OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jestem tylko zwykłym użytkownikiem forum , nic ponad to . :neutral:
Mam jednak swoje zdanie w danym temacie .
BTW , nic nie zarzucam , sam tak piszesz , nic na to nie poradzę .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SRN233

Member
Mam prośbę - ustosunkuj się do zdjęć, które wrzuciłem.


Jesteś w stanie to wytłumaczyć?


Można mieć swoje zdanie, ale nie swoje fakty.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Myślę , że przesuw jednej kolumny pikseli o jeden piksel może trwać do kilkudziesięciu sekund np .
w kierunku lewej krawędzi matrycy , czy prawej krawędzi matrycy . W zależności od telewizora OLED danej firmy , przesuw ten może
dotyczyć przesuwu nie tylko jednej kolumny pikseli , lecz kilku kolumn pikseli , czyli kilku pikseli .(2 do 8 )
Wówczas czas przesuwu się oczywiście zwiększa . Ramka po tym czasie po jednej stronie matrycy się
zwiększy , a po drugiej stronie matrycy ramka się zmniejszy. (kolumna pikseli - to pionowo usytuowane piksele)
Przesuw o jeden piksel może dotyczyć również kierunku do górnej i dolnej krawędzi matrycy , czy po przekątnej matrycy .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Co prawda nieco trudniejszym niż trywialny język ale de facto potwierdziłeś swoimi słowami moją rację.



:)

Witam uprzejmie,

Nie , bo w danej chwili funkcja przesuwu piksela jest niedostrzegalna . :|
Ale cieszę się , że w końcu jesteś zadowolony . Mimo wszystko
lepiej jednak oglądać obraz , niż wielkość ramki przez jakiś czas . ;-)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SRN233

Member
funkcja przesuwu piksela jest niedostrzegalna . :|
:kom:
Jest, co prawda wolno, ale przeskok o 1 piksel całej kolumny widać gołym okiem - oczywiście nie z odległości jakiej natywnie ogląda się TV tylko trzymając nos przy ekranie - wiadomo, że nikt tak nie ogląda telewizji ->



Ale co nie zmienia faktu - efekt widać i tego faktu nie zmienisz w żaden sposób.
Widać to jak sam napisałeś - po wielkości ramki - ale w normalnym oglądaniu gdzie wzrok skupia się na punkcie centralnym ekranu można tego wogóle nie zauważyć.


Chyba teraz nikt nie ma wątpliwości :)
 

accu

New member
Bez reklam
Jest, co prawda wolno, ale przeskok o 1 piksel całej kolumny widać gołym okiem - oczywiście nie z odległości jakiej natywnie ogląda się TV tylko trzymając nos przy ekranie - wiadomo, że nikt tak nie ogląda telewizji ->

Witam uprzejmie,

Tym stwierdzeniem tylko , mnie rozbawiłeś . :wink:



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Alf2

New member
To ja może z innej beczki, bo właśnie zakończyłem oglądać w 4k 10 odcinek Nielegalnych na VOD nc+ - obraz po prostu miazga...

Wg mnie nie trzeba żadnej profesjonalnej kalibracji...
 

Alf2

New member
Wciąż biorę ją pod uwagę...
Czy podczas takiej kalibracji są też optymalnie ustawiane np ulepszacze dotyczące ruchu?
Rozumiem, że kolory można ustawić przyrządem, a co z najlepszymi ustawieniami innych różnorakich opcji w menu?
 

Alf2

New member
Zauważyłem, za na niektórych filmach w HD obraz jest w niektorych scenach jakby za mgłą, coś jakby pikseloza albo zdjęcie zrobione przy bardzo wysokim ISO.
Zauważyliście coś podobnego?
 

rpzem

New member
Trudno porównywać Philipsa do Panasonica, bo ten pierwszy to już od dawna "chińczyk", gdzie tylko nazwa pozostała:
https://www.pcworld.pl/news/Philips...cy-wzieli-holenderskie-telewizory,377200.html

Dla mnie to dwie różne ligi, pomimo niewątpliwie ładnego obrazu w jednym i drugim.

Tak jak pisałem wcześniej, Panasonic plazmowe, które posiadałem działają do dziś bez najmniejszych problemów u mojej rodziny. A były to w sumie trzy modele w rozmiarach 42, 50 i 55 cali.
Dlatego kupiłem Panasonic TX-65FZ800E i jestem niezmiennie bardzo zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Zauważyłem, za na niektórych filmach w HD obraz jest w niektorych scenach jakby za mgłą, coś jakby pikseloza albo zdjęcie zrobione przy bardzo wysokim ISO.
Zauważyliście coś podobnego?

Próbowałem dziś znaleźć przyczynę i przyszła mi na myśl konfiguracja amplitunera, przez który przesyłam sygnał audio i video.
Czy macie wybrane ustawienie direct, czy processing? Zmieniłem na Processing i wybrałem resolution na Auto i wydaje mi się, że jest lepiej, ale nie porównywałem na identycznym materiale. Więcej testów zrobię bliżej weekendu dopiero..

Jakie są Wasze doświadczenia z ustawieniami ampli 4K?
 

towalski

Member
Cześć, włączę się do dyskusji. Chcę wymienić moją plazmę VT60 na nowy TV i poszedłem w kierunku FZ800. Niestety, testy wypadły fatalnie. Materiał serwowany był z Egreata, filmy 4k - Mad Max RF, Blade Runner 2049, Mission Impossible Fallout. Na BR na początkowych scenach TV mocno przycinał, to włączyłem wpłynniacz, ale nie pomogło na wszystkich scenach. Po tym zabiegu jakość obrazu mocno spadła. Na MI6 - końcowy fragment filmu wyglądał dramatycznie. Lina z helikoptera raz była, raz znikała, Ethan, kula i 3/4 elementów chodziło z "półcentymetrową" ramką, która starała się maskować niedoskonałości. Na MM, pierwsza scena, gdzie Max wybiega z jaskini i wskakuje na hak, kompletnie pogubiła telewizor. Wybiegając z tej jaskini, TV potrzebował trochę, żeby ogarnąć nową scenerię, wskakując na hak - kompletny brak jakości, jak Max był na tym haku. Dla porównania, ten sam materiał, z tego samego sprzętu bez problemu radzi sobie na Sony 65xf9005. Byłem mocno rozczarowany tym TV. Czy tylko ja to widzę na materiałach dobrej jakości? MI6 ok 90gb, więc sporo. Dziś poległ Sony AF8. Ktoś coś może pomóc lub się wypowiedzieć?
 

towalski

Member
Witam uprzejmie,

Myślę , że przesuw jednej kolumny pikseli o jeden piksel może trwać do kilkudziesięciu sekund np .
w kierunku lewej krawędzi matrycy , czy prawej krawędzi matrycy . W zależności od telewizora OLED danej firmy , przesuw ten może
dotyczyć przesuwu nie tylko jednej kolumny pikseli , lecz kilku kolumn pikseli , czyli kilku pikseli .(2 do 8 )
Wówczas czas przesuwu się oczywiście zwiększa . Ramka po tym czasie po jednej stronie matrycy się
zwiększy , a po drugiej stronie matrycy ramka się zmniejszy. (kolumna pikseli - to pionowo usytuowane piksele)
Przesuw o jeden piksel może dotyczyć również kierunku do górnej i dolnej krawędzi matrycy , czy po przekątnej matrycy .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Accu chciałem Cię przywołać i poznać Twoje zdanie odnośnie mojego posta.
 

mieszko0680

New member
Oczywiście kalibracje przeprowadzi skalibruj *tv* pierwszym razem jak z ich usługi korzystałem to byłem mega zadowolony zobaczymy tym razem?
o jle pamiętam to koszt takej pełnej certyfikowanej kalibraci SDR i HDR plus tryb dzienny to koszt około 600 zł ale zobaczymy czy na tym panasie bedzie duża różnica pomiędzy trybem fabrycznym a tym skalibrowanym.
 
Ostatnia edycja:
Do góry