OLED83C11LA - zamówiłem u Kiki’ego

kola01

Well-known member
Bez reklam
Philips zawsze miał jakieś niedorobione te TV. Wiecznie coś z nimi było nie tak. Spieprzony obraz, system albo jedno i drugie. Wszystko tylko nie Philips, no może prawie wszystko :)
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Kola1 nie masz pojęcia o Philipsach a tym bardziej o Oledach a wszędzie się udzielasz:)
Mowa o Oledach ponad 80 cali to tak jak twoje dwa monitorki po 49 cali bez ramek :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musi być do odpowiedniej wagi i rozstawu.
Najlepiej z tańszych spisuje się Art Ar24.

Dax00 - jest specjalna cena dla niebieskich na ten model.
Napisz na PW .
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
3-A8-CBBC7-AE75-4-EB8-902-E-5-D86-A56-CA179.jpg
[/url][/IMG]
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
W poniedziałek 10 stycznia przyjeżdża do mnie do domu kalibracja. Jestem ciekaw czy będzie różnica do trybu Filmmaker?
 

Pihexur

Member
Pochwal się zdjęciami po. Ja jednak odpuściłem temat bo szkoda 800 zł na kalibracje pełna z hdr, dv itp. a nie sądzę że będzie efekt wow. Może przekonają mnie zdjęcia typowo od użytkowninika przed i po

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

luki82b

Member
Potwierdzam że na zdjęciu tego nie zobaczysz. Mam wykonaną kalibrację jak również miałem wklepane ustawienia kopiuj/wklej. Różnica jest widoczna, jedynie można się zastanowić czy jest sens jeżeli ogląda ktoś tylko tryb SDR( kablówka,satelita itd..) w mojej opinii jest różnica dużo mniej zauważalna. Oczywiście mam na myśli swój model tv LG C1
 
Ostatnia edycja:

Pihexur

Member
Potwierdzam że na zdjęciu tego nie zobaczysz. Mam wykonaną kalibrację jak również miałem wklepane ustawienia kopiuj/wklej. Różnica jest widoczna, jedynie można się zastanowić czy jest sens jeżeli ogląda ktoś tylko tryb SDR( kablówka,satelita itd..) w mojej opinii jest różnica dużo mniej zauważalna. Oczywiście mam na myśli swój model tv LG C1
Ok, różnica na czym? Jaśniej świeci, kolory są bardziej nasycone czy może wyblakłe?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

luki82b

Member
Właśnie ciężko to wytłumaczyć słownie … przed kalibracją miałem suwakami ustawiony obraz który mi odpowiadał i oko się przyzwyczaiło. Kolor twarzy aktora wydawał mi się że jest naturalny, sceneria koloru zielonego również była intensywna i wyglądało super. Po kalibracji ta sama scena: twarz aktora miała zupełnie inną barwę i widać było otarcia, siniaki, całość tworzyła dużo większy realizm odnosząc się do danej sceny w filmie. Sceneria zielonego ogrodu, dużo więcej szczegółów i widoczne różne odcienie zielonego gdzie można zauważyć rożny rodzaj roślin. Jak już wspomniałem, ponowne odtworzenie tej sceny po kalibracji to zupełnie inna kolorystyka wszystkie kolory odpowiednio odseparowane, widać dokładnie całą paletę odcieni barw. Osobą wygraną zawsze będzie ta która wyjmie tv z pudełka i wklepie ustawienia (kopiuj,wklej) i będzie zadowolona, ale jak jej przedstawisz ten sam obraz po kalibracji to musisz uwierzyć na słowo że każdy zobaczy różnice.
 

Pihexur

Member
Właśnie ciężko to wytłumaczyć słownie … przed kalibracją miałem suwakami ustawiony obraz który mi odpowiadał i oko się przyzwyczaiło. Kolor twarzy aktora wydawał mi się że jest naturalny, sceneria koloru zielonego również była intensywna i wyglądało super. Po kalibracji ta sama scena: twarz aktora miała zupełnie inną barwę i widać było otarcia, siniaki, całość tworzyła dużo większy realizm odnosząc się do danej sceny w filmie. Sceneria zielonego ogrodu, dużo więcej szczegółów i widoczne różne odcienie zielonego gdzie można zauważyć rożny rodzaj roślin. Jak już wspomniałem, ponowne odtworzenie tej sceny po kalibracji to zupełnie inna kolorystyka wszystkie kolory odpowiednio odseparowane, widać dokładnie całą paletę odcieni barw. Osobą wygraną zawsze będzie ta która wyjmie tv z pudełka i wklepie ustawienia (kopiuj,wklej) i będzie zadowolona, ale jak jej przedstawisz ten sam obraz po kalibracji to musisz uwierzyć na słowo że każdy zobaczy różnice.
Czyli kolory są bardziej stonowane niż po wyjęciu z pudełka. Ja akurat jestem trochę od lat przyzwyczajony do samsunga stąd lubię takie żywe kolory. Jakbym mógł Cie poprosić o podesłanie zdjęcia przed I po , chętnie rzucę okiem

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

luki82b

Member
Na zdjęciu się nie dopatrzysz niczego, musisz to zobaczyć na własne oczy. Najlepiej jak ktoś ma możliwość zobaczyć najpierw na ustawieniach kopiuj/wklej z tego samego modelu a potem po kalibracji na własnym egzemplarzu. Widząc jak jest po kalibracji to bym jej nie wykonywał ponownie dla samego oglądania kablówki,satelity itp.. Cała magia obrazu to HDR/DV, Bluray, konsola to wtedy tv pokazuje co potrafi, zapewne jeszcze lepiej to wygląda na telewizorach wyższej klasy.
 
Do góry