OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

cywil144

New member
Panasonic FZ800

Witam kilka dni temu zakupiłem Tv Panasonic fz800 z nadzieją że będzie płynnie lecz po podłączeniu do niego Miboxa obraz zacina nie udaje się w żaden sposób ustawić aby obraz był płynny bez zacięć klatkowania tak jakby tv nie nadążał jakieś porady co może to być lub jak ustawić go ?
 

cywil144

New member
Kabel HDMI sprawdź

Kupiłem dzisiaj Nowy 120zł raczej powinien działać przynajmniej tak mnie zapewniali do tv wpięte w Gniazdo HDMI1 najlepszą płynność albo najmniej zacięć udało mi się uzyskać na trybie "Prawdziwe Kino" i upłynniacze na minimum nie wiem co jeszcze mógł bym ustawić aby chociaż trochę to jeszcze poprawić ew może zmiana boxa chociaż nie wiem czy to jego wina a jak tak to jak to potwierdzić ponieważ do tej pory na tv 60hz sprawował się bez najmniejszych problemów.
 

Alf2

New member
Gdzieś w opcjach hdmi jest zmiana na bodajże tryb 1 lub tryb 2. Mi w jednym z nich dekoder nc+ podpięty do amplitunera nie chciał działać, a z kolei odtwarzacz nVidia shield działał. Po zmianie trybu wszystko jest ok...
 

cywil144

New member
Gdzieś w opcjach hdmi jest zmiana na bodajże tryb 1 lub tryb 2. Mi w jednym z nich dekoder nc+ podpięty do amplitunera nie chciał działać, a z kolei odtwarzacz nVidia shield działał. Po zmianie trybu wszystko jest ok...

Jeśli używasz Shielda i Dekodera NC+ to jakie ustawienia tv masz ? chodzi o Intelligent Frame Creation bo u mnie na innych niż Minimalne obraz jest nie do oglądania i nie wiem czy to wina mojego Boxa czy tv bo fajnie by było gdyby chociaż ustawienie "Pośrednie"działało.
Ponieważ na filmie jest ok ale na sporcie troche brak płynności widać a jednak 120hz chciało by się żeby działało super płynnie na meczach piłki czy siatki
 

Alf2

New member
Zalecane ustawienie to tryb Professional 1 (Dzień) i 2 (noc) , opcja o którą pytasz, ustawiona powinna być na Min.
Nie mam smuzenia, nieważne czy mecz w 4k czy w HD. Na poprzedniej plazmie pilka wyglądała jak kometa w niektorych ujęciach- tutaj nie ma żadnego problemu....

Próbowałeś odpalić jakiś meczyk z youtuba tv, aby pominąć wpływ boxa?
 
Ostatnia edycja:

cywil144

New member
Nie właśnie nie próbowałem z YT ale jest to faktycznie do sprawdzeniach jak będzie działać bo na boxie działa bardzo kiepsko smuży i są mikro przycięcia a na tv tej klasy raczej niczego takiego być nie powinno

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

mr_roba

Member
Troszkę to dziwne bo też mam OLEDA choć innej firmy i smużenia nie ma nigdy. Wszystkie polepszacze mam wyłączone. Mam dekoder sat/boxa z Chin z obsługa 4k. Z racji korzystania z cccam nie działa mi Canal+ 4k ale za to odtwarzam przez niego filmy w 4k i zero zacinania czy jakichkolwiek defektów bez różnicy czy bitrate jest 20 czy 100.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

cywil144

New member
To u mnie niestety tak to nie działa przy Twitch czy smartiptv są mikro zacięcia co bardzo utrudnia oglądanie głównie sportu a jednak nie po to kupujemy dobrego Oleda żeby oglądać zacinający i nie płyny obraz

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

venomas200

New member
Bez reklam
Nie właśnie nie próbowałem z YT ale jest to faktycznie do sprawdzeniach jak będzie działać bo na boxie działa bardzo kiepsko smuży i są mikro przycięcia a na tv tej klasy raczej niczego takiego być nie powinno

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Coś masz źle ustawione. Spróbuj zmienić jeszcze port HDMI. Ewentualnie zmień urządzenie streamujace.
Podłącz PC i zobacz
 

cywil144

New member
Z pc jest trochę lepiej przy wyłączonych uplynniaczach da się oglądać sport również jednak z boxa już nie aż niego głównie korzystam... Myślę o wymianie go na inny z nadzieją że problem zniknie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

mr_roba

Member
Z pc jest trochę lepiej przy wyłączonych uplynniaczach da się oglądać sport również jednak z boxa już nie aż niego głównie korzystam... Myślę o wymianie go na inny z nadzieją że problem zniknie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Ja mam Mecool KII Pro. Dokup sobie na Ali dostęp do serwerów Cccam i za 20 zł rocznie masz obie nasze platformy łącznie z PPV. A i odtwarzanie materiałów 4k działa bardzo dobrze. Jedyne czego się obawiam, że to może być wina TV. W innym wątku jeden kolega pisał, że przed zakupem testował odtwarzanie materiałów 4k z zewnętrznego urządzenia i prawie wszystkie modele przycinały przy wysokim bitrate.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Jacek144

New member
Gdzieś w opcjach hdmi jest zmiana na bodajże tryb 1 lub tryb 2. Mi w jednym z nich dekoder nc+ podpięty do amplitunera nie chciał działać, a z kolei odtwarzacz nVidia shield działał. Po zmianie trybu wszystko jest ok...
Od wczoraj mam FZ800 i ani jedno HDMI nie działa. Szukam w menu opcji HDMI i za cholerę nie mogę znaleźć. Co nie tak ze mną?
 

accu

New member
Bez reklam
Od wczoraj mam FZ800 i ani jedno HDMI nie działa. Szukam w menu opcji HDMI i za cholerę nie mogę znaleźć. Co nie tak ze mną?

Witam uprzejmie,
Sprawdź kabel HDMI .

Proszę wyświetlić menu za pomocą przycisku MENU . Dalej wybrać pozycję Konfiguracja>Automat.ustawienie HDMI i nacisnąć przycisk OK , aby uzyskać dostęp . Dalej ustawić pozycję(tj. Tryb1 lub Tryb2) i
nacisnąć przycisk OK , aby zapisać . Są dwa tryby : Tryb1 i Tryb2 . Tryb należy wybrać w zależności
od podłączonego urządzenia .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Jacek144

New member
Witam uprzejmie,
Sprawdź kabel HDMI .

Proszę wyświetlić menu za pomocą przycisku MENU . Dalej wybrać pozycję Konfiguracja>Automat.ustawienie HDMI i nacisnąć przycisk OK , aby uzyskać dostęp . Dalej ustawić pozycję(tj. Tryb1 lub Tryb2) i
nacisnąć przycisk OK , aby zapisać . Są dwa tryby : Tryb1 i Tryb2 . Tryb należy wybrać w zależności
od podłączonego urządzenia .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Dzięki Ci za szybką odpowiedź. Problem rozwiązany,ale co było to nie zgadniesz. Mianowicie jeśli do żadnego gniazda HDMI nic nie podłączymy,to w menu brak opcji o której piszesz. Mój kabel miał zbyt szeroką tą plastikową końcówkę. Wtyk wchodził,ale za płytko (obierał się o obudowę TV) i w rezultacie nie kontaktował jak trzeba. Oszlifowałem trochę ten plastik i teraz jest wszystko OK.
 

Jacek144

New member
A jak wrażenia z użytkowania?

Ja już miałem LG C7,więc zamiana na FZ 800 nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia. Panasonic jednak po wyjęciu z pudełka świeci bardzo przyzwoicie,czego nie można powiedzieć o C7. FZ 800 ma mniej bajerów,lecz to nie problem. System pracuje bardzo dobrze i nawet wolę ten niż WebOs. Wynika to chyba z przyczajenia do Panasonica,bo na stanie mam jeszcze dwie plazmy. Praktycznie wszystko jest rozpracowane oprócz jednej rzeczy. Odpalam przeglądarkę internetową i ta mi czyta,co mnie wkurza. Niestety nie wiem jak wyłączyć to gadanie. Może ktoś wie ,to niech podpowie.Na marginesie ta przeglądarka pracuje ewidentnie szybciej niż w LG C7.
 

darekgra

Member
No proszę jaka opinia o fz800...
Aby nie czytało ci przeglądarki wejdź w:
Menu
Dźwięk
Wskazówki głosowe
Na dole .Przegl. internetowa zmień na wyłączony.
 
Do góry