Oled Philips 806 i Oled 856 - różnice...

Status
Zamknięty.

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej

Czy dotarł ktos do różnic między modelami 806/856 a 706 ? Głównymi parametrami są bardzo podobne. Jest ten sam procek. HDMI 2.1
Ja znalazłem tylko podstawowe, czyli w modelu 706
- trójstronny ambilght
- prostrzy pilot
- brak calmana

Na pewno się różnią więcej bo różnica koło 2 tys , Pytanie czy jest inna matryca o niższej jasności HDR, jak system antiburn itp.

Tva służyć do stremingu z platform i YT i jako monitor do grania pc, ale to bardzo okazjonalnie. nie mam podłączonego tv

Pozdrawiam
 

Nitric

New member
Nominalna jasność wyższa o 100 nitów, nowsza technologia, w tym anti-burn-in i algorytmy. Generalnie 706 oparty na starej technologii, 806 na nowszych podzespołach.

Hej

Czy dotarł ktos do różnic między modelami 806/856 a 706 ? Głównymi parametrami są bardzo podobne. Jest ten sam procek. HDMI 2.1
Ja znalazłem tylko podstawowe, czyli w modelu 706
- trójstronny ambilght
- prostrzy pilot
- brak calmana

Na pewno się różnią więcej bo różnica koło 2 tys , Pytanie czy jest inna matryca o niższej jasności HDR, jak system antiburn itp.

Tva służyć do stremingu z platform i YT i jako monitor do grania pc, ale to bardzo okazjonalnie. nie mam podłączonego tv

Pozdrawiam
 

Wal3rian

New member
Cześć wszystkim,
jak Wam się telewizory spisują po paru tygodniach, zauważaliście jakieś wady, wszystko gra jak należy? Przymierzam się do zakupu Philipsa 806, ale nie wiem czy już czy poczekać może na BF.
 

sunnyluk

Member
pytanie do posiadaczy jak wyglada sprawa z dolby vision czytalem ze sa problemy i robi sie czarny ekran

Czytałem też, że w/w problemy w większości występowały przy wykorzystaniu różnych zewnętrznych "odtwarzaczy" jak np AppleTV lub innych przystawek.

U siebie 65Oled806 mam podłączony:
- do HDMI2 -> PS5
- do HDMI3 -> amplituner Onkyo 646

Na początku dźwięk szedł tylko przez głośniki TV (z PS5 i apek w TV). Pomogło włączenie w amplitunerze HDMI CEC co odblokowało opcję ARC dla HDMI w ampli (ustawiłem na AUTO). W tym samym momencie w TV stała się aktywna opcja wyjście audio -> system dźwięku HDMI, przez co dźwięk idzie już tylko przez ampli.

W apkach TV korzystam z Netflixa, AppleTV+ i Prime Video -> w każdym przypadku, gdy TV wykryje sygnał Dolby Vision, pojawia się w rogu informacja, ani razu nie pojawił się czarny ekran. Dźwięk również bez problemów działa cały czas przez ampli.

Również przy korzystaniu z tych apek na PS5 nie zauważyłem żadnych takich problemów.

TV mam dopiero od 2 dni, ale obrazem jestem zachwycony. Po przesiadce z plazmy nareszcie czerń jest również czarna w dzień, a nie tylko wieczorem ;)
Niesamowitą robotę robi kontrast i HDR. Np. w takim Ratchecie na PS5 wszystkie rozbłyski świateł wyglądają zjawiskowo, w połączeniu z idealną czernią jest naprawdę świetnie. Wieczorem, oczywiście jest jeszcze lepiej, ale również w dzień, a mam w salonie duże okna tarasowe plus kilka innych okien, obraz nie jest wyblakły, szary itp. Odbicia pojawiają się, to fakt, ale zdecydowanie mniej niż na poprzednim TV. Jasność w dzień również dla mnie jest wystarczająca. Kontrast jest nadal zachowany.

TV jest po kalibracji @kikiego i to na pewno też dało odpowiedni efekt. Kolory są takie jakie być powinny, szczegóły w cieniach, bielach są wg mnie dobrze widoczne.
Jedynie jak dla mnie musiałem opcję "zwiększenia jasności" dać na chociaż "minimum". Wyłączona ta opcja wg mnie daje zbyt ciemny obraz, ale to kwestia gustu :)

Muszę się też chyba przyzwyczaić do lekko ciepłej bieli. Chociaż nie jestem do końca pewien czasem ustawień na TV. Na przykład:
- w menu TV wszelkie loga z bielą (Netflixa, YT) są wg mnie idealnie białe, wchodzę w ustawienia -> widzę wszystkie opcje kalibracyjne są zachowane
- odpalam z apki w TV AppleTV+, włączam serial i białe logo AppleTV+ już ma wg mnie lekko ciepły odcień, niestety jednak w tym momencie nie da się wejść do ustawień, by się upewnić ustawień kolorów, trzeba z apki wyjść z powrotem do menu głównego
- czasem po uruchomieniu Youtube'a i powrocie do ekranu głównego i wejściu w ustawienia, opcje obrazu są zupełnie inne niż te z kalibracji ISF Noc - czy jest możliwe, że te ustawienia są różne dla wykrytego przez TV sygnału? Np. inne dla Dolby Vision, a inne gdy TV informuje "Sygnał HDR"?

Gdzieś wyczytałem, że np. opcje HDR Perfect można zmienić dopiero jak Tv wykryje sygnał HDR, ale jak to zmienić np. gdy jest odpalony film z apki Netflixa w TV z HDR skoro "Options" na pilocie wtedy nie działa i nie da się wejść w ustawienia?
Co innego, gdy takiego Netflixa odpalam przez PS5, wtedy Options na pilocie, w trakcie oglądania filmu, umożliwia wejście do ustawień i np. zmianę HDR Perfect na HGiG, adaptacyjny itd.
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co mi wiadomo powinno się zeobić kalibracje dla każdego trybu z osobna.
Czyli dla SDR,. HDR i Dolby Vision. Netflix korzysta z Dolby VisIon, a Aplpe TV chyba z HDR10+, więc możliwe że dla tego trybu mie była wykonan kalibracja.
 

goobi01

New member
Orientuje się ktoś może jak jest teraz z jakością telewizorów Philips od kiedy firmę przejęły Chiny? Czy jakość tych podzespołów stoi nadal na wysokim poziomie czy może jednak obniżyli loty? I jak z awaryjnością, czy w ostatnich latach klienci częściej narzekają na usterki czy jest tak samo jak w Philipsie przed przejęciem Chinczyków?
 

Rad_k

New member
Dzień dobry wszystkim,

Chciałbym się spytać osoby, które kupiły 806/856, o wrażenia po pierwszych miesiącach użytkowania. Zadowoleni jesteście z wyboru, czy raczej przy ponownym zakupie zdecydowalibyście się na inny model?

Prawdę mówiąc planowałem zakup 706, ale po przeczytaniu paru recenzji, po wypowiedziach licznych forumowiczów, chyba dołożę i zakupię 806. Teoretycznie specyfikacja jest taka sama, ale rozumiem, że w praktyce występują istotne różnice i dołożenie do 806 w opinii wielu osób ma sens?

Bardzo ciekawi mnie czterostronny Ambilight. Jest on rzeczywiście widoczny u dołu? Wiele osób chyba delikatnie pochyla telewizory, by wygodniej je oglądać z kanapy, jednocześnie centralny głośnik oraz amplituner ustawiają bezpośrednio pod telewizorem. Czy takie ustawienie mocno nie ogranicza efektu dolnego Ambilighta? Warto ustawiać telewizor równolegle do ściany (w znaczeniu bez pochywalania go), korzystając z uchwytu zwiększającego odległość od niej?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety - jeszcze nie ma.
Brak Chipów.
Przesunięty na styczeń/luty 2022

Wszyscy którzy zamówili i nie chcą czekać dostali ofertę specjalną.
 

goobi01

New member
Swoją drogą troche dziwne, że markety przeceniły 55 cali 806 na 6290 a 856 dalej sztywno trzyma cenę 6999. Nie ukrywam, że 856 mi się bardziej podoba i też na niego poluję.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry