Odtwarzacz BluRay x dobrym CD-Audio

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie nazwałbym się ani audiofilem, ani pasjonatem. Jednakowoż lubię muzykę o określonej jakości o określonym brzmieniu. Jakość którą uzyskuje mój wzmacniacz stereo Yamaha ax496 + kolumny JBL 80 mi w zupełności wystarcza. Jako że pada mi DVD sony służące też do odtwarzania audio poszukuję zamiennika. Jak dvd było dobre, to jego jakość mi wystarczała.
A co do brzmienia. Mam określone preferencje bo jak niejednokrotnie pisałem wychowałem się na sprzęcie technicsa i altusach. Słucham głównie rocka (hard rocka). Nie trzeba dać się zwieść nazwie gatunku, bo to co teraz puszczają w radio pod nazwą rock rzadko przypomina tamtą muzykę,
Do takich potrzeb konturowe brzmienie dawnych zestawów bardzo mi pasowało.
I tak jak polecasz byłem w dobrym salonie, gdzie posłuchałem kilku zestawów (w dostępnym mi zakresie cenowym CD+wzmacniacz do 4000). Były to:
1. Denon (w moim odczuciu najpodlejszy choć nie najtańszy)
2. Onkyo, marantz, cambrige audio, a nawet trochę droższy rotel (nie podobało mi się taki średni poziom.
3. NAD - gdybym miał coś kupić to właśnie jego, ale nie był na tyle lepszy od mojej yamahy by wydać 3000zł.
Z kolumn dobrałem właśnie JBL choć podłączono mi tez kilka innych zestawów.
Jak powiedziałem czego oczekuję to sprzedawca stwierdził, że tego się już nie produkuje, bo dla audiofila taki sprzęt jest nie do przyjęcia.
Wniosek jest taki, że wydawanie "fortuny" na sprzęt w moim przypadku mija się z celem, chyba, że Panasonic wskrzesi dawnego technicsa.
Dlatego szukam czegoś uniwersalnego. Jak nie znajdę to będę musiał kupić samo CD, ale nie widzę takiej potrzeby (z rożnych przyczyn opisanych teraz i we wcześniejszych postach).
Pozdrawiam

Ja też w przyszłości stanę przed podobnym dylematem, lepsze BD Vs. odtwarzacz CD. Nie każdy ma miejsce i kasę na kupno 2 elementów, ale na pewno CD pod wzmakiem lepiej się spisze. Z tego co wyczytałem, to ludzie polecają z odtwarzaczy BD, z dość dobrym torem audio np. Panasonic DMP-BDT (szczególnie model 500), ASUS bds-700, czy już najlepszy z nich, ale i najdrozszy odtwarzacz OPPO.
 

felis

New member
Panasonic DMP-BDT (szczególnie model 500), ASUS bds-700, czy już najlepszy z nich, ale i najdrozszy odtwarzacz OPPO.
Panasonic, asus to niestety problem braku przycisków. Mnie ich brakuje na odtwarzaczu bardziej rozbudowanym w tym względzie, a 3 sztuki to jednak za skąpo.
Ponadto nie podobają mi się te panele zasłaniające szufladę. Urwać bez sensu, a otwierać przy każdej zmianie płyty mi się nie chce.
OPPO robi ciekawe wrażenie ale najprostszy model 103EU kosztuje prawie 3000. Chyba w moim przypadku nie warto. Pozostanie kupić osobnego CD i jakieś uniwersalne coś do reszty. Tylko tak bardzo chciałem uniknąć kolejnej skrzyneczki.
 

arturkrz

New member
W panasonicu nie trzeba "ręcznie" otwierać klapki. Ona sama się otwiera i zamyka gdy naciśniesz klawisz otwierania szuflady (z pilota lub na obudowie).
Podobny "patent" był kiedyś w stacjonarnych komputerach ;)
CDR otwierał klapkę szufladą...
 

felis

New member
Witam
A miał ktoś do czynienia z Yamahą BD-A1020? Jakie wrażenia, jak płyty audio CD po analogu?
Pozdrawiam
 

felis

New member
Witam
No jeśli UD5007 to trochę drogi jak dla mnie. Wygląda że z audio to rzeczywiście sobie poradzi. Szkoda, że w tej cenie nie dali wifi i jakoś tak trudno u producenta wyczytać z jakimi formatami plików video sobie poradzi i czy obsługuje napisy.
Pozdrawiam
 

felis

New member
Witam
Nie rozumie tego, już ze dwa miesiące szuka czegoś czego nie ma :>

1. Szukam bo mam czas, sprzęt będzie potrzebny po remoncie czyli w kwietniu.
2. Czy nie ma? A skąd wiesz, przecież nie miałeś w rękach żadnego z urządzeń, które wymieniłem?

A może tak dla przykładu podasz alternatywę w postaci dwu urządzeń, które spełnią moje oczekiwania.
Takich bez wad, perfekcyjnych w cenie za oba do 1700zł. Bo jak mam kupić z wadami to wolę jakiś sprzęt uniwersalny. Przynajmniej jeden klocek tak jak chciałem np. Panasonic BT500 bo do spełnienia moich oczekiwań brak mu tylko przycisków na obudowie
Wymogi dla tych dwu urządzeń jak dotąd: odczyt płyt CD, Blu-ray, USB oraz wszelkie pliki video wraz z dobrą obsługą polskich napisów. Muszą też mieć wi-fi (cd oczywiści nie musi). CD ma czytać mp3 z USB i najlepiej mieć jakiś CD text bo jak poruszać się po gąszczu katalogów skoro nie da się tego wyświetlić na ekranie TV.
Chyba nie będziesz miał trudności bo przecież takie rozwiązanie cały czas proponujesz. Proszę o konkretne modele spełniające te oczekiwania.
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam


1. Szukam bo mam czas, sprzęt będzie potrzebny po remoncie czyli w kwietniu.
2. Czy nie ma? A skąd wiesz, przecież nie miałeś w rękach żadnego z urządzeń, które wymieniłem?

A może tak dla przykładu podasz alternatywę w postaci dwu urządzeń, które spełnią moje oczekiwania.
Takich bez wad, perfekcyjnych w cenie za oba do 1700zł. Bo jak mam kupić z wadami to wolę jakiś sprzęt uniwersalny. Przynajmniej jeden klocek tak jak chciałem np. Panasonic BT500 bo do spełnienia moich oczekiwań brak mu tylko przycisków na obudowie
Wymogi dla tych dwu urządzeń jak dotąd: odczyt płyt CD, Blu-ray, USB oraz wszelkie pliki video wraz z dobrą obsługą polskich napisów. Muszą też mieć wi-fi (cd oczywiści nie musi). CD ma czytać mp3 z USB i najlepiej mieć jakiś CD text bo jak poruszać się po gąszczu katalogów skoro nie da się tego wyświetlić na ekranie TV.
Chyba nie będziesz miał trudności bo przecież takie rozwiązanie cały czas proponujesz. Proszę o konkretne modele spełniające te oczekiwania.
Pozdrawiam

Też się osobiście zastanawiam nad 500-tką. Podstawowe przyciski to ma chyba na górze obudowy? Fajnie jakby ktoś porównał brzmienie np. 320 a 500, bo różnica w cenie spora? Czy faktycznie sprzęt wart dopłaty?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
500 do Video nadaje sie tylko do oryginalnych plyt BD. Do MKV i polskich napisow sie nie nadaje.
Tor audio jest ok ale bez rewelacji. Gora mocna krzycząca.
Za to sama funkcjonalnosc sieciowego odczytu FLACa bez zarzutu.
Moim zdaniem miedzy najtańszą 120 a topem czyli BDT500 nie ma tylu roznic zeby doplacic 1000zl.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
500 do Video nadaje sie tylko do oryginalnych plyt BD. Do MKV i polskich napisow sie nie nadaje.
Tor audio jest ok ale bez rewelacji. Gora mocna krzycząca.
Za to sama funkcjonalnosc sieciowego odczytu FLACa bez zarzutu.
Moim zdaniem miedzy najtańszą 120 a topem czyli BDT500 nie ma tylu roznic zeby doplacic 1000zl.

A jak wypada w odtwarzaniu nagrywanych płyt BD oraz DVD + i DVD -? Oczywiście mówię tu o strukturze BD i DVD, a nie np. Divixach nagranych na w/w płyty.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Krzysiek struktura DVD czy BluRay jest czytana dobrze. Pisząc o oryginalnych plytach mialem na mysli ogolnie odczyt z plyt filmow w strukturze DVD czy BluRay. Tutaj nie ma najmniejszego problemu.
Z plikami audio również. Czyta wszystko zarówno po DLNA jak i samba.
Problem jest z plikami MKV a w szczegolnosci z napisami. raz je czyta raz nie. Oczywiscie format srt, kodowanie UTF-8. Po prostu Panasonic nie chce byc postrzegany jako firma wspierajaca piractwo i dlatego nie przylozyli sie do tego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzysiek struktura DVD czy BluRay jest czytana dobrze. Pisząc o oryginalnych plytach mialem na mysli ogolnie odczyt z plyt filmow w strukturze DVD czy BluRay. Tutaj nie ma najmniejszego problemu.
Z plikami audio również. Czyta wszystko zarówno po DLNA jak i samba.
Problem jest z plikami MKV a w szczegolnosci z napisami. raz je czyta raz nie. Oczywiscie format srt, kodowanie UTF-8. Po prostu Panasonic nie chce byc postrzegany jako firma wspierajaca piractwo i dlatego nie przylozyli sie do tego.

Oj tam zaraz piractwo:) Po prostu pojedyncze kopie dla własnego użytku.
 
Do góry