Odsłuch kabli głośnikowych

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Mnie interesują głównie kable ze szpuli, bo lubię sam podłubać ;)

Też tak lubie ale niestety bardzo szybko osiągamy maksymalna jakość dźwięku. Chcąc osiągnąć więcej już pozostają tylko kable konfekcjonowane.


Testował ktoś w końcu nowe Neotechy na prostokątnej miedzi?
Są w sieci pojedyncze bardzo pochlebne opinie ale to wciąż mało.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A mój kumpel miał VDH wrzucać na ruszt ale deko się przesunęło i odebrał teraz do odsłuchu ten kabelek.. Siltech Princess.. wczoraj kilka zdjęć mi podesłał.. fajny grubasek.. osobiście bardziej zainteresowany jestem jaka byłaby różnica pomiędzy siltechem 770, a właśnie tym kablem..




Ciekawy jestem jak wyjdzie porównanie bo do tej pory używa Harmonixa 101, a to zupełnie inne kable , Siltech srebro monokrystaliczne z domieszką złota, a harmonix to typowy kabel miedziowy i różnica w cenie - 200% siltech droższy.. na razie go rozgrzewa .. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To teraz ten sam kumpel tylko inny kabel o 10 tysi tańszy w stosunku do siltecha .. tym razem tellurium silver diamond... wspaniałe recenzje zarówno w testach jak i u samych użytkowników -zobaczymy jak u kumpla wyjdą.. w jego systemie..

 

werf

Active member
Bez reklam
Tellurium jest obłędne drut za parenaście koła pakują w ten sam kartonik po frytkach co resztę tańszych serii : ) Zresztą nasze Albedo nie lepsze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem Ci uczciwie jakbym miał zapłacić powiedzmy 500 zł za skrzynkę do tych kabli to ja chętnie biorę to pudełko.. bo bez względu czy to będzie skrzynka czy pudełko to w tym samym miejscu wyląduje... np. Acoustic Zen wklejałem zdjęcie w swoim temacie również robi "śmieszne opakowania" a kable ich są w takiej jakości, że kupując np zasilający kabel u konkurencji trzeba byłoby zapłacić 50-100% więcej.. daleko nie trzeba szukać bo takim kablem np jest Grgantua II i to się liczy... przynajmniej dla mnie..
A wracając do Tellurium bardzo jestem ciekawy jak to u Kumpla wyjdzie bo każdy z tych kabli ma inną cenę... a na zakończenie jeszcze jeden kabel będzie testował więc zobaczymy... ale jedno jest pewne Tellurium w wielu przypadkach robi dobrą robotę z tego co piszą testerzy jak i użytkownicy tych kabli..

Ps. nie wspominając, że jest grupa osób która pisze oficjalnie że bez sensu jest płacić za te skrzynki .. wiec w przypadku np Tellurium czy wspomniane Albedo płacimy za kabel... wg mnie jest to kwestia podejścia do sprawy.. na mnie nie robią wrażenia skrzynki itp.. wolę mniej zapłacić i dostać kabel w kartonie, który i tak na strych trafi.. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak pozwoli to wkleję tutaj te testy a jeśli nie to dam Ci na priva... tylko troszkę to potrwa bo te kable są nie za długo grane, a tellurium musi pograć.. to wszyscy piszą o tych kablach.. one dobry tydzień muszą od tak sobie pograć u niego plus na kilka dni służbowo wyjeżdża.. plus niektórzy piszą że jeszcze lepiej sobie radzą te kable jak jest cały set od tej firmy,,, ale myślę że to już jest takie małe nagięcie :) Półka inna ale pewny charakter w jakimś stopniu jest zachowany o całą serię silver.. choć porównywać w 100% znaczeniu nie ma co.. ale zapoznać się warto..
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Interkonekty mnie nie przekonuja niezbyt precyzyjna scena.
Zasilania nie probowalem, ale niektorym uzytkownikom zbyt utwardzaly brzmienie. Takze jak ze wszystkim, set musi sie wpasowac w system.

Za to glosnikowe pelna nirwana. :)

PS. Chyba wiem ktory to Twoj znajomy, z innego forum ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Fajny, szczery Gościu...a przy okazji pasjonata muzyki i dźwięku... Natomiast inny zakupił IC Tellurium z serii BD... zadowolony bardzo...
Ps. zasilających nikt nie testował z moich znajomych, aczkolwiek myślę że pod tym względem wybrałbym inne firmy... nasze rodzime firmy w tym temacie mają duże uznanie...np. KBL....
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pamiętam, gdy miałem Tellurium na odsłuchu - pożyczone ze sklepu, czyli wygrzane i zdecydowałem się.
Po zakupie nowych miałem dziwną minę, ale faktycznie po jakimś czasie zagrały jak te ze sklepu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego ważne jest żeby sprzedawca powiedział prawdę ile kable tej firmy były już w boju.. bo jak mało to nie ma co odsłuchiwać.. szkoda czasu.. tak te kable mają .. i mówią to wszyscy nawet sam Prezes z którym już wielokrotnie rozmawiałem... ale jak już trochę pograją to radość jest.. z tego co wszyscy piszą .. ja jeszcze nie miałem okazji ich słuchać tak na 100% ..
 

werf

Active member
Bez reklam
Powiem Ci uczciwie jakbym miał zapłacić powiedzmy 500 zł za skrzynkę do tych kabli to ja chętnie biorę to pudełko.. bo bez względu czy to będzie skrzynka czy pudełko to w tym samym miejscu wyląduje... np. Acoustic Zen wklejałem zdjęcie w swoim temacie również robi "śmieszne opakowania" a kable ich są w takiej jakości, że kupując np zasilający kabel u konkurencji trzeba byłoby zapłacić 50-100% więcej.. daleko nie trzeba szukać bo takim kablem np jest Grgantua II i to się liczy... przynajmniej dla mnie..
A wracając do Tellurium bardzo jestem ciekawy jak to u Kumpla wyjdzie bo każdy z tych kabli ma inną cenę... a na zakończenie jeszcze jeden kabel będzie testował więc zobaczymy... ale jedno jest pewne Tellurium w wielu przypadkach robi dobrą robotę z tego co piszą testerzy jak i użytkownicy tych kabli..

Ps. nie wspominając, że jest grupa osób która pisze oficjalnie że bez sensu jest płacić za te skrzynki .. wiec w przypadku np Tellurium czy wspomniane Albedo płacimy za kabel... wg mnie jest to kwestia podejścia do sprawy.. na mnie nie robią wrażenia skrzynki itp.. wolę mniej zapłacić i dostać kabel w kartonie, który i tak na strych trafi.. :)

Loluś zdajesz sobie sprawę że te kable w produkcji nie kosztują więcej niż dwie skrzynki jabłek ?Więc zrobienie do tego opakowania w cenie 5 zł raczej do spadku rentowności nikogo nie doprowadzi .

Pytanie od strony technicznej jeśli taki kabel potraktować powiedzmy przez dobę przepływem małego prądu o wysokim natężeniu to kabel będzie wygrzany : )?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Werf kiedyś tutaj obiecałem, że nie będę dyskutował o kablach, a jedynie pisał o nich i temu pozostaje wierny.. raz że jestem zdrowszy dzięki temu, dwa szkoda czasu... dyskutuje wyłącznie z tymi osobami co są zainteresowani kablami, a kilka osób tutaj takich jest.. Natomiast więcej dyskutuje na innych forach gdzie ludzie w inny sposób podchodzą do spraw kabli, elektroniki, kolumn itp.. gdzie odsłuchują je, poświęcają swój czas na to, czasem i pieniądze tylko po to żeby porównać pewne rzeczy względem siebie..
Ja tutaj się już przyzwyczaiłem że szczęki się zbiera przy kolumnach i amplitunerach po 3 tys zł i wzmacniaczach po 5 tys, a wszystko droższe to tylko naklejka z napisem danej firmy .. więc po co dyskutować skoro ludzie w taki sposób podchodzą, a tym bardziej że gro z tych osób nawet na oczy nie widziało takich czy innych rzeczy... nie wspominając o odsłuchu..
A Polska wolny kraj i każdy ma prawo do swojego myślenia...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pytanie od strony technicznej jeśli taki kabel potraktować powiedzmy przez dobę przepływem małego prądu o wysokim natężeniu to kabel będzie wygrzany : )?

Owszem .W ogóle Wygrzewanie polega na mechanicznych i elektrycznych zmianach własności materiałów i nie dotyczy tylko kabli, ale także pozostałych komponentów jak tunery ,wzmacniacze ,słuchawki itp

Gdyby tak pojechać po skrótach myślowych i chcieć to wyjaśnić najprościej, to można posłużyć się przykładem pędzla - maluje się nim lepiej kiedy pędzel jest "wytarty" .Podobnie jest w przypadku kabli tam siłę mechaniczną zastępuje się prądem lub zwykłym sygnałem ,po prostu trzeba trochę głośno pograć :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jedno jest pewne na pewno kabel w większości wypadków po tych powiedzmy 50-60 godzinach gra lepiej od wyjętego z pudelka.. podobnie ma się z kolumnami...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Warto też dodać, że kable jak nie są używane, to się wychładzają... i dopiero po ponownym rozgrzaniu osiągają pełne parametry, dokładnie tak jak z autami... ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Warto też dodać, że kable jak nie są używane, to się wychładzają... i dopiero po ponownym rozgrzaniu osiągają pełne parametry, dokładnie tak jak z autami... ;)

jak się z tobą nie zgadzam nigdzie to tutaj zgadzam się ;P

no właśnie, co z kablami jak leża nieużywane rok ?
 
Do góry