Oled Philips 806 i Oled 856 - różnice...

Status
Zamknięty.

goobi01

New member
Mam takie pytanie, bo na zagranicznych forach piszą że ten telewizor ma problemy z HDMI 2.1 i 4k 120hz (nie obsługuje pełnego HDMI 2.1) i np jak bede miał podłączony dekoder 4K z CANAL+ i włączę kanał w rozdzielczości 4k np. Eleven sport 4K to wtedy telewizor ograniczy sygnał do 4k 60hz?
 

Nitric

New member
Nie musisz się martwić. Żaden kanał nie nadaje w 4k@120Hz i pewnie nigdy nie będzie :)

Mam takie pytanie, bo na zagranicznych forach piszą że ten telewizor ma problemy z HDMI 2.1 i 4k 120hz (nie obsługuje pełnego HDMI 2.1) i np jak bede miał podłączony dekoder 4K z CANAL+ i włączę kanał w rozdzielczości 4k np. Eleven sport 4K to wtedy telewizor ograniczy sygnał do 4k 60hz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Idź do dobrego sklepu, weź swoje materiały, sprawdź na spokojnie - pozbędziesz się uprzedzeń i obaw.
 

andrzejduda1

New member
Chciałem przed zakupem się upewnić o ta przerw w ambilight co piszecie i skontakowalem się z serwisem. Wychodzi na to ze szkoda brac 806 skoro nie ma różnicy, przy 856 ta podstawka wyglada extra.

"Wszystkie modele, które posiadają Ambilight 4-stronny mają przerwę w podświetleniu w tym miejscu, wygląda to mniej więcej tak :"

Nie umiem wstawić screena ze zdjęciem ale taka odpowiedz dostalem.
 

tom357

New member
Nie wszystkie-przynajmniej tak pokazuje wujek google;-)

Niby wersja 48" 806 ma pełne podświetlenie ambilight bez przerwy,natomiast 55" faktycznie ma przerwę jak w modelu 856.
 

Sayko

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytania do użytkowników 806/856:
1. Jak oceniacie płynność ruchu w trakcie transmisji sportowych i ewentualne smużenie (piłka nożna itp.)
2. Czy ma ktoś problemy z dźwiękiem z soundbara podpiętego po eARC (pojawiają się takie głosy, a żaden z recenzentów tego nie sprawdził).
3. Czy zauważył ktoś problemy z gradacją (posteryzacja) lub podniesiony poziom szumów? Takie zastrzeżenia pojawiły się w ostatniej recenzji na GeeX.
Rozważam zakup tego TV i dobrze byłoby zweryfikować takie wątpliwości.
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak wyglada temat oglądania filmów wysokim bitrate na tym telewizorze? Na starszej wersji 803 ze względu na słaby port ethernet było to niewykonalne i musiałem doinwestować a Apple TV. W nowych jest już 1GB port?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Jak oceniacie płynność ruchu w trakcie transmisji sportowych i ewentualne smużenie (piłka nożna itp.)
Jak najlepiej - to model z matrycą 120 hHZ.


2. Czy ma ktoś problemy z dźwiękiem z soundbara podpiętego po eARC (pojawiają się takie głosy, a żaden z recenzentów tego nie sprawdził).
- nie ma żadnych problemów.


3. Czy zauważył ktoś problemy z gradacją (posteryzacja) lub podniesiony poziom szumów? Takie zastrzeżenia pojawiły się w ostatniej recenzji na GeeX.
Rozważam zakup tego TV i dobrze byłoby zweryfikować takie wątpliwości.

- tu sprawdzamy przy kalibracji wówczas
Poziom szumów - co masz na myśli ?
 

tom357

New member
Mam pytania do użytkowników 806/856:
1. Jak oceniacie płynność ruchu w trakcie transmisji sportowych i ewentualne smużenie (piłka nożna itp.)
2. Czy ma ktoś problemy z dźwiękiem z soundbara podpiętego po eARC (pojawiają się takie głosy, a żaden z recenzentów tego nie sprawdził).
3. Czy zauważył ktoś problemy z gradacją (posteryzacja) lub podniesiony poziom szumów? Takie zastrzeżenia pojawiły się w ostatniej recenzji na GeeX.
Rozważam zakup tego TV i dobrze byłoby zweryfikować takie wątpliwości.

Zasięgnij porad na innym forum bo niestety sporo osób pisze o takich problemach (które też występują w modelu 706) a tutaj dowiadujemy się,że jednak ich nie ma.
 

marjanos

New member
Plynnosc ruchu przy dobrych ustawieniach jest okey, zadnego smuzenia itp, czasem mi obraz skakal ale to bawilem sie osobistymi ustawieniami ruchu i zrobilem to zle

Co do eArc czytalem takie wypowiedzi ale nie mam podpietego wiec nie powiem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kto ma ten wie.
Kto nie ma pisze dyrdymały.
Na pytania dostałeś dokładne odpowiedzi.
Ci co kupili to samo CI potwierdzą.
Najwięcej uwag mają Ci co go nie widzieli na oczy - taki narodowy koloryt - mieniąc się za "specjalistę"
Polecam - w klasie cenowej bardzo dobry telewizor.
Dla ułatwienia należy dodać , że to najtańszy obecny Oled Philipsa .
Ma też 7 zabezpieczeń przed powidokami.
Zawsze można zastosować dodatkowe - jak było przy plazmach.
Masz dla niebieskich w specjalnej ofercie z pakietem dodatkowym. Sam ambilight też wnosi dużo radości .
 

tom357

New member
Forum stworzone jedynie do sprzedaży tv i nie ważne,że są jakieś problemy z tym modelem.Ważne by sprzedać tv...
Dlatego też napisałem by jednak zasięgnąć porad na innym forum,gdzie odpowiadają użytkownicy a nie sprzedawca ;)
 

sunnyluk

Member
Posiadam 65Oled806, dźwięk po ARC do ampli Onkyo 5.1, raz na kilka dni zdarzy się chwilowa przerwa w dźwięku trwająca jakieś 2 sekundy. Nic nie muszę robić aby dźwięk wrócił. Tv mam miesiąc i stało się to może z 5 razy a Netflix, appletv lub amazon leci praktycznie codziennie wieczorami.
Na innym forum piszą o dużych problemach z soundbarami Sonos i po earc. Muszą podobno nawet zmieniać jakieś opcje dźwięku aby wrócił. Niektórzy mają problemy przy zewnętrznych przystawkach typu box z Apple.

Sprawa ziarna. Wg mnie ten tv trochę bardziej pokazuje szumy niż taka plazma st50. Ale być może tak ma być wg reżysera i dla mnie jest Ok. Chociaż czasem na takim amazon prime przy hdr10+ adaptive widać to bardziej. Raz przez ten miesiąc w jakimś filmie zauważyłem w ciemnej scenie zielonkawe szumy, ale to dosłownie kilka sekund i od razu skojarzyłem recenzje na geekx. Nie potrafię powiedzieć gdzie to było.

Ruch dla mnie jest super ale przy ustawieniach osobistych. Wtedy pierwsza opcja na 4 lub 5 a ta druga na maxa czyli 10. Dla mnie nie ma efektu opery a jest ostro w ruchu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

marjanos

New member
Dokladnie tak jak kolega wyzej pisze, to samo jest z 706. Ruch ustawienia osobiste:

Perfect Natural Motion: 4
Perfect Clear Motion: 10
Fast Motion Clarity: 0

I ruch jest idealny przy sporcie.

I ziarno tez czasem wystepuje w ciemnych scenach, ale to zalezy od filmu i sceny bo najczesciej jest wszystko odealnie. Ale zdarzaja sie takie sceny na materialach Netflixa gdzie jest Dolby Vision ze ziarno w ciemnych scenach sie pojawia. Probowalem ta scene na wszywtkich mozliwych trybach DV i HDR i probowalem dostrajac ale sie nie da (serial Szajka) a w innym serialu ani razu takiej sytuacji nie bylo gdzie tez wiele scen ciemnych (Dom z papieru)
 

kamilos876

New member
Witam, widziałem u znajomego 55oled856, zastanawiam się nad kupnem, ale mam pytanie. Czemu obraz w głównym menu android tv, w ustawieniach itp jest taki ciemny, tzn mała jasność i kontrast, białe napisy na czarnym tle są takie szarawe? A jak wlaczy się jakiś film to jest normalny jasny, styl obrazu był taki sam, wylaczone byly opcje automatycznej jasnosci itp
W zwykłym led Philipsie bodajże 50pus8546 tak nie widziałem, po ustawieniu konkretnego stylu obrazu taka sama jasność, kontrast była w menu androida jak i w filmach.
Czy tak działają oledy, że gdy jest więcej ciemnego na ekranie to zmniejsza kontrast itp, da się to jakoś wyłączyć??
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry