Oglądanie filmów/słuchanie muzyki w czasie burzy. ..

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tia. Ja dziś miałem double impact. Atmos z filmu i na zewnątrz pioruny.
Zajebista sprawa :D
No i na złość od lat (więcej jak niektórzy mają na tym forum) nic nie chce się sfajcyć. Nie mam co robić tylko wyłączać wszystkie sprzęty jak mam chwilę wolnego i siedzieć przy świeczce jak dzikus. Pff

No, ale nie słuchać. Wyłączać trzeba. Zęby też myć 3x dziennie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig ale tutaj nikt nikomu nie narzuca :).. każdy pisze swoje doświadczenia.. ewentualnie pisze to co uważa za słuszne..wystarczy poczytać choćby na tym forum gdzie kilka osób pisało o tym co im się stało.. ja znam dwóch ze swoich kumpli którym również coś przykrego się stało w jednym wypadku amplituner na szczęście "to tylko" było 1000 zl naprawa (część plus robocizna).. ale w drugim przypadku to już było nie byle co bo 17 tys zł tv .. i to tv który był użytkowany raptem 5 miesięcy.. i nie opłacało się go reperować po tym jak piorun ... ale każdy robi po swojemu.. ja osobiście wolę wyłączać .. a każdy zrobi po swojemu..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek, ja żartuje.
Aczkolwiek, dzisiaj nie wyłączyłem. Dużo też zależy od miejsca.
W blokach zdaje się jest deko lepiej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek, ja żartuje.
Aczkolwiek, dzisiaj nie wyłączyłem. Dużo też zależy od miejsca.
W blokach zdaje się jest deko lepiej.

Tak jak piszesz w blokach jest dużo lepiej pod tym względem.. ten tv co koledze się ... miało miejsce w domku.. ale ten drugi przypadek z amplitunerem miał w bloku 3 piętrowym.. ale też wg mnie w bloku pod tym względem jest bezpieczniej.. przynajmniej tak mi się wydaje.. Ale jednego jestem pewien nie ma co ryzykować jeśli naprawdę walą pioruny..

Ale kiedyś też opisywałem inny przypadek jak elektrycy coś robili na osiedlu domków jednorodzinnych.. powiedzmy raz wyłączyli prąd podczas słuchania muzyki z amplitunera, po czym włączono prąd... za 3 min znowu to samo i za kolejne powiedzmy 3 min kolejny raz i po tym trzecim razem już amplituner odmówił posłuszeństwa.. naprawa coś około 300 zł ... niby prosta sprawa .. a jak widać ... amplituner pomimo że na gwarancji - naprawa nie została uznana ... trzeba było z własnej kieszeni wybulić..
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego że budynek to lepiej. Budynki wielorodzinne starej daty nie mają często uziomu, nie mają anten do piorunochronu. Więc wtedy idą pralki, lodówki, sprzęty. Gdy dom ma uziemienie na pewno działa to inaczej i większa szansa, że nic się nie sfajczy. Wczoraj podczas burzy, w robocie była dziś o tym mowa, że strzeliło w budynek mieszkalny i jest stopiony styropian, odymiony i że poszło troche sprzętu :/ w lokalnej prasie nic nie ma ale jak będzie wkleje

Edit

mam potwierdzone info, że popaliło min piece gazowe a w lokalnym sklepie terminale, kasy, monitoring :/
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale to rozumiem troszkę musiało walić piorunami :- ) a przy kupnie oledow mówią żeby nie wyłączać tych tv.,. weź i nie wyłącz..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak to nie wylaczac , dlaczego ?

Pan mi wytłumaczył coś takiego że oledy podobno bardziej cierpią jak się je wyłącza często z sieci.. i w marketach mają tak zrobione że wszystko jest wyłączane, a własnie oledy tak jakby są podpięte pod inne zasilanie .. zwał jak zwal .. jedno jest pewne nie wyłączają ich na noc.. natomiast oledy od Sony ma coś takiego że wyczuwa sobie jak tv jest nie oglądany i włącza mu się samo oczyszczanie w nocy, które podobno pomaga żeby nie było żadnych powidoków itp.. jeśli np oglądaliśmy w ciągu dnia tvn 24 albo sobie graliśmy .. plus podobno oled od sony ma coś takiego że to logo tak jakby mniej się świeciło (jest ciemniejsze) w stosunku do tego co otacza to logo..a jak jest z tym naprawdę to trzeba by było się spytać jakiegoś eksperta.. plus podobno oled od sony ma coś takiego że to logo tak jakby mniej się świeciło
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Fajne i ciekawe sa te rozwiazania w przypadku Sony, o ile maja odzwierciedlenie w realu .

Sony ma super elektronike . Jezeli mialbym bawic sie w oleda to z pewnoscia byl by to ten od Sony , ewentualnie Panasa .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie warunek jest to co napisałeś.. bo tak się zastanawiam skoro ma to Sony to dlaczego nic nie słychać że LG ma coś takiego,, chyba że tv od lg z tego roku tez to mają.. a w końcu to istotna sprawa jeśliby to było i działało.. mało tego ten sam jegomość mówił że ten nieruchomy obraz zmienia swoje położenie powiedzmy o 1 piksel w lewo w prawo tak żeby jak najmniej takie logo było w miejscu.. jeśli to wszystko jest prawda to cieszy..

Ps . natomiast z tym wyłączaniem a właściwie jego braku z oledami to już w trzech marketach się spotkałem że tam samo mówili .. więc coś jest na rzeczy..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tym raczej bym się nie martwił w końcu to nie plazma, a skoro ludzi było stać przy plazmach na prąd to i przy oledach również nie zbankrutują.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No i klops, stało się.
Zawsze wyciągam wszelakie kable na czas nieobecności (zasilanie, anteny, internet).
Po powrocie z urlopu okazało się, że nie wyłączyłem kabla od internetu, kabla od dostawcy do rutera. Była burza. Sąsiadowi uwaliło kocioł, drugiemu dwa telewizory.
Wynik u mnie:
- ruter
- switch
- switch do kamer monitoringu
- 4 kamery

Czyli kilka urządzeń wpiętych w internet.

Wyłączajcie sprzęty!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę, że teraz kilka osób uwierzy, że warto wyłączać elektronikę z kontaktu, kiedy stało się to koledze z tego forum.
 
Do góry