OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

rpzem

New member
Jeśli chodzi o szybkość i niezawodność to nei zgadzam sie że panasonic wypada nagorzej .Moim zdaniem wypada świetnie dział szybko i stabilnie. Mam fz800 i nie spotkałem sie aby zamulił albo sie zawiesi

Popieram, również posiadam FZ800 i nie mogę złego słowa powiedzieć o sofcie.
Działa bardzoooo szybko i pewnie.
Nic się nie zawiesza i nie pobiera energii po wyłączeniu, co niestety jest bolączką Sony.
https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1541414557

Netflix i youtube śmiga w 4k, działa player.pl.
Brakuje tylko aplikacji HBO GO, ale mam ją w Apple TV 4K i w dekoderze NC+.
Ten telewizor jest tak naprawdę referencyjnym monitorem ze świetnym obrazem - na dziś w rewelacyjnej cenie.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie to powiedzcie coś na temat tego fz800 kusi mnie też napewno biorę tv jakiś w maju zastanawiałem sie nad q9fn w 75 ale drogi jest 17899zl a chce jeszcze kupić soundbar i odtwarzać uhd. Cena za fz800 65 jest 11249zl w rtv i media expert u kiki ego jeszcze taniej z soundbar chce coś kupić z dobly Atmos samsung hn950 7.1.4 lub lg SK 10
 

Zulus

Member
Miałem u siebie oleda od Panasonica FZ950, i jeśli chodzi o moje zdanie, to powiem tyle, że mi nie przypadł do gustu. Nie radził sobie w tv satelitarnej, często przenosił oglądany obraz na inny włączony kanał po czym po chwili zaczął odtwarzać oglądany właśnie kanał. A największą wadą był brak możliwości uporządkowania według siebie listy ulubionych programów. Z tego co wiem taką przypadłość mają obecnie wszystkie telewizory. Osobiście nie polecam Panasonica do oglądana prawdziwej TV. Takie oglądanie z odtwarzaczy, czy internetu, to może sobie być i Panasonic, ale do prawdziwej TV dvb-t i satelitarnej nie nadaje się. To moje zdanie, każdy może mieć inną lepszą, lub cudowną opinię.
 

SRN233

Member
Ciesze się ze pomogłem, miłego oglądania :popcorn:

Nie znam się na tyle ale wiem że cewki często piszczą w każdym rodzaju telewizora i to zazwyczaj te od zasilania a z nimi nie wygrasz. Dlatego tez szykowałem się do oddania telewizora, fartem w ostatniej chwili wykryłem tą zależność ;)

Jak ekran niema wad a na Panasonicu takie rzeczy się raczej nie zdarzają to nie ma co wymienić ;)

P.S
1) Ustaw Wi-Fi na pasmo 2,4 tez nie będzie piszczenia, a nie ma żadnej różnicy w działaniu czy prędkości pomiędzy pasmem 5 a 2.4.
2) Wyczytałem na forum jakimś żeby przez pierwsze 100h starać się nie wyświetlać statycznych obrazów by ekran się dobrze wygrzał ;)
Już myślałem, że wszystko OK ale jednak NIE.
Otóż TV po ok. 5 min od włączenia obrazu "przycina" prawą i dolną stronę o jakieś 3mm i wygląda to tak, że od ramki ciemny pasek na lewej i górnej stronie to 7mm a po prawej i dolnej 11-12mm.


Nie sądzę, że tak ma być, to wygląda jakby wygasał cały pasek bo jak powrócę np. do menu netflixa czy przełączę to obraz tam z powrotem jest wyświetlany.



O co chodzi??? Pomocy...


Jednak nie wraca, przełączam z TVP na Polsat i ewidentnie prawa strona jest połowa szersza od paska po lewej stronie. To samo na netlifixie, YT..

Kolejna usterka, raz łączy raz nie łączy z kinem domowym mimo, że sam nic nie zmieniam w ustawieniach.
Tu jak nic jest spier%%%lona płyta główna..



Chyba nie ma co gdybać tylko oddać i brać nowy, za dużo tych mankamentów.
 

Attachments

  • 20181107_191941.jpg
    20181107_191941.jpg
    535,2 KB · Wyś: 74
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
Witam uprzejmie,

Ja bym zainteresował się funkcją : przesuw piksela i ją włączył . Funkcja ta powoduje przesuwanie w regularnych odstępach czasu pikseli , aby uniknąć znakowania .(utrwalania obrazu)
Natomiast do funkcji : konserwacja panelu , która wyłącza ekran i rozpoczyna konserwację , podchodziłbym ostrożnie , tj. używałbym tej funkcji
oszczędnie .(od czasu do czasu) Zdaje się , że świeci się wówczas dioda koloru pomarańczowego na dole telewizora .
Jest jeszcze bodajże: komunikat o konserwacji panelu - włączanie wyświetlania powiadomienia o regularnej
konserwacji panelu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Witaj, czy ten przesuw pixela objawia się czymś takim jak opisałem powyżej?
Wygląda na to, że tak bo wyłączyłem tą opcję i obraz wrócił do oryginału i póki co jest OK. Testuję..
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nie , przesuwu piksela nie zobaczysz .

Moim zdaniem należy pamiętać o wyłączeniu w danym trybie obrazu : overscan w menu ustawienia , bo inaczej brzegi obrazu będą przycinane .(dotyczy to np. trybu : Prawdziwe kino . W trybie : THX Cinema zdaje się , że overscan jest domyślnie wyłączony )
Ja bym zainteresował się również ustawieniami obrazu w telewizorze . ( Ustawianie najlepszego obrazu )
Zainteresowałbym się też : Trybami obrazu(np. prawdziwe kino) , oraz : Zmianą proporcji obrazu . (rozmiar obrazu) Również zainteresowalbym się ;
Sygnałem sterującym proporcjami obrazu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
Witam, to dziwne bo jak wyłączyłem tą opcję to obraz wrócił do normalnych rozmiarów.
Nie bardzo rozumiem o czym piszesz. Przewertowałem menu i nie znalazłem ustawienia, którego zmiana by wpływała na znikanie tego czarnego pasa.
 

SRN233

Member
Nie mogę odnaleźć tego ustawienia, gdzie go szukać?
I dlaczego to się dzieje po ok. 5 min a nie od razu i w dodatku tylko po prawej i dolnej stronie, to tak ma być? Gdzie to wyłączyć?


Przesuw pixela chcę mieć włączony.
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
Kurde u mnie nie ma, jest tylko przesuw pixela, komunikat o konserwacji panela i ręczna konserwacja. WTF!? Co tu jest grane czy ja coś źle robię.



Możesz wrzucić screena?
 

SRN233

Member
Ustawiłem sobie na THX Cinema podobno najlepszy dla "nieprofesjonalistów"


Ewidentnie po prawej stronie ten czarny pasek jest szerszy i rozszerza się w trakcie oglądania, tragicznie to wygląda muszę to zniwelować. Wątpię, że to wada ekranu bo obraz tam się pojawia ale jakby jakaś funkcja go ograniczała, dziwne bardzo, że tylko z jednej strony?
 

Attachments

  • 20181107_200542.jpg
    20181107_200542.jpg
    537,4 KB · Wyś: 53
  • 20181108_124839.jpg
    20181108_124839.jpg
    625,4 KB · Wyś: 102
  • 20181108_124907.jpg
    20181108_124907.jpg
    602,4 KB · Wyś: 74

rpzem

New member
Ustawiłem sobie na THX Cinema podobno najlepszy dla "nieprofesjonalistów"
Faktycznie ten tryb jest niezły, niewiele trzeba w nim zmieniać.

Z jakiego źródła pochodzi sygnał - wbudowanego, czy np. z przystawki zewnętrznej?
Bo np. w Apple TV 4k jest chyba coś takiego jak centrowanie obrazu.
Nie jestem pewien na 100% i nie mam teraz dostępu do TV.
 

SRN233

Member
Akurat tutaj źródło Netlifx z wewnętrznej aplikacji więc wbudowany, podłączony pod kino z którego wchodzi sygnał z dekodera i Xboxa i wychodzi audio ARC po HDMI.


Tyle, że to dzieje się wszędzie, nawet jak włącze film z dysku HDD, nieistotne jest źródło.
 
Do góry