Odtwarzacz BluRay x dobrym CD-Audio

arturkrz

New member
Poczytałem różne wątki... inne fora... i wybrałem :)
Panasonic DMP-BDT500
Dobre audio, ładny obraz, szybki napęd.
Wszystko co chciałem ;)
Żeby mieć lepsze audio musiałbym wydać tyle samo lub więcej a byłoby to tylko CD. Tu mam jeszcze BR :)
(nie biorę pod uwagę złomu z allegro...)
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Różnica w jakości audio między Panasonic DMP-BDT500 a Panasonic DMP-BDT120 jest minimalna. W jakości Video - nie ma żadnej. Róznica w cenie około 1000zł - reszte dopowiedz sobie sam.

Testowałem oba modele dosyć długo.
 

arturkrz

New member
Czytałem o tych "minimalnych" różnicach. Oglądałem zdjęcia rozebranych BR ;)
i faktycznie nie powinno być różnicy ale...
i to "ale" skłoniło mnie do wydania większej kasy ;)
 

felis

New member
Eeee, przecież Panasonic ma aż 3 przyciski "idealnie" zamieszczone od góry, a nie z przodu. Musi być zabawnie z nich korzystać, jeśli ktoś chciałby napęd umieścić nie na szczycie zestawu. Ale przecież zawsze można nosić ze sobą pilota, albo słuchać wyłączne płyt w całości od pierwszego utworu.
A tak na poważnie właśnie te braki powstrzymały mnie prze kupnem Panasonica DMP-BDT500 i nadal jako faworyta traktuje Yamahę BD-S673. Pewnie gorsza pod względem wideo od panasonica, ale praktyczniejsza w użyciu. A racja jest też Denon DBT-1713UD, ale nie podoba mi się, że to jest transport. Cokolwiek to znaczy wolę chyba pełnoprawny odtwarzacz. Ponadto dwa razy miałem okazje odsłuchać Denony i niczym mnie nie urzekły. Ba przy okazji testowania kolumn podłączyłem kilka zestawów stereo i właśnie denon miał najgorszy dźwięk. Oczywiście dla moich potrzeb i upodobań.
Szkoda więc, że tak mało opinii jest na temat Yamahy. Znalazłem trochę w Niemczech gdzie bardzo ją chwalą i kilka w USA, gdzie jest wprost przeciwnie. Pocieszam się tym, że dla amerykańca jak coś jest bardziej skomplikowane niż urządzenie zaprojektowane dla przysłowiowej "blondynki" to może wywołać jedynie krytykę.
Czekam więc na wiecej informacji o BD-S673, albo na inne propozycje, Jestem gotów zwiększyć budżet do 2000zł jeśli dostałbym zdecydowanie większy poziom i funkcjonalność niż daje yamaha.
Pozdrawiam
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ale zrozum że im droższy odtwarzacz tym mniej funkcjonalny będzie.

Przy tych założeniach i tak nie kupisz nic sensownego bo skazujesz sie na kompromis zarówno jakościowy jak i funkcjonalny ;)
 

felis

New member
Przy tych założeniach i tak nie kupisz nic sensownego bo skazujesz sie na kompromis zarówno jakościowy jak i funkcjonalny :wink:
Ale ja się godzę z tym kompromisem. Mam już yamahę MCR-755 do drugiego pokoju i wg mnie tragedii nie ma. 90% materiału video idzie bez problemu, a płyty CD brzmią akceptowanie. Mam nadzieję, że jak podłącze coś uniwersalnego do wzmacniacza stereo i dużych kolumn to będzie tylko lepiej, a to mi wystarczy. Chciałbym mieć jednak jakiś wybór prócz tej Yamahy.
Ponadto zastanawiam się czy jakieś urządzenia w tym telewizory mają większą funkcjonalność obsługi video od tego co mam. Brakuje mi takich drobiazgów jak wyświetlenie jednym przyciskiem czasu do końca utworu/filmu (tak by nie zasłoniło to od razu sporej części ekranu). Brakuje też szybkiego skakania po filmach bez uciążliwego przewijania, np od razu gdzieś do połowy. Brakuje również szybkiej zmiany proporcji obrazu bo w MCR-755 jest gdzieś tam ukryta w menu, a TV podczas oglądania materiału z USB nie reaguje na przycisk od tej funkcji. W sumie to nie wiem czemu może coś źle robię.
Mogłoby być też skalowanie napisów, ale to już nie tak konieczne bo na 40" są raczej dobrze widoczne.
Ale nawet bez tych elementów coś tam wybiorę w razie czego kupię tą yamahę, ale może coś się jeszcze trafi bo jak pisałem chce mieć wybór.
 

taszkent

New member
Od kilkunastu dni jestem posiadaczem yamahy bd-s673. Po kilku godzinach chciałem ją zwrócić, gdyż zawiesiła się kilka razy przy odtwarzaniu ze strumienia (DLNA - niestety jedyna obsługa zasobów z sieci), ale nie udało się (żenujący sprzedawca - duża sieć internetowa i nie tylko). Musiałem się pogodzić z użytkowaniem tego BR. Teraz kilka słów o sprzęcie:
1. Obraz z płyty BR i z np. matroski - super.
2. Obsługa plików video (z DLNA i USB) - b.słaby, nie można zrobić pauzy, stop powoduje konieczność odtworzenia materiału od początku, a można tylko przewijać do przody z max. prędkością 4x !!! śmiech na sali. Wieszanie się na filmach z plików jest nagminne! Podłączyłem z powrotem swojego MediaBoxa Hyundaia P500.

3. Obsługa napisów - u mnie nie czyta odrębnych plików z napisami, muszę wmuxować napisy na pececie do pliku, ale to można przeżyć
4. I dość ważne dla mnie - odtwarzanie audio, jakość bardzo dobra (jak dla mnie), ale ważna uwaga - ODTWARZAJĄC AUDIO PRZEZ WYJŚCIE ANALOGOWE (ZA PRZETWORNIKIEM) Z CD I PLIKÓW FLAC UCINA Z POCZĄTKU UTWORU UŁAMEK SEKUNDY. ZAUWAŻYŁEM, ŻE NIE MA TEGO NA WYJŚCIU HDMI, A NA COAX/OPT JEST MNIEJ ZAUWAŻALNE (ALE JEST). Zależało mi na wykorzystaniu przetwornika yamahy (192/32) a tu nieporozumienie! Dzwoniłem nawet w tej sprawie do Yamahy (Audioklan) i powiedzieli, że tak jest i jak chcę dobrej jakości CD to trza se kupić jako oddzielne urządzenie :). Na szczęście mam CD Sansui, ale pewnie zaraz padnie bo ma grubo ponad 20 lat.

Na szczęście jest możliwość upgrade firmware, poczekam pewnie będzie coś można poprawić.
Chyba lepiej kupić coś innego np. Panasonica BDT500.
 

felis

New member
Witam
A to mnie zmroziłeś tą recenzją. Więc yamaha poszła w zapomnienie, niestety panasonic BT500 też bo ma z kolei tylko 3 przyciski na obudowie, a jak puszczam płytę to nie będę sięgał po pilota.
2. Obsługa plików video (z DLNA i USB) - b.słaby, nie można zrobić pauzy, stop powoduje konieczność odtworzenia materiału od początku, a można tylko przewijać do przody z max. prędkością 4x !!! śmiech na sali.
Naprawdę nie da się zrobić pauzy? Nawet mój zestaw mini Blu-ray yamahy na to pozwala.
po stopie, rzeczywiści przewijanie, ale działa zapamiętywanie ostatniego punktu odtwarzania. Ma też pamięć własnych punktów wybranych w pliku, ale tej nie chciało mi się rozgryzać.
3. Obsługa napisów - u mnie nie czyta odrębnych plików z napisami, muszę wmuxować napisy na pececie do pliku, ale to można przeżyć
Kurcze zestaw mini obsługuje napisy z zewnętrznego pliki
4. I dość ważne dla mnie - odtwarzanie audio, jakość bardzo dobra (jak dla mnie), ale ważna uwaga - ODTWARZAJĄC AUDIO PRZEZ WYJŚCIE ANALOGOWE (ZA PRZETWORNIKIEM) Z CD I PLIKÓW FLAC UCINA Z POCZĄTKU UTWORU UŁAMEK SEKUNDY
Nie no żarty. Porąbało się w głowach Panom z Yamahy. FLAC nie słuchałem, ale z CD miniwieża nic nie ucina.
Śmieszne, żeby miniwieża była bardziej funkcjonalna od osobnego klocka. Yamaho! Zdecydowanie zmierzasz w złym kierunku.
 

taszkent

New member
Mała poprawka co do odtwarzania materiałów video z plików. Otóż muszę się walnąć w pierś, że pauzowanie, stopowanie, itp. na filmikach odtwarzanych z USB jest ok. Ja używam NAS-a w domu i w tym przypadku (poprzez DLNA) te funkcje nie działają. Dzisiaj sprawdziłem USB i wygląda dobrze.
Jeszcze raz przepraszam, co nie zmienia mojego zdania na temat tej funkcjonalności, przecież strumieniowo też powinien odtwarzać "normalnie".
 

taszkent

New member
No to po paru testach wiem, że BR źle współpracuje z zainstalowanym na moim NAS-ie serwerem DLNA (Twonky). Dotyczy to pewnie też napisów. Z windowsowym Media Playerem działa ok. Niestety to wina mojego przyzwyczajenia do współpracy z innymi urządzeniami (mam TV Sony, i multimedialne pudełko Hyundaia) - tu było ok. Generalnie spokojnie można winę przerzucić na DLNA Server. Myślę, że moje opisy zmagania się z yamahą Ci pomogą.
Jeszcze jedno: zauważyłem, że wieszał mi się często jak miałem włączona aplikację do sterowania sprzętem via lan (u mnie akurat przez Galaxy S2 z wifi). Sterowanie działa (taki fajny gadżet), ale się zawieszał BR. Na szczęście to jest opcja :).
Chcę podkreślić, że jakość odtwarzania płyt BR i DVD jest bardzo ok.
 

felis

New member
Witam
Myślę, że moje opisy zmagania się z yamahą Ci pomogą.
Jasne, zdecydowanie pomogą, zapewne nie tylko mnie. Osobiście jakoś bym przeżył to DLNA i może inne mankamenty, ale to ucinanie chwili na początku utworu z CD. Jakby Ci się udało rozwiązać ten problem (może jakaś aktualizacja firmware to kiedyś załatwi), to yamaha wróciła by do kręgu moich zainteresowań. Bez tego odpada, bo audio CD jest dla mnie bardzo ważne.
Pozdrawiam
 

arturkrz

New member
... wracając do "trzech przycisków" Panasonica...
Można o nich zapomnieć jeśli pilota ma się cały czas pod ręką.
Gdy chcę posłuchać muzyki... to włączam wzmacniacz (bez pilota), biorę pilota do ręki i "otwieram" szufladę, w tym czasie wyjmuję płytę z pudelka. Kładę ją do BR i siadam wygodnie... naciskając "play" na pilocie.
Może opis nie dokładnie opisuje "ciąg technologiczny" ale te przyciski na BR są zbędne... Wszystko da się zrobić z pilota i działa to dobrze ;)
Jakość CD - wyśmienita :)
 

arturkrz

New member
Oddzielnie napisze o pewnym "dyskomforcie" przy odtwarzaniu mp3.
Mam kilka płyt z muzyką, która nie jest już osiągalna na CD. Jakość mp3 nie ma w tym przypadku znaczenia ;)
Jeśli płyta ma jeden katalog to po jej włożeniu naciskam "play" i działa.
Jeśli ma kilka katalogów to... BR włączył TV i kazał nawigować na ekranie TV, ale gdy wyłączyłem TV (pilotem) to wyłączył się BR... Dopiero "twarde" wyłączenie TV oszukało BR. TV Philips ma tryb ECO, który chyba "nad interpretował" wyłączenie TV i wyłączał wszystko lub BR wykrywał brak aktywnego odbiornika po HDMI.
Jeśli chodzi o "funkcjonalność" CD to nie wymusza włączonego TV. BR działa jak CD - przyciski "play", "next" itp działają jak w CD.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Czyli wliczając jeszcze brak wyświetlacza działa to jak każdy zwykły odtwarzacz BD na rynku :)
Jak chcesz włączyć np. kawałek "14" to liczysz pod nosem czy włączasz TV ?
 

Marian111a

New member
Witam
Poszukuję odtwarzacza blu-ray który będzie głównie służył do odtwarzania płyt CD-Audio przez wzmacniacz stereo.
Poza tym ma czytać wszystkie inne możliwe formaty (DVD, divx mp3, wmv, mp4, mkv itp) i mieć USB/ w miarę możliwości LAN.
Wiem, że pewnie prościej byłoby kupić dobry CD player i odtwarzacz HD, ale wolę mieć to wszystko w jednej skrzynce.
Cena do ok 1000zł
Pozdrawiam

Jesli jesteś audiofilem pasjonatem to nie idź tą drogą jak powiedział o Sabie Dorna, Pr. Kwaśniewski. Nie ma takiej możliwości. Idź do salonu audio dobrych firm i posłuchaj dobrej przygotowanej do testów muzyki na CD . Mój syn to zrobił i ma doświadczenie, którego nikt mu nie obierze i tego Tobie życzę. Moja rada MUZYKA TYLKO W STEREO. Filmy z dobrym kinie 7,1 i wytłumionym pokoju. Nigdy nie połączysz tych czynności, tylko jakimś kosztem. Są pewne sposoby oszukiwania siebie, ale to tylko pozory i nie polecam. Więcej na "wideomarian@10g.pl"- wieloletni praktyk
 

arturkrz

New member
500

Czyli wliczając jeszcze brak wyświetlacza działa to jak każdy zwykły odtwarzacz BD na rynku :)
Jak chcesz włączyć np. kawałek "14" to liczysz pod nosem czy włączasz TV ?

Nie wiem kto wcześniej napisał... ale ten BR ma wyświetlacz!
Pokazuje na nim numer utworu. Nic nie trzeba liczyć.
Po lewej stronie od szuflady, pod przezroczystą klapką jest wyświetlacz.
Nie wiem co pokazuje w trakcie odtwarzania BR ale w trakcie odtwarzania CD pokazuje numer utworu.
:cool:
 

arturkrz

New member
Marian111a - a czy masz pokój odsłuchowy w domu?
Ja nie...
Doświadczenie Twojego syna jest bezcenne ale... sprzedawcy w takim salonie mają dużo czasu żeby przygotować "produkt", który chcą sprzedać... Nawet jeśli kupisz ten zestaw to nie zagra tak samo w domu :(
Ja zrobiłem inaczej. Poprosiłem o wypożyczenie sprzętu do domu i kupiłem to co dobrze grało u mnie w domu z moimi płytami.
:)
BR jest tylko dodatkiem do zestawu i nie chciałem "psuć" go czymś "średniej" jakości.
 

felis

New member
Jesli jesteś audiofilem pasjonatem to nie idź tą drogą jak powiedział o Sabie Dorna, Pr. Kwaśniewski. Nie ma takiej możliwości. Idź do salonu audio dobrych firm i posłuchaj dobrej przygotowanej do testów muzyki na CD.
Nie nazwałbym się ani audiofilem, ani pasjonatem. Jednakowoż lubię muzykę o określonej jakości o określonym brzmieniu. Jakość którą uzyskuje mój wzmacniacz stereo Yamaha ax496 + kolumny JBL 80 mi w zupełności wystarcza. Jako że pada mi DVD sony służące też do odtwarzania audio poszukuję zamiennika. Jak dvd było dobre, to jego jakość mi wystarczała.
A co do brzmienia. Mam określone preferencje bo jak niejednokrotnie pisałem wychowałem się na sprzęcie technicsa i altusach. Słucham głównie rocka (hard rocka). Nie trzeba dać się zwieść nazwie gatunku, bo to co teraz puszczają w radio pod nazwą rock rzadko przypomina tamtą muzykę,
Do takich potrzeb konturowe brzmienie dawnych zestawów bardzo mi pasowało.
I tak jak polecasz byłem w dobrym salonie, gdzie posłuchałem kilku zestawów (w dostępnym mi zakresie cenowym CD+wzmacniacz do 4000). Były to:
1. Denon (w moim odczuciu najpodlejszy choć nie najtańszy)
2. Onkyo, marantz, cambrige audio, a nawet trochę droższy rotel (nie podobało mi się taki średni poziom.
3. NAD - gdybym miał coś kupić to właśnie jego, ale nie był na tyle lepszy od mojej yamahy by wydać 3000zł.
Z kolumn dobrałem właśnie JBL choć podłączono mi tez kilka innych zestawów.
Jak powiedziałem czego oczekuję to sprzedawca stwierdził, że tego się już nie produkuje, bo dla audiofila taki sprzęt jest nie do przyjęcia.
Wniosek jest taki, że wydawanie "fortuny" na sprzęt w moim przypadku mija się z celem, chyba, że Panasonic wskrzesi dawnego technicsa.
Dlatego szukam czegoś uniwersalnego. Jak nie znajdę to będę musiał kupić samo CD, ale nie widzę takiej potrzeby (z rożnych przyczyn opisanych teraz i we wcześniejszych postach).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry