OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

Lettner123

New member
u mnie cisza na materiałach 4k hdr . Z ciekawości gdzie kupowałeś tv ?.
Co do jakości sprzętu rtv to niestety do Polski w dużej mierze trafia sprzęt gorszej jakość niż np do Niemiec
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Philipsie i Sony mamy te samem model w całej Europie.
Dlatego na pokazach wygrywają z Panasonic i jakością obrazu i multimediami. A aplikacje to Manta ma lepsze już niż Panasonic.
 

SRN233

Member
Kupiłem w mediaexpert, zamówienie internetowe z odbiorem w sklepie i transportem z firmy.


Czyli wada, skoro u ciebie nie słychać nic a u mnie notorycznie.
 

ClaudeB

Member
W Philipsie i Sony mamy te samem model w całej Europie.
Dlatego na pokazach wygrywają z Panasonic i jakością obrazu i multimediami. A aplikacje to Manta ma lepsze już niż Panasonic.

Jeśli chodzi o Smart, to jest ostatnia rzecz, która się należy kierować przy zakupie tv. I tak po kilku latach one przestają działać, producenci ich nie wspierają. Takie mam doświadczenia z Samsungiem i LG, wątpię by u Philips'a albo Manty było lepiej.
 

Lettner123

New member
Ten sam model może byc z wadą lub nie .Jedne idzie do polski drugi do niemczech i takie sytuacje są normą. Nie ośmiszaj sie mówiać że MAnta ma lepsze multimedia od panasonica . Uzywam na panasonicu przegladarki , aplikacji i wszystko śmiga mega płynnie , ROk temu też twierdziłeś że android w sony i philipsie chodzi płynie a zamułał ze nie dało się na nim pracować
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
Jakby nie patrzeć to jest czwarty telewizor, drugi producent i trzeci sklep - WSZYSTKIE wadliwe.


Ręce opadają, mam możliwość skorzystania z promoci Vip Serwis na montaż i konfigurację i co teraz mam montować TV, w którym piszczą cewki że aż kot reaguje??



Paranoja, odechciewa się wszystkiego, złodzieje i kryminaliści chodzą po świecie a uczciwemu wiecznie kłody pod nogi i zawsze coś nie tak.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
A czy napewno masz wszystko ok z elektryka w domu? Wszystkie tv wadliwe? Ja mialem problem z kontaktem, ktory skutkował wylaczaniem sie tv a po przeprowadzce nie mam juz tego problemu.

Moze zle szukasz przyczyny
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Z opisu wygląda to trochę, jak pisk elektroniki przy większym poborze prądu (HDR wymaga zazwyczaj większej jasności panelu, stąd większy pobór prądu). SRN233, może jesteś zbyt wrażliwy na to, skoro w poprzednich 3 telewizorach też Ci coś podobnego dokuczało?
 

SRN233

Member
Z elektryką na pewno jest wszystko OK, mam podłączone router, dekoder, kino domowe, laptopa od kilku lat i jest dobrze, stary telewizor pracował też na tym gniazdku i wszystko OK.


Z poprzednimi były cyrki, ale to cykały przekaźniki aż w końcu 1 zgasł i się nie włączył,


Tak, to ewidentnie piszczy elektronika, albo cewka zasilacza albo procesor i NIE JEST to normalne, że TV objawia się tymi dźwiękami, powinny być niesłyszalne przy normalnym użytkowaniu. Słuch mam wrażliwy, fakt, ale uwierz, że każdemu by to przeszkadzało, jest po prostu zbyt nachalne pomijając już fakt, że nie powinno być ich wogóle.


Czekam na serwis, który to potwierdzi a sklep już zamówił nową sztukę na wymianę.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Wierzę :) Moja plazma lekko buczy przy bardzo jasnych scenach, ale musiałbym chyba stać przy niej i oglądać bez głosu aby to usłyszeć. Trzymam kciuki aby kolejna sztuka była cicha.
 
Wierzę :) Moja plazma lekko buczy przy bardzo jasnych scenach, ale musiałbym chyba stać przy niej i oglądać bez głosu aby to usłyszeć. Trzymam kciuki aby kolejna sztuka była cicha.

Przy jasnych to spoko , jak będzie ciemne tło i brzęczenie to wal do serwisanta , koledze w VT50 poluzowały się śruby na płycie z elektroniką (często się to zdarza w plazmach panasonic wada fabryczna) i niech je dokręci a najlepiej wymieni na sprężynujące są nawet takie zestawy serwisowe do tych tv , bo jak tego się nie zrobi to brak masy i zgon sprzętu .
Coś takiego - http://www.smstrade.top/index.php?main_page=product_info&products_id=159
 
Ostatnia edycja:

myc

New member
Dźwięk dobiega z prawej strony obudowy nad kablem zasilania

W moim FZ800 było buczenie w tym samym miejscu opisywałem problem kilka stron wcześniej. Jezli TV działa na Wi-Fi to wyłącz je i zobacz czy problem będzie dalej obecny lub przestaw ustawienia Wi-Fi w TV na pasmo 2,4 Ghz z 5Ghz u mnie to pomogło.

Martwiłem się że to zasilacz bo często takie cyrki są w telewizorach wszystkich firm a problem okazał się błahy ;)
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
@myc TY mój wybawco :)


Jasny gwint ale cisza :) wyłączyłem całkiem Wifi i dałem po LAN na kablu tak jak to miałem zrobić od razu. Normalnie jestem ci wdzięczny jak nie wiem co :)



Ale pytanie co się dzieje, że na Wifi piszczy? Wszystkie tak mają?
 

myc

New member
@myc TY mój wybawco :)


Jasny gwint ale cisza :) wyłączyłem całkiem Wifi i dałem po LAN na kablu tak jak to miałem zrobić od razu. Normalnie jestem ci wdzięczny jak nie wiem co :)



Ale pytanie co się dzieje, że na Wifi piszczy? Wszystkie tak mają?

Ciesze się ze pomogłem, miłego oglądania :popcorn:

Nie znam się na tyle ale wiem że cewki często piszczą w każdym rodzaju telewizora i to zazwyczaj te od zasilania a z nimi nie wygrasz. Dlatego tez szykowałem się do oddania telewizora, fartem w ostatniej chwili wykryłem tą zależność ;)

Jak ekran niema wad a na Panasonicu takie rzeczy się raczej nie zdarzają to nie ma co wymienić ;)

P.S
1) Ustaw Wi-Fi na pasmo 2,4 tez nie będzie piszczenia, a nie ma żadnej różnicy w działaniu czy prędkości pomiędzy pasmem 5 a 2.4.
2) Wyczytałem na forum jakimś żeby przez pierwsze 100h starać się nie wyświetlać statycznych obrazów by ekran się dobrze wygrzał ;)
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Panasonic fz800 czy sony af9

Może cytat z Internetów coś rozjaśni "Różnice w obrazie na wszystkich OLEDach są niewielkie, bo OLEDy wszystkich producentów TV, mają identyczną matrycę. Różnice są jedynie w elektronice. (...) Sony ma najlepszy upłynniacz na rynku (sport) i najlepszy postprocessing, który przydaje się właśnie w słabych jakościowo materiałch (np. w jakimś HBO GO pod nc+).
Z kolei jeśli porównujemy dobrej jakości filmy, to sytuacja zmienia się - tu najlepszy jest Panasonic - filmy (BD, 4k), ze względu na najlepszą reproduckję obrazu, szczególnie w kwestii kolorów. LG ma natomiast jako chyba jedyny prawidłowo zaimplementowany format Dolby Vision, a filmów w tym formacie jest już naprawdę dużo (Netlix, Apple TV 4k) i wtedy obraz z LG będzie najlepszy. Ważne jest też to, że LG będzie nieco jaśniejszy (szczególnie będzie to widoczne w materiałach SDR) dzięki lepszej implementacji algorytmu ABL. Sony też ma DV, ale niestety są problemy z jego implementacją, choć może uporają się z nimi wraz z aktualizacją software'u. Dużym plusem LG jest też niezawodny, szybki WebOS. Android na Sony potrafi czasami przymulić choć z drugiej strony masz największą liczbę aplikacji. Najgorzej tu wypada smartOS Panasonica."
 

Lettner123

New member
Jeśli chodzi o szybkość i niezawodność to nei zgadzam sie że panasonic wypada nagorzej .Moim zdaniem wypada świetnie dział szybko i stabilnie. Mam fz800 i nie spotkałem sie aby zamulił albo sie zawiesi
 
Ostatnia edycja:
Do góry