OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

rpzem

New member
Jedna rzecz zaczyna mnie drażnić na 65FZ800 brak aplikacja HBO GO :(
Czy da się wgrać jakoś do ich aplikacji HBO Go, bo jedyna opcje jaka mam to obraz z PC przez HDMI :/
Zapomnij, pytałem o to zarówno support Panasonica jak i HBO. Jedni zwalają winę na drugich i odwrotnie.
Osobiście kupiłem Apple TV 4K i mam spokój.
Poza tym żaden telewizor po kilku latach nie będzie już taki smart jak w momencie zakupu, więc i tak będziesz stał przed dylematem przystawki zewnętrznej, która jest regularnie aktualizowana (i aplikacje też). Za chwilę może się np. pojawić Canal+ na Apple TV wzorem Francji.
 

BRK45

New member
Od niedawna jestem właścicielem Panasonica FZ800E, pierwsze wrażenia super, pod każdym względem. Mam jednak pytanie do obeznanych w temacie, mianowicie chodzi o nagrywanie programów. W intrukcii pisze, że powinien to być dysk USB-HDD, wolałbym jednak dysk SSD-USB lud pendrive. Zapytałem o to nawet Panasonica, odpowiedź była taka, że nie zalecają i nie gwarantują poprawności działania. Może jednak jest inaczej, czy ktoś ma doświadczenie w tej kwestii?
 

Jacek144

New member
Dziwna odpowiedź. Moim zdaniem nie ma znaczenia czy będziesz nagrywał na HDD czy SSD. Ważne jest by dysk miał co najmniej 160 Gb.
 

dkubekus

New member
Panasonic FZ800 vs Samsung Qled 2019

Witajcie

Jestem posiadaczem plazmy VT 50 i chciałbym przesiąść się na Fz 800, jednak ogladam zarówno Netflix jak i NC+ TVN itd. W MM powiedzieli mi ze lepszym wyborem jest QLed najnowszy ze względu na
lepsza płynność w sporcie i brak wypalen logo stacji....
Co sądzicie ? Po plazmie nie chciałbym zrobić kroku w tyl czy w bok tylko do przodu.
 

Jacek144

New member
Witajcie

Jestem posiadaczem plazmy VT 50 i chciałbym przesiąść się na Fz 800, jednak ogladam zarówno Netflix jak i NC+ TVN itd. W MM powiedzieli mi ze lepszym wyborem jest QLed najnowszy ze względu na
lepsza płynność w sporcie i brak wypalen logo stacji....
Co sądzicie ? Po plazmie nie chciałbym zrobić kroku w tyl czy w bok tylko do przodu.

Ja też jestem posiadaczem VT50 oraz FZ800 od 9-mcy i nie narzekam. OLED to jest OLED i nie ma lepszego TV. To jest moje zdanie. FZ800 nie ma tylko Dolby Vision,ale bez tego Netflix też ogląda się OK. Sport i inne dynamiczne sceny są bez zarzutu. Takiej czerni jak daje oled nie da Ci żaden LED,a to jest istotne po plazmie.
 

dkubekus

New member
Jedyne na plus Samsunga co widziałem to nie odbijająca matryca w ciągu dnia, faktycznie przy niej Oled to lustro...
Zastanawiam się tylko czy nie poczekać na jakieś obniżenie ceny bo
FZ800 55” jest za 4999 a 65” za 9999. Masakryczna różnica, zawsze było max 50% więcej do 65” a nie 100%...
 

Jacek144

New member
Jedyne na plus Samsunga co widziałem to nie odbijająca matryca w ciągu dnia, faktycznie przy niej Oled to lustro...
Zastanawiam się tylko czy nie poczekać na jakieś obniżenie ceny bo
FZ800 55” jest za 4999 a 65” za 9999. Masakryczna różnica, zawsze było max 50% więcej do 65” a nie 100%...
Decyzja należy do Ciebie.Każdy TV najlepiej ogląda się wieczorem (po zmroku). Z wypaleniami to się nie martw,no chyba że będziesz oglądać TVP info lub inny TVN 24 cały dzień to masz szanse.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Myslałem, ze temat wypaleń pozostał w historii z technologią plazm, a tu też? Czyli co OLEDY też trzeba jak to było na początku.... docierać?!
 

Jacek144

New member
a
Myslałem, ze temat wypaleń pozostał w historii z technologią plazm, a tu też? Czyli co OLEDY też trzeba jak to było na początku.... docierać?!
Nie trzeba,ale mimo zabezpieczeń może się wypalić. Gdy używamy go normalnie to nie ma obaw,ale są tacy "użyszkodnicy" co cały dzień puszczają np TVN24. TV sobie chodzi a oni w innym pomieszczeniu.
FZ800 ma jedną przewagę, a może nawet dwie(jak dla mnie). Posiada dwa gniazda CI+,co jest fajną bardzo opcją.Oglądasz sobie coś,a coś innego nagrywasz w tym samym czasie (z pewnymi jednak warunkami) .Ja mam moduł z nc+ i polsatu i działa to świetnie.
Po drugie-wyjęty z pudełka chodzi prawie jak po kalibracji.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Test telewizora Ultra HD OLED Panasonic 55GZ1500 z dnia 20 września 2019 r. :neutral:

https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/panasonic/149373-panasonic-review-4k-oled-tv

i jeszcze jeden test z 23 września 2019 r . :|


https://www.dday.it./redazione/32452/oled-panasonic-gz1500-prova-recensione

BTW , dotyczy oczywiście telewizorów Ultra HD OLED firmy Panasonic - linia 2019 r .
Zamieściłem przez pomyłkę w niewłaściwym wątku , dotyczącym telewizorów OLED firmy Panasonic - linia 2018 , za co przepraszam .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

IL0NKA

New member
Witam uprzejmie,

Test telewizora Ultra HD OLED Panasonic 55GZ1500 z dnia 20 września 2019 r. :neutral:

https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/panasonic/149373-panasonic-review-4k-oled-tv

i jeszcze jeden test z 23 września 2019 r . :|


https://www.dday.it./redazione/32452/oled-panasonic-gz1500-prova-recensione

BTW , dotyczy oczywiście telewizorów Ultra HD OLED firmy Panasonic - linia 2019 r .
Zamieściłem przez pomyłkę w niewłaściwym wątku , dotyczącym telewizorów OLED firmy Panasonic - linia 2018 , za co przepraszam .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Cześć Accu,

Myślisz, że teraz jest lepiej wziąć 55FZ800E czy LG 55B8? Są w takiej samej cenie.
 

accu

New member
Bez reklam
Cześć Accu,

Myślisz, że teraz jest lepiej wziąć 55FZ800E czy LG 55B8? Są w takiej samej cenie.

Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem telewizor Ultra HD OLED firmy Panasonic TX-55FZ800E powinien
być lepszym wyborem i sprawi wiele przyjemności z wyświetlanego przez ekran tego telewizora
obrazu bardzo dobrej jakości . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

IL0NKA

New member
Hej Kiki, 55B8SLC jest dostępny w sklepie dla idiotów w cenie 4999. W takiej samej cenie jest tam do wzięcia Panas 55FZ800E. Wiem, że "SLC" to trochę okrojona wersja B8, ale matryca i parametry obrazu wydaje mi się, że takie same. Cały czas mam mętlik w głowie, nie wiem czy nie wolałabym jednak 65' LCD - oglądam z około 3 metrów. Im dłużej czytam tym mniej jestem przekonana, dam sobie czas do końca tygodnia na decyzję.

Accu, dziękuję za opinię. Szkoda, że Panas nie ma Dolby Vision - w innym wypadku decyzja byłaby praktycznie podjęta :(
 

dkubekus

New member
Jak obstawiacie ile jeszcze potrwa zanim zejdą z ceny za 65” FZ800 ?
4790 już jest za 55” wiec niebawem zakładam ze 65” będzie max za 7990...
 
Do góry