OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

jaro0508

Member
A co Ci mam napisać??? ze inaczej myślę niz Ty??? Myślę tak samo i u mnie Honor jest na pierwszym miejscu niż Kasa.. Zawsze tak było i pewnie zostanie.. chyba że mi Bóg rozum odbierze. Uczciwość teraz to Towar Deficytowy.. wszystko postawione jest na zyski.. marze.. kontenty itp. Z jednej strony potrafię zrozumieć sklepy które muszą zarobić aby utrzymać się na powierzchni.. opłacić pracowników składki ogrzewanie metraż etc. etc. Zaś z drugiej strony nigdy nie zaakceptuje tego żeby iść po trupach do zwycięstwa.. za wszelką cenę.. nie licząc się z nikim i niczym.. Pocieszające jest to ze i tak kiedyś "kopnieny we wspólny kalendarz" i nawet brudu zza paznokci ze sobą nie zabierzemy...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips OLED 903 wygrywa kolejny ślepy test:
https://www.pc-magazin.de/ratgeber/...oled-shootout-des-video-magazins-3200055.html

" 23 października magazyn wideo ( PC MAGAZIN ) zaprosił 35 czytelników, aby dołączyć do BMW World w Monachium jako jury. Uczestnicy powinni decydować na podstawie różnych filmów i klipów wideo, które pokazują najlepszy obraz telewizyjny.
W przyciemnionym pokoju cztery 65-calowe telewizory OLED stały obok siebie dokładnie na tej samej wysokości. Uczestnicy otrzymali kwestionariusze, aby pomóc im zaznaczyć ich preferencje (lub preferencje) dla każdego klipu. Zostały one tak dobrane, aby łatwo różnicować pewne cechy, takie jak ostrość, kontrast, czerń, neutralność kolorów, hałas lub przejrzystość ruchu. Aby zapobiec ewentualnym wadom kąta widzenia, czytniki wideo były w stanie zaimplementować w dowolnym momencie.

Aby test przebiegał całkowicie niezależnie i obiektywnie, ramy telewizorów były całkowicie zamaskowane, a dolne obszary ukryte. W ten sposób ukryte zostały logotypy producentów oraz charakterystyczne stopy. Telewizory zostały oznaczone tylko literami A, B, C i D. Ponadto, przy każdej zmianie źródła, przed telewizorami trzymano zasłonę. W ten sposób uniknięto, że informacje były widoczne na ekranach, które mogłyby ujawnić producenta.
Procedura testu odbyła się w dwóch fazach. W pierwszym kroku wszystkie telewizory zostały przedstawione w trybie kalibracji. szef testowania wideo Roland Seibt, certyfikowany kalibrator isf (Levels III) i współprowadzący HDR, zoptymalizował telewizory do ich najbardziej naturalnej formy prezentacji. Następnie jury zostało pokazane dwa razy jedenaście klipów, począwszy od hałaśliwej Netflix SD do UHD Blu-ray z HDR.

Philips zdobył 33% głosów, a Panasonic zapewnił sobie drugie miejsce z 23%. 22% uczestników stwierdziło, że nie mogą wybrać ulubionego. Jakość obrazu była prawie na tym samym wysokim poziomie.
W drugiej fazie telewizory zostały przełączone na tryb "dynamiczny" TV, w którym producenci prezentują maksymalną wydajność procesorów swoich urządzeń i wszystkie wzmacniacze obrazu są aktywowane. Ponownie pokazano tę samą zawartość.
Tym razem, przy prawie żadnym wstrzymaniu się, ponad dwie trzecie uczestników głosowało na Philipsa . Panasonic zajął drugie miejsce z 18% głosów.

Po zakończeniu strzelaniny uczestnicy zostali zapytani, który tryb (dynamiczny lub skalibrowany) najbardziej im się spodobał. Oba tryby były prawie takie same.
Wreszcie, magazyn wideo zaprosił również jedzenie i napoje do działu gastronomicznego w BMW Welt, gdzie wieczór był jeszcze bardziej słodzony dla jednego z uczestników. Daniel P. wygrał zupełnie nowy telewizor OLED firmy Philips. "

Philips to nie Philips :) - strona 17 - Kino domowe - Audiostereo.pl - strona 17
 

SRN233

Member
Witajcie,
Pomóżcie, stoję przed zakupem. Za dokładnie 10.690,00 zł mogę mieć nowy Panasonic TX-65FZ800E.


To chyba w tej kwocie najlepszy wybór?
Doradźcie proszę.
 

SRN233

Member
Dzięki stary, właśnie przekonałeś mnie swoim wpisem jako ostatni argument po 2-miesięcznej analizie rynku oledów i jadę do sklepu go zamówić. Z audio Yamaha 5.1 spodziewam się kina razem z salonem gier w mieszkaniu :)
 

myc

New member
Witajcie,
Pomóżcie, stoję przed zakupem. Za dokładnie 10.690,00 zł mogę mieć nowy Panasonic TX-65FZ800E.


To chyba w tej kwocie najlepszy wybór?
Doradźcie proszę.

Po wielu lekturach w czerwcu zdecydowałem się na ten model i do dzisiaj nie żałuje decyzji ;) choć wcześniej się martwiłem czy nie przesadziłem z 65" teraz myślę ze w przyszłości wezmę jeszcze większy ;)
 

Lettner123

New member
Super Oled tez posiadam ten model tylko w wersji 55 cali . Dla mnie najlepszy obraz ze wszystkich oledów które widziałem a trochę ich testowałem przed zakupem :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Aby test przebiegał całkowicie niezależnie i obiektywnie, ramy telewizorów były całkowicie zamaskowane, a dolne obszary ukryte. W ten sposób ukryte zostały logotypy producentów oraz charakterystyczne stopy. Telewizory zostały oznaczone tylko literami A, B, C i D. Ponadto, przy każdej zmianie źródła, przed telewizorami trzymano zasłonę. W ten sposób uniknięto, że informacje były widoczne na ekranach, które mogłyby ujawnić producenta.
Procedura testu odbyła się w dwóch fazach. W pierwszym kroku wszystkie telewizory zostały przedstawione w trybie kalibracji. szef testowania wideo Roland Seibt, certyfikowany kalibrator isf (Levels III) i współprowadzący HDR, zoptymalizował telewizory do ich najbardziej naturalnej formy prezentacji. Następnie jury zostało pokazane dwa razy jedenaście klipów, począwszy od hałaśliwej Netflix SD do UHD Blu-ray z HDR.
Philips zdobył 33% głosów, a Panasonic zapewnił sobie drugie miejsce z 23%. 22% uczestników stwierdziło, że nie mogą wybrać ulubionego. Jakość obrazu była prawie na tym samym wysokim poziomie.
W drugiej fazie telewizory zostały przełączone na tryb "dynamiczny" TV, w którym producenci prezentują maksymalną wydajność procesorów swoich urządzeń i wszystkie wzmacniacze obrazu są aktywowane. Ponownie pokazano tę samą zawartość.
Tym razem, przy prawie żadnym wstrzymaniu się, ponad dwie trzecie uczestników głosowało na Philipsa . Panasonic zajął drugie miejsce z 18% głosów.
 

SRN233

Member
Pytanie i prośba do właścicieli tego TV. Mam go od 3 dni, wczoraj wieczorem zauważyłem a dokładnie to "usłyszałem" jak TV gdy wyświetla obraz na pełnym ekranie HDR słychać delikatne "piszczenie, szumienie". Dźwięk jakby podobny do tego jak w karcie graficznej komputera w grach. Takie popiskiwanie, niecykliczne, nierównomierne, nie głośne ale słyszalne wyraźnie.



Szczególnie drażni to jak jest względnie cicho ustawiony TV a wieczorem cisza w otoczeniu i wtedy ten dźwięk jest słyszalny i irytuje...


Pytanie - czy to jest normalne, że TV pod obciążeniem generuje taki dźwięk czy już na dzień dobry mam wadliwą sztukę?
 

Lettner123

New member
mam ten tv i nie zauważyłem tego problemu ale zweryfikuję to dzisiaj raz jeszcze u siebie i dam znać . Raczej bym sie tym nie przejmował prawdopodobnie cewki grają :D Jeśli to faktycznie cewki to może to ustąpić ale nie musi dokładnie jak w kartach graficznych. Można to reklamować jeśli cie to denerwóje
 

SRN233

Member
Witaj, dziękuję za odpowiedź, w komputerze w GTX 1080Ti cewki tak samo "grały" jak się wrzuciło obciążenie na GPU na pulpicie cisza i tu jest podobnie.


To jest mój 4ty telewizor po tym jak 3 Samsungi oddałem bo cykały, pykały i chcę żeby było wszystko tip top.


Denerwujące to jest jak oglądam wieczorem bardzo cicho praktycznie bezgłośnie i bardziej od dialogów słyszę ten szum.



Mam prośbę, najbardziej to się uwidacznia jak włączysz YT i wpisz "hdr 120 fps" i włącz film pt. Peru i podejdź do tv czy z tyłu obudowy słychać to piszczenie u Ciebie?


Pytanie czy to zasilacz i kwestia szybkiej wymiany czy to coś na płycie głównej?
Jak to wygląda w praktyce naprawa w domu?


TV ma 3 dni więc jeszcze podlega pod wymianę więc muszę działać szybko.
 

SRN233

Member
No to pięknie k***wa...
Nie tylko, na wszystkim jak się okazuje teraz, ale na tym 120 fps pierwszy raaz to usłyszałem i zacząłem testować.


Jest wszędzie, Youtube, telewizja, Netflix, im "cięższy" materiał tym bardziej słychać.
No nie no załamany jestem normalnie od 31 sierpnia nie mogę dostać telewizora bez wad za ciężko zapracowane pieniądze, paranoja wręcz...
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Może ktoś się wypowiedź na temat Panasonica fz800 jak ten tv sprawuje się do filmow uhd grania.na konsoli i sport.
 
Ostatnia edycja:
Do góry