Oled Philips 806 i Oled 856 - różnice...

Status
Zamknięty.

marjanos

New member
Mam prośbe do użytkowników 65 calowyvh TV 806, czy moglby mi ktos zmierzyc odleglosc (w cm) od dolnej krawedzi TV do dolnej sruby do jego przykrecenia do uchwytu ?

Zastanawiam sie czy polozenie srub mocujacych TV do uchwytu (Vesa 300 x 300 ) jest w tym samym polozeniu w TV 55 i 65 calowych, czy sie roznia miedzy soba
 

tom357

New member
Kolejny bug oleda 706 a mianowicie resetowanie się tv,gdy materiał youtube leci z tel (w zasadzie leci z tv,ale przesyłamy go z tel).
Resetowanie tv następuje po około 20min a poprzedza je zacięty obraz z dźwiękiem w tle.
Robione resety itd i nic nie pomogło.
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dotarł 806. W porównaniu z 803 szybkość działania telewizora/i interfejsu to jest przepaść.
Nowy procek pozwala odtwarzać bez problemu bardzo gęste pliki video mimo gniazda 100Mbit, wiec problem nie leżał w szybkości internetu, a szybkości użytego procesora.

Ambi czterostronne robi robotę.

Na razie jestem super zadowolony.
 

masakrytyczn

New member
Przeczytałem cały wątek, w ok 10 postach pojawiają się watpliwosci i sprzeczne info nt luki w pasku oświetlenia Ambilight na dolnej strefie.

Wynika z postów ze taka przerwa jest w modelu 806 i 856 - 55 cali
ale nie ma jej w modelu 806 65 cali.

A jak jest w modelu 856 65 cali?

Skoro kiki masz sklep i TV u siebie nie możesz jednoznacznie opisać jak jest?
 

kamilos876

New member
Posiadam model 55 oled 856 i nie rozumiem tego kontrastu i podświetlenia, ogólnie to mój pierwszy w życiu oled. Defaultowo wszystkie style obrazu są strasznie ciemne (oprócz Jaskrawy), a polecany tryb Filmmaker to już w ogóle masakra, ciemny obraz i za dużo ciepłego koloru, obraz jest żółtawy, w ogóle nie ma bieli. Pomimo ustawienia opcji Kontrast OLED na 100 i sam Kontrast (w Zaawansowane) też na 100, wyłączeniu czujnika swiatla obraz jest ciemny o małej jasnosci. Dopiero włączanie opcji Zwiększenie jasnosci daje jasny obraz, tylko że wtedy to działa dynamicznie, dynamicznie zmienia kontrast i jasność w zależności od tego co jest na ekranie, co nie za bardzo lubię. W opisie tej opcji jest, że jeśli chce się stala jasność I kontrast to trzeba ją wyłączyć, tylko że wtedy obraz cały czas jest ciemny :/
Nie wiem czy to ja mam coś źle z tv, albo za bardzo przyzwyczaiłem się do zwykłych ledow, ale czy faktycznie tak działa jasność i kontrast w oledach Philipsa?
 

sunnyluk

Member
W każdym typie sygnału masz za ciemny obraz? Bo generalnie opcje dotyczące jasności i kontrastu powinny być różnie ustawione dla HDR i SDR. Dla HDR i DV zwiększenie jasności powinno być na maximum jeśli chcesz nie ograniczać maksymalnej jasności telewizora. Wtedy tez oczywiście kontrast oled i zwykły kontrast na 100 i dl HDR opcja HDR perfect na minimum, bo w wyższych opcjach już gubią się detale w bielach. Jasność nigdy nie więcej niż 50 bo go z kolei steruje poziomem czerni. Dla sygnału SDR opcja zwiększenia jasności nie może być na max, najlepiej dać na min. Dla sdr tez kontrast oled i zwykły kontrast najlepiej dać między 80 a 90. Ważna tez jest gamma. Dla HDR i DV prawidłowa gamma =0, dla SDR warto dać na 2. Jakiś czas temu znalazłem takie ustawienia jako prawidłowe wg jakiegos hiszpańskiego kalibratora i dla mnie są Ok. Aha jeszcze DV ciemny podobno gubi detale w czerniach i lepiej korzystać z DV jasny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kamilos876

New member
W każdym typie sygnału masz za ciemny obraz? Bo generalnie opcje dotyczące jasności i kontrastu powinny być różnie ustawione dla HDR i SDR. Dla HDR i DV zwiększenie jasności powinno być na maximum jeśli chcesz nie ograniczać maksymalnej jasności telewizora. Wtedy tez oczywiście kontrast oled i zwykły kontrast na 100 i dl HDR opcja HDR perfect na minimum, bo w wyższych opcjach już gubią się detale w bielach. Jasność nigdy nie więcej niż 50 bo go z kolei steruje poziomem czerni. Dla sygnału SDR opcja zwiększenia jasności nie może być na max, najlepiej dać na min. Dla sdr tez kontrast oled i zwykły kontrast najlepiej dać między 80 a 90. Ważna tez jest gamma. Dla HDR i DV prawidłowa gamma =0, dla SDR warto dać na 2. Jakiś czas temu znalazłem takie ustawienia jako prawidłowe wg jakiegos hiszpańskiego kalibratora i dla mnie są Ok. Aha jeszcze DV ciemny podobno gubi detale w czerniach i lepiej korzystać z DV jasny.

Dzięki za odpowiedź. Ogólnie chodzi mi o SDR. Tak jak pisałeś opcję 'Zwiększenie jasności' dałem na min i podczas oglądania filmów SDR jest ok, obraz w miarę jasny itp. Tylko nie rozumiem tego, że w filmie jest jasno, nawet nieraz za bardzo jasno w scenach gdzie dużo bieli, ale samo menu androida, główna strona z aplikacjami, ekran z opcjami jest ciemniejsze. I też zauważyłem, że np. napisy które występują na ciemnym tle, zamiast być białe są szarawe, przykład: podczas oglądania filmu z dysku zewnętrznego z napisami, w filmie jest spoko jasność, kolor biały jest biały, wszystko fajnie widać, ale napisy do filmu które powinny być białe są takie szarawe, nawet ui aplikacji do odtwarzania jest takie szarawe (ui czyli np. pasek postępu, czas do końca itp.). Mam wrażenie jakby działała jakaś opcja automatycznej jasności i kontrastu, która przyciemnia niektóre elementy (menu androida, ui aplikacji itp. a zostawia jasny sam film/wideo). Da się to jakoś wyłączyć, żeby była równa jasność i kontrast wszędzie??
Dla testów podłączyłem do tego oleda po kablu hdmi Mi Box S, który używałem ze starym tv, bo nie miałem w nim smart tv. O dziwo tam wszystko było ok, na tych samych ustawieniach obrazu ('Zwiększenie jasności' na min), w Mi Box samo menu androida tv było jaśniejsze, tak samo menu w aplikacjach Netflix, YT itp. Odpalając ten sam film, w tym samym odtwarzaczu w Mi Box były fajne bielutkie napisy, różne białe napisy w menu aplikacji androidowych były białe a nie szarawe.
Co jest nie tak, czy ja mam tylko taki problem? :?
 

masakrytyczn

New member
Czy ktokolwiek ma Philips 65OLED856 (nie 806)?

1. Proszę o info czy w nim jest na dole przerwa w oświetleniu Ambilight (w 806 nie ma przerwy)

2. Jeśli jest przerwa i ktos ma go powieszonego na ścianie - jak bardzo widać że środkowa dolna część ekranu nie ma podświetlenia Ambi?
 
Ostatnia edycja:

masakrytyczn

New member
Racja. 55OLED806 nie ma przerwy.

A co powiecie o tej recenzji (geex.x-com pl) bardzo detaliczna i niestety mocno krytyczna (posteryzacja!)

tytul: beczka miodu lyzka dziegciu test i recenzja telewizora philips 55oled806
 

tom357

New member
Pasteryzacja to nie posteryzacja:-o
Widać pełny profesjonalizm w powyższym wpisie-aż strach pomyśleć jak oni przeprowadzają tą "darmową" usługę kalibracji:D
O posteryzacji mówią trochę więcej zagraniczne fora jak i recenzanci a i opinia tv to jakieś 3 gwiazdki jeśli jeszcze ktoś się tym sugeruje;-)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ta darmowa "profesjonalna" kalibracja u Kikiego, to nic innego jak wklepanie gotowych ustawień z kartki, zdjętych z jakiegoś odbiornika gdzieś, kiedyś. Oczywistym jest, że po takim zabiegu można jedynie pogorszyć jakość obrazu, co potwierdzają użytkownicy tego forum, którzy kupili TV u Kikiego. Wpisów jest aż nadto. Sam osobiście też mogę to potwierdzić.
Co do recenzji z Geex, warto zaznaczyć, że recenzujący tam Tomasz Chmielewski, nie ogranicza się wyłącznie do kopiowania sloganów marketingowych a faktycznie przeprowadza rzetelne i profesjonalne testy.
 
Ostatnia edycja:

krisso007

New member
Witam.Jakie sa różnice miedzy tymi dwoma modelami.Wielkosc 55 cali jeden kosztuje 5199zl drugi 856 kosztuje 6999zl.Chodzi mi o jakosc obrazu itd.Czy warto tyle doplacac.Wiem ze 706 ma 3-stronny ambi a 856 czterostronny.Jesli tylko ambi sie roznia to raczej szkoda doplacac.Głównie mi zalezy na obrazie.

Jako że pracuję w jednej z sieci elektromarketów mogę się rzeczowo wypowiedzieć w temacie... Nie ma żadnej różnicy pomiędzy 706 a 856. Telewizory wczoraj z chłopakami postawiliśmy obok siebie, włączyliśmy demo na ustawieniach filmowych, przygasiliśmy światło na sklepie i porównywaliśmy... Obrazek ten sam. Działanie (płynność w menu oraz w android tv taka sama). Kontaktowaliśmy się również z człowiekiem od philipsa, który potwierdził, że te telewizory mają tą samą matrycę, procesor, ram). Jeżeli chodzi o różnice to:
- soft (o dziwo nowszy wychodzi na 706),
- pilot bez mikrofonu,
- ambilight w 706 jest trójstronny, co podczas gdy tv stoi na szafce bądź półce jest zaletą. 856 gdy stoi na szafce ma mocniejsze podświetlenie od dołu (kolory bardziej jaskrawe bo odbite od powierzchni). Jak tv ma stać na szafce to tylko ambi trójstronny. Widać to bardzo dobrze jak jest ciemno.

Innych znaczących różnic nie ma. Nawet menu mają takie samo, funkcje korekt te same...
no i cena 6799 vs 5199zł

Kto kupił serię 8 bo myślał że będzie lepsza to 1,5tys zł przepłacił ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak ktoś kupił w tych cenach to faktycznie sporo przepłacił.
Różnic jest jednak więcej .
Model 806 Ma dodatkowo :

- HDR 10+ Adaptive

" Za sprawą HDR10+ Adaptive i treści są optymalizowane niezależnie od warunków oświetleniowych, a widzowie mogą oglądać filmy i programy telewizyjne prezentowane zgodnie z intencją twórców."

- A.I EQ
https://www.youtube.com/watch?v=Y3KtHuiyYZ8

- HFR
https://www.youtube.com/watch?v=NX0WXlk3xro

- Game Mode
Tryb gry to funkcja, która pomaga telewizorom zmniejszyć opóźnienie wejścia w celu uzyskania lepszej wydajności w grach.
Tutaj przydaje się tryb gry. Ponieważ mysz i klawiatury są uważane za urządzenia wejściowe, tryb gry może pomóc w zmniejszeniu opóźnienia ruchu kursora lub tekstu na klawiaturze podczas pisania.

- pilot. Pilot 706 nie ma podświetlenia i mikrofonu, przez co Asystent Google jest niedostępny dla tego urządzenia.

- anti Burn
Jest również odpowiedzialny za unikalną technologię firmy Philips zapobiegającą wypalaniu, która przyciemnia statyczne elementy obrazu, takie jak logo, bez wpływu na resztę obrazu, i dodaje nową funkcję Fast Motion Clarity, która jest zasadniczo podejściem firmy Philips do wstawiania czarnej ramki.

- oled 706 - brak klarowności przyspieszonego ruchu

- Lounge Mode

- Perfect Natural Reality

- jak podano, poczwórny ambilight, co ma wg mnie duże znaczenie
https://www.avforums.com/attachments/19baa59f-eca8-4fba-8883-a1b180b4eeba-jpeg.1560802/


- pilot wykończony skórą Muirhead

- pilot z funkcją Key Light

- obsługę głosową

- wyższą jasność

- większe pokrycie barw

- ma lepsze podświetlenie matrycy - bo ma dodatkowo backlight ( to widać na testach)

- kolorem i rodzajem podstawek

Jeśli ktoś ma wyższe wymagania choćby z równości podświetlenia, woli pełen ambilight, woli obsługę głosem a nie klikanie każdej frazy przy wyszukiwaniu, jeśli ma większą jasność pokoju, jeśli jest grafikiem lub malarzem - to liczy się również większe pokrycie bar, HFR .
Różnica wynosi mniej niż 1000 zł .
I nie ma mowy o przepłacaniu !!!.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry