OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

accu

New member
Bez reklam
Accu chciałem Cię przywołać i poznać Twoje zdanie odnośnie mojego posta.

Witam uprzejmie,

Nie bardzo wiem jak odpowiedzieć , gdyż mało treści merytorycznej . :neutral:

Czasem bywa tak , że istota problemu jest tam , gdzie jej się najmniej spodziewamy .
Może powodem jest połączenie urządzenia do złącza HDMI 3 lub HDMI 4 , które
umieszczone są tylnej ściance telewizora , zamiast do złącza HDMI 1 lub HDMI 2 ,
które są umieszczone na bocznej ściance telewizora firmy Panasonic .
Ewentualnie , jeżeli korzystałeś z Intelligent Frame Creation , czy wybrałeś jedną z 4 opcji : Intelligent Frame Creation
użytkownika . Wówczas można regulować wartość suwaka : redukcja smużenia (np.10) oraz wartość
suwaka : płynność filmu . (np.5)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

mieszko0680

New member
Witam serdecznie mój fz800 jest już po profesjonalnej kalibraci i powiem wam ze aż tak dużej różnicy nie spodziewałem sie choć jeszcze dziś w nocy bede go testował:) dużo bawiłem się ustawieniami i wiem że nikt nie jest w stanie sam tak ustawić tv
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Witam serdecznie mój fz800 jest już po profesjonalnej kalibraci i powiem wam ze aż tak dużej różnicy nie spodziewałem sie choć jeszcze dziś w nocy bede go testował:) dużo bawiłem się ustawieniami i wiem że nikt nie jest w stanie sam tak ustawić tv
Jest dokładnie tak jak piszesz indywidualna kalibracja jest najlepsza
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Oczekując na nowe modele telewizorów Ultra HD OLED firmy Panasonic , które pojawią się w 2019 r.

jeszcze jeden test telewizora Ultra HD OLED firmy Panasonic TX-55FZ802 . Test opublikowany przez
brytyjski portal AVForums.com w dniu 20 grudnia 2018 r. Recenzent to Phil Hinton .

https://www.avforums.com/review/panasonic-tx-55fz802-fz802-oled-4k-hdr-tv-review.14470

Recenzowany telewizor otrzymał wyróżnienie portalu AVForums : Highly Recommended Award . :neutral:


BTW, moim zdaniem telewizory Ultra HD OLED firmy Panasonic serii FZ800 oraz FZ950 , to telewizory oferujące najlepszy obraz w 2018 r .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

muchaone1

New member
Czy netflix w FZ800 jest po polsku? Może dziwne pytanie,ale mam VT-50 i tutaj wszystko jest po angielsku. Panasonic odpowiedział,że ten typ tak ma i nie da się tego naprawić. Ponieważ postanowiłem kupić FZ800 stąd moje pytanie.

ja w rok młodszej plaźmie GT60 mam netflix po polsku i do tego ostatnio była aktualizacja interfejsu do najnowszej wersji (a'la youtube)
 

muchaone1

New member
Odpaliłem sobie z ciekawości przed chwilą plansze RGB i zauważyłem jeden czarny piksel, ale tylko na czerwonym i różowym tle- na białym, szarym,zielonym i niebieskim tle go nie widzę.
Czy to znaczy, że on świeci, ale tylko niektórymi kolorami? Czy można go spróbować jakoś wzbudzić, aby świecił wszystkimi kolorami?
w nomenklaturze monitorów komp. mamy piksele a każdy z nich składa się z 3 kolorowych sub pikseli (RGB) w monitorach bardzo precyzyjnie jest opisane jaka ilość matrwych pikseli/subpikseli i umieszczonych w jakiej odległości od siebie powoduje uznanie gwarancji.

Reasumując-jeżeli piksel nie świeci tylko na określonych kolorach to znaczy, że uszkodzony jest sub piksel i monitora by ci nie wymienili,jeżeli nie świeci się nigdy to uszkodzony jest cały piksel i wtedy jeżeli takich pikseli jest kilka w odległości kilku cm od siebie to gwarancja uznana(patrz warunki gwarancji które określa norma międzynarodowa) ponieważ tv nie jest urządzeniem profesjonalnie wykorzystywanym a więc i normy mniej rygorystyczne to proponuję odpowiedzieć sobie samemu jakie są mozliwości poważnego potraktowania klienta który wpada z jednym martwym sub pikselem na tak olbrzymiej powierzchni :D
 
Ostatnia edycja:

Jacek144

New member
ja w rok młodszej plaźmie GT60 mam netflix po polsku i do tego ostatnio była aktualizacja interfejsu do najnowszej wersji (a'la youtube)

Jestem zaskoczony. Sprawdzę. Może u mnie tez się odpali aktualizacja.
Sprawdziłem i kicha. Jednak wszystko po angielsku. Aplikacja netflix jest z 2011r i w tylko taka występuje w "sklepie".
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
w nomenklaturze monitorów komp. mamy piksele a każdy z nich składa się z 3 kolorowych sub pikseli (RGB) w monitorach bardzo precyzyjnie jest opisane jaka ilość matrwych pikseli/subpikseli i umieszczonych w jakiej odległości od siebie powoduje uznanie gwarancji.

Reasumując-jeżeli piksel nie świeci tylko na określonych kolorach to znaczy, że uszkodzony jest sub piksel i monitora by ci nie wymienili,jeżeli nie świeci się nigdy to uszkodzony jest cały piksel i wtedy jeżeli takich pikseli jest kilka w odległości kilku cm od siebie to gwarancja uznana(patrz warunki gwarancji które określa norma międzynarodowa) ponieważ tv nie jest urządzeniem profesjonalnie wykorzystywanym a więc i normy mniej rygorystyczne to proponuję odpowiedzieć sobie samemu jakie są mozliwości poważnego potraktowania klienta który wpada z jednym martwym sub pikselem na tak olbrzymiej powierzchni :D
Dlatego dałem sobie z tym spokój i cieszę się rewelacyjnym obrazem...[emoji106]
 

yogibabo

New member
ponieważ tv nie jest urządzeniem profesjonalnie wykorzystywanym a więc i normy mniej rygorystyczne to proponuję odpowiedzieć sobie samemu jakie są mozliwości poważnego potraktowania klienta który wpada z jednym martwym sub pikselem na tak olbrzymiej powierzchni :D
Jak pisał kiki warto próbować. Ja swój pierwszy egzemplarz plazmy (PY85) właśnie reklamowałem w serwisie Panasonica i ponieważ w ciągu 21 dni roboczych nie usunięto mi tej wady, dostałem zwrot pieniędzy z Panasonic Polska, po czym poleciałem do sklepu i kupiłem inny egzemplarz tego samego modelu :fool: Reklamowana rzecz dotyczyła jednego bad pixela, który migotał na czerwono na środku ekranu. Zauważalny był z około 1-1,5 metra.
Teraz do rzeczy - zakup tv oled interesuje mnie już blisko 10 lat tyle, że wtedy oledów nie było w sprzedaży, więc przez ten cały czas użytkuję plazmę. Ponieważ ceny za rozmiar 55 cali zaczynają zbliżać się do akceptowalnego poziomu, przyglądam się serii FZ950 lub EZ800 (prośba do kikiego aby nie wyskakiwał ponownie ze "ślepymi" testami). Mam jednak kilka wątpliwości, na które mam nadzieję odpowiedzą mi użytkownicy oledów.
O martwych pikselach lub bad pikselach już tutaj doczytałem - występują, więc oled nie jest wolny od tej wady :(
Powidoki - też mogą się trafić (swoją plazmę użytkuję 10 lat, przebieg 24 tys. godzin i pomimo "docierania" wypaliłem sobie logo tvn24, które czasami widuję podczas oglądania innych kanałów) :(
A co z obrazem ? Czy mogłyby się wypowiedzieć osoby, które przesiadły się z plazmy Panasonica na oleda ? Doczytałem tu w wątku, że owszem różnica jest, ale czy aż taka aby wydać 9tys. ? "Stary" telewizor wciąż działa, jestem z niego zadowolony, moim zdaniem wciąż "wymiata" większość tv lcd czy led, zwłaszcza tych budżetowych i ze średniej półki. 95% oglądania to tv z nc + w 1080p, ale tam to HD raczej drętwe jest, zwłaszcza VOD. BD bardzo rzadko. Dlatego, mimo iż oled (design, rozdzielczość, rewelacyjny-podobno- obraz, a przede wszystkim większy ekran - 55 w porównaniu z obecnymi 42) mega mnie jara, to czy jest sens już teraz kupować? Czy nie lepiej poczekać jeszcze rok na dopracowanie tematu powidoków i bad pikseli ? No chyba że obecny tv wyzionie ducha, to trzeba będzie brać z obecnych na rynku modeli
 

darekgra

Member
Moim zdaniem niema sensu czekać rok, bo za rok będzie to samo znów coś poprawia i znów można czekać.
Decyzja nie była łatwa ale właśnie przesiadłem się z 9 letniej 42 calowej plazmy Panasonica na 65 calowego oleda fz800. Mogę powiedzieć że rewelacja i szczęka opada, a też wydawalo się mi że obraz na plaźmie wciąż jest dobry to oled zamiótł ją i kropka.
Co do bad pikseli to na swoim nie znalazłem żadnego uszkodzonego subpixela więc problem chyba nie jest duży.
 

muchaone1

New member
Jestem zaskoczony. Sprawdzę. Może u mnie tez się odpali aktualizacja.
Sprawdziłem i kicha. Jednak wszystko po angielsku. Aplikacja netflix jest z 2011r i w tylko taka występuje w "sklepie".

to nie do końca tak-netflix pojawił mi się na tv wraz z aktualizacją oprogramowania całego telewizora w 2016--ponad 3 lata od wejscia modelu na rynek! i od razu w wersji polskiej(zbiegło się to w czasie z wejściem netflix do Polski), ale sama aplikacja była chyba w wersji z 2013 roku(moj yv na inne rynki miał netflix fabrycznie, nawet piloty na inne rynki były już z dedykowanym przyciskien z napisem netflix)
teraz zmienił mi się interface na najnowszą generację ale w ustawieniach aplikacji dalej mam wersja 2013 ale zmieniło się oznaczenie kompilacji interface.
jako ciekawostka-kolezeanka ktora kupiła jakiś topowy sony na androidzie w 2012 roku tez ma netflix tylko po angielsku ale jakos tak dziwnie wyglądający.
może po prostu miałeś pecha,że masz tv z 2012 z youtube globalnie chyba było też tak,że youtube działa tylko na tv wyprodukwanych po 2012 a wczesniejsze straciły wsparcie i aplikacja niedziała niezaleznie od producenta tv
 

accu

New member
Bez reklam
jako ciekawostka-kolezeanka ktora kupiła jakiś topowy sony na androidzie w 2012 roku tez ma netflix tylko po angielsku ale jakos tak dziwnie wyglądający.

Witam uprzejmie,

Cytuję " topowy sony na androidzie w 2012 roku " :?:

Proszę się trochę zastanowić , zanim napiszesz .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Życzenia Noworoczne .

Witam uprzejmie,

Zbliża się "milowymi krokami" NOWY ROK 2019 .

Wszystkim Użytkownikom Forum i nie tylko ,

życzę
DUŻO ZDROWIA ,
aby móc się cieszyć dalej , między innymi , swoim sprzętem Audio-Video . ;)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Jacek144

New member
to nie do końca tak-netflix pojawił mi się na tv wraz z aktualizacją oprogramowania całego telewizora w 2016--ponad 3 lata od wejscia modelu na rynek! i od razu w wersji polskiej(zbiegło się to w czasie z wejściem netflix do Polski), ale sama aplikacja była chyba w wersji z 2013 roku(moj yv na inne rynki miał netflix fabrycznie, nawet piloty na inne rynki były już z dedykowanym przyciskien z napisem netflix)
może po prostu miałeś pecha,że masz tv z 2012 z youtube globalnie chyba było też tak,że youtube działa tylko na tv wyprodukwanych po 2012 a wczesniejsze straciły wsparcie i aplikacja niedziała niezaleznie od producenta tv

Youtube mi chodzi normalnie. Oprogramowanie na TV mam ostatnie czyli aktualne. Nic się chyba nie da zrobić.
 
Do góry