Odtwarzacz BluRay x dobrym CD-Audio

felis

New member
Witam
Ten pan też tak myślał...
I to jest konkretna uwaga. Dziękuję. Wprawdzie to prostszy model, ale kłopoty mogą być podobne. Zanim kupię będę musiał gdzieś sprawdzić.
Ciekawostką jest to, że odtwarza napisy z dysków formatowanych jako FAT, a jak zgaduję nie radzi sobie z NTFS. Znaczyłoby to, że jakaś drobna poprawka softu może sytuację naprawić.
Ale jeszcze raz dzięki dopóki nie sprawdzę wstrzymuję się z kupnem Yamahy.
Jeżeli ma ktoś sprawdzony jakiś inny odtwarzacz proszę o info.
Pozdrawiam
 

andreas2012

New member
Juz napisalem na co warto zwrocic uwage wczesniej wiec rozwine troche tematyke bo zauwazam ze autor nie polapal sie jeszcze w tematyce,
jesli szukamy tanio dobrej jakosci cd-audio i do tego jeszcze pelnej funkcjonalnosci bluray i wydac za to do 1500zl to nie pozostaje nic innego jak kupic tanszy br-rip mniej renomowanej gorszej marki zwracajac uwage tylko na odczyt filmow i jakosc obrazu do 1000zl i dokupic sobie uzywany odtwarzacz cd-audio za 500zl na allegro - nie ma lepszej opcji, pozostale opcje to kompromisy ale zawsze gorsze w cd-audio gdyz zaden bluray w cenie do 1500zl nie zagra lepiej jak dobry cd-audio uzywany za 500zl, np pioneera nada sony (tylko starsze modele es mozna naprawde niezly znalezc w tej cenie) itd
mozna pojsc w kompromis bluray za 1000 i jakis dac tylko ze za przyzwoity trzeba wydac wiecej ale zawsze mozna zaczekac i dozbierac albo poszukac starszej uzywki na allegro - tez mozna cos przyzwoitego czasami trafic, albo kupic magnetofon dat i wykorzystac daca - na pewno lepsze od dacow w blurayach za 1500zl, kiedys dat byly drogie
 

felis

New member
Juz napisalem na co warto zwrocic uwage wczesniej wiec rozwine troche tematyke bo zauwazam ze autor nie polapal sie jeszcze w tematyce
Sorry, ale wygląda, że raczej przedmówca nie może połapać się w moich oczekiwaniach. Więc jeszcze raz specjalnie dla niego. Ma być jedna skrzynka! Nie oczekuję po niej perfekcyjnej jakości dźwięku CD tylko dobrej. Skoro DVD/CD Sony niegdyś za 400zł mi wystarczał, to chyba jasne, że pod względem audio nie spodziewam się nie wiedzieć czego.
Co do multimediów też nie oczekuję cudów. Nie chcę tak prostych wpadek jak problem z napisami (notabene nie sprawdzony w przypadku Yamahy BD-S673), ale nie spodziewam się, że przeczyta wszystko, a jak teraz przeczyta to za rok pojawi się coś czego nie przeczyta. Zresztą jak widzę nikt tu nie wie czego ta Yamaha nie czyta i z jakiego źródła.
Dlatego szanowny przedmówco jak będę chciał zestaw to w znacznej mierze wiem co kupić, a jak nie będę miał pewności założę inny wątek. Tylko, że nie chcę zestawu lecz "all in one".
I takich propozycji konkretnych modeli oczekuje.
I może jeszcze jedno. Używanych "laserów" nie kupuję bo to najbardziej awaryjne urządzenia całych zestawów i oczekuję pełnej gwarancji.
Pozdrawiam
 

stypi

New member
w innym wątku bagiennik tak zachwalał mi i zalecał BR yamahy 673 ponad BR panasa..500 tu z kolei yamaha jest beee.....wg niego
ja jeszcze nie wybrałem bo czytam, czytam, ale wszystko filtruję bo jak bym miał kupić klocek za 1,5 tys polegając na jakiejś jednej opinii z tego forum to musiałbym być samobójcą
odczyt flac, sacd to ważne f-kcje w BR, może warto posłuchać po prostu, jak ucho wychwyci różnicę to brać to co nam bardziej do gustu przypadnie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dużo masz tych płyt SACD w domu ? standard praktycznie nie rozwijany od lat raczej powinieneś zwrócić uwagę jak jest zbudowany tor audio ,a nie czy blu-ray umożliwia odczyt płyt SACD,Denon 1713 to fajny Blu-ray w 1500zł się zmieścisz
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Może ja to jakoś prościej napiszę...

Ja nie znajduje na rynku żadnego urządzenia które łączyło by w sobie odtwarzacz CD i kombajn multimedialny.

Może jestem dziwny ale nie wyobrażam sobie:
Słuchania płyt CD na odtwarzaczu który nic nie wyświetla na wyświetlaczu i nie ma podstawowych przycisków do nawigacji na panelu czołowym.

Nie dostrzegam także potencjału na kombajn multimedialny w urządzeniu które nie za bardzo obsługuje dyski NTFS, a obsługa napisów ogranicza się do "NAPISY:TAK/NIE"
 

andreas2012

New member
Sorry, ale wygląda, że raczej przedmówca nie może połapać się w moich oczekiwaniach. Więc jeszcze raz specjalnie dla niego. Ma być jedna skrzynka! Nie oczekuję po niej perfekcyjnej jakości dźwięku CD tylko dobrej. Skoro DVD/CD Sony niegdyś za 400zł mi wystarczał, to chyba jasne, że pod względem audio nie spodziewam się nie wiedzieć czego.
Co do multimediów też nie oczekuję cudów. Nie chcę tak prostych wpadek jak problem z napisami (notabene nie sprawdzony w przypadku Yamahy BD-S673), ale nie spodziewam się, że przeczyta wszystko, a jak teraz przeczyta to za rok pojawi się coś czego nie przeczyta. Zresztą jak widzę nikt tu nie wie czego ta Yamaha nie czyta i z jakiego źródła.
Dlatego szanowny przedmówco jak będę chciał zestaw to w znacznej mierze wiem co kupić, a jak nie będę miał pewności założę inny wątek. Tylko, że nie chcę zestawu lecz "all in one".
I takich propozycji konkretnych modeli oczekuje.
I może jeszcze jedno. Używanych "laserów" nie kupuję bo to najbardziej awaryjne urządzenia całych zestawów i oczekuję pełnej gwarancji.
Pozdrawiam

no to pozostaje ci powrocic do mojego wczesniejszego postu jesli ma byc kompromis "wszystko w jednej obudowie" i wiedziec ze te lepsze w audio (np denony) sa czesto mniej funkcjonalne cos za cos - wybrac modele przesluchac na swojej plycie i kupic najlepiej grajacy
 

felis

New member
Może jestem dziwny ale nie wyobrażam sobie:
Słuchania płyt CD na odtwarzaczu który nic nie wyświetla na wyświetlaczu i nie ma podstawowych przycisków do nawigacji na panelu czołowym.
Nie jesteś dziwny. Ja też sobie nie wyobrażam używania takiego urządzenia, ale napisz o jakim odtwarzaczu piszesz, bo akurat Yamaha BD-S673 ma przyciski do podstawowej nawigacji a na wyświetlaczu pokazuje numer utworu i czas trwania czyli dosyć standardowo.
no to pozostaje ci powrocic do mojego wczesniejszego postu jesli ma byc kompromis "wszystko w jednej obudowie" i wiedziec ze te lepsze w audio (np denony) sa czesto mniej funkcjonalne cos za cos - wybrac modele przesluchac na swojej plycie i kupic najlepiej grajacy
OK, ale jaki model zagra zauważalnie lepiej od tej Yamahy? Nie mam gdzie posluchać, bo w Kielcach w Euro AGD i w Media Markt brak BD-S673 i DENON DBT-1713. Ten drugi jest zachęcający ale kosztuje 500 więcej, nie ma wi-fi więc chciałoby się dostać coś naprawdę lepszego. A jak ostatnio przesłuchałem sytemu mini yamahy MCR-755 i denona D-X1000BD to denon mimo 2 razy wyższej ceny nie powalił jakością dźwięku. Szczerze to lepiej brzmiała yamaha. Denon miał tylko bardziej rozbudowany wyświetlacz i 2 wejścia audio chinch. Ale czy to jest warte 2000 zł?
 
Ostatnia edycja:

arturkrz

New member
Może ktoś kto już stał przed dylematem BR z dobrym audio czy tani BR i dobry CD? Co lepiej wybrać? Nie biorę pod uwagę używanych bo nikt dobrego sprzętu nie sprzedaje...
Może ktoś jest w stanie zrobić zestawienie np. w cenie 1000zł jest BR z dobrym audio (ma wyjście analogowe) i w tej cenie można kupić BR i CD...
i dalej 1200, 1500, 1800, 2000, 2500 itd
(mam cd, dvd... ale odczuwam potrzebę "zintegrowania" wszystkiego w jedną obudowę...)
 

felis

New member
Witam
Może ktoś kto już stał przed dylematem BR z dobrym audio czy tani BR i dobry CD? Co lepiej wybrać?
Myślę, że nie uzyskasz tu odpowiedzi na swoje pytania. Założyłem ten wątek i otrzymałem wiele sugestii, ale niemal nikt nie wskazał konkretnych urządzeń, a tym bardziej nie potrafił ich porównać z innymi. Pisali Yamaha BD-S673 to kiepski wybór, ale robiły to osoby, które w praktyce nie miały z tym modelem do czynienia. Więc jak można ocenić, że jest gorsza od proponowanego Denona. Ja przesłuchałem w sklepie system mini Denona i powalał to on jedynie wysoką ceną. Wybrałem mini yamahy. Ma wady ale jest bardziej wart ceny niż denon.

Każdy pisze lepiej osobne CD i odtwarzacz multimedialny. Pewnie jest w tym racja. Tylko jaki CD i jaki odtwarzacz mediów.
Firmowe CD to wydatek min 1300zł (np. nad, denon, yamaha). Czy dla przeciętnego użytkownika zagra zauważalnie lepiej od kombajnów tych firm za podobną cenę? Nie mam do końca pewności szczególnie, gdy podepniemy go pod jakiś przeciętny amplituner kina domowego. Czy wystartuje szybciej? Z pewnością tak, pod warunkiem, że nie będzie miał mp3, funkcji sieciowych, portu USB itp. Do tych 1300 musisz dodać cenę odtwarzacza mediów. Może ktoś wskaże taki co czyta wszystko, skaluje napisy, ma napęd blu-ray i nie sprawia wiecznych kłopotów jak jakaś "manta". Ciekawe czy trafi się tańszy niż 500zł.

Dla CD dodaj jeszcze indywidualne preferencje słuchowe. Wychowałem się na Technicsie i kolumnach altusa. Uwierz, że parę lat temu byłem w sklepie gotów wydać sporo kasy by powtórzyć to brzmienie. W końcu dowiedziałem się od zrezygnowanego sprzedawcy, że technics to dla audiofila profanacja dźwięku. Dziwne, że mimo tego nadal jest to sprzęt chętnie kupowany na aukcjach. Skończyło się na zmianie kolumn, bo JBL e80 zagrały trochę po dawnemu, a moje stare tonsile już się rozpadały. Pozytywnie też zabrzmiał zestaw NADa, ale nie na tyle by wydać dodatkowo około 3000zł.

Została więc dawna Yamaha ax496 + JBL e80 i teraz mam właśnie potrzebę podpięcia czegoś uniwersalnego do odtwarzania, ale chciałbym usłyszeć opinie tych, którzy sami sprawdzili sprzęt w praktyce, a nie powtarzają zasłyszane opinie.
Proponuje więc takie rozwiązanie. Jak ktoś czegoś używał, to podaje model, zalety i wady.
Ja ze swojej strony podzieliłem się w innych wątkach wrażeniami z użytkowania Miniwieży Yamaha MCR-755 oraz LCD Toshiba 40TL939.

Pozdrawiam
 

arturkrz

New member
Ci, którzy już wybrali nie czytają forum, bo już nie mają problemu... a ci którzy czytają to właśnie tacy jak my...
Co do dźwięku z cd mam określone wymagania ale budżet za mały...
Liczę na kompromis. BR z przyzwoitym audio do 1,5kPLN.
Mam cd, w którym "kończy" się laser, dvd który nie czyta mp3 i divix... i chciałem kupić wszystko w jednej obudowie ale chyba nie da się...

Pozdrawiam
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Jak zależy Ci bardziej na audio to kup sobie Panasonica BDT-120 za około 450 zł i będzie ok. Czyta płyty oraz sieciowo pliki FLAC i mp3 (tych akurat nie słucham). Testowałem wszytskie nowe Panasonici i BDT500 jest najlepszy ale różnica jest na tyle niewielka ze nie warto wydawać 1000zl więcej - to jest najtańsze rozwiązanie. Jeżeli chodzi o VIDEO to te nowe Panasy super czytają wszystkie BluRay i DVD (oryginaly lub kopie) ale gorzej radzą sobie z plikami MKV czy napisami.
Jak chcesz mieć lepszy dźwięk i słyszysz różnicę to wtedy lepiej zainwestować w samego CD do płyt - najtańsze a zarazem dobre CD to np. Denon DCD-720 i do tego Player BluRay do filmów ale taki, który czyta dobrze również MKV itp.
Natomiast jak masz kolekcje muzyczne w postaci plików FLAC to najlepiej odtwarzacz sieciowy np. Denon DNP-720 lub droższy Marantz NA7004
 

arturkrz

New member
Mam dużą kolekcję CD i DVD. MP3 - kilka całych dyskografii na jednej płycie...
ale to raczej "archiwalia" niż płyty do słuchania. Na MP3 mam dużo audiobooków.
Właśnie na innym forum dostałem radę żeby kupić BR z wyjściem optycznym i podłączyć DAC-a do audio. DAC to wydatek ok 800pln i zostaje mi ok. 800pln na BR.
 

felis

New member
Witam
Właśnie na innym forum dostałem radę żeby kupić BR z wyjściem optycznym i podłączyć DAC-a do audio. DAC to wydatek ok 800pln i zostaje mi ok. 800pln na BR.
Jaki DAC jest za 800zł? Bo jak spojrzałem na allegro najtańsze produkty z nazwą to cambrige audio za jakieś 1000zł.
A swoją drogą czy może mnie ktoś oświecić jak to wygląda w praktyce? Do takiego DACa podłączam wyjściem optycznym Blu-ray, który sobie czyta CD-Audio. A owego DACa muszę podłączyć do wzmacniacza czy prosto w kolumny. A jeśli do wzmacniacza, to już analogowo przez chinch czy muszę mieć wzmacniacz z wejściem optycznym?
I czy na koniec to będzie brzmiało lepiej niż blu-ray podłączony prosto pod wzmacniacz?
Swoją drogą nadal jest problem z wyborem blu-ray, który by radził sobie z wszelkimi formatami i ładnie obsługiwał napisy ze skalowaniem itd. Bo jak zrozumiałem z tym wskazanymi powyżej panasonicami bywają w tym względzie problemy.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Witam

Jaki DAC jest za 800zł? Bo jak spojrzałem na allegro najtańsze produkty z nazwą to cambrige audio za jakieś 1000zł.
A swoją drogą czy może mnie ktoś oświecić jak to wygląda w praktyce? Do takiego DACa podłączam wyjściem optycznym Blu-ray, który sobie czyta CD-Audio. A owego DACa muszę podłączyć do wzmacniacza czy prosto w kolumny. A jeśli do wzmacniacza, to już analogowo przez chinch czy muszę mieć wzmacniacz z wejściem optycznym?
I czy na koniec to będzie brzmiało lepiej niż blu-ray podłączony prosto pod wzmacniacz?
Swoją drogą nadal jest problem z wyborem blu-ray, który by radził sobie z wszelkimi formatami i ładnie obsługiwał napisy ze skalowaniem itd. Bo jak zrozumiałem z tym wskazanymi powyżej panasonicami bywają w tym względzie problemy.
Proponuje na poczatek poczytac co to jest DAC (digital-analog converter) pózniej mozemy dyskutować:bober:.Pozdro
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@felis dobrze myzlisz do DACa podpinasz sie kablem najlepiej coaxial (od BluRaya) a z DACa kablami analogowymi do wzmacniacza. Potem wzmacniacz --> Kolumny. DAC ma za zadanie przetworzyć sygnał cyfrowy (np. z BLuRaya) na analogowy i zrobić to jak najlepiej a juz na pewno lepiej niż bezpośrednio z tego Bluraya. Tyle teorii bo w praktyce może okazać się, że kupisz DACa za 1000 zł i nie usłyszysz różnicy. Testowałem wiele takich kombinacji i dla mnie słyszalne różnice były w DACach od 3000-4000 zł np. Hegela ale dopiero DAC za około 10tys którego słuchałem pokazał jak wiele jeszcze można uzyskać. Tak więc widzisz, że przy skrpmnym budżecie nie ma sensu bawić się w DAC. Najlepiej kup tego najtańszego Panasa BDT-120 do tego jakiś player multimedialny typu egreat, Dune czy inne tego typu i bedziesz zadowolony.
 

arturkrz

New member
Gdy wpadła mi do głowy myśl... kupić BR to wybrałem Pioneer-a LX55. Niestety dużo osób pisze, że obraz nieostry, szuflada zacina się...
Kiki napisał, żeby brać HK 30. Przeczytałem, że długo "startuje", a ta przypadłość już mi przeszkadzała w dvd a tu ma być jeszcze gorzej...
Kolejny wybór to Denon 1611. Dźwięk super ale... to model z 2010. Też jest "wolny".
Do Panasonika jestem uprzedzony... Złe doświadczenia z serwisem (...).
Co "wyszło" w 2012 w cenie ok. 1500pln z przyzwoitym audio?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Może inna droga, która zaoszczędzi ci trochę kasy. Zgrywaj cyfrowo płyty cd-audio do wav-flac (na kompie) - mowa oczywiście o oryginałach, wtedy pozostaje już tylko kwestia dobrego wzmacniacza czy ampli a bluray kupujesz pod kątem jakości obrazu do filmów.

edit. Doczytalem i widzę, że propozycja już padła. Nie zmienia to faktu, że wydaje się ona rozzsądna jeżeli ma być bez dodatkowego urządzenia to blu-ray z rj45 (ethernet), stream robisz z komputera, jak problem kabla to po wifi do audio wystarczy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry