Odsłuch kabli głośnikowych

grzesiek1945

New member
Panowie jest pytanie na temat kabli do kina domowego. Mój obecny sprzęt to amplituner AV Onkyo RZ800 i dwie kolumny Q Acoustics 3050. Chcę rozbudować zestaw do 5.0 jak na razie. Mam już kupione dwie satelity Q Acoustics 3010 a jutro kupię w Rzeszowie centralny 3090C. Wiadomo chce to jakoś połączyć, obecnie te dwie kolumny mam połączone kablem QED
Ruby Anniversary Evolution, niestety nie jest tani a potrzebuje aż 20 metrów aby połączyć satelitki z ampli. Znacie może jakieś tańsze równie dobre przewody? Dodam że za obecne płaciłem 39 zł za metr bieżący. Dodam jeszcze że nie fajne jest w nich to że są bardzo twarde i strasznie ciężko jest je ułożyć. Fajnie było by założyć jakieś bardziej elastyczne.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Q Acoustics grają bardzo zrównoważenie więc nie wiem czy srebrzony kabel nie zachwiałby dobrej naturalnej ich barwy. Ja bym pozostał przy miedzi.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Dziś będę miał Tara Labs Helix 6 i Albedo Blue. Albedo drogie więc pewnie będą na sprzedaż gdyż nie mam obecnie kasy na kable z resztą Tary gdy nie podejdą też.

Pytanie do kogoś kto używał: Chord Odyssey 2 co powiecie o brzmieniu ?? Szukam tak naprawdę jasnego kabla.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakbyś chciał to mam na zbyciu RCA Tara Labs TL-201. Dość jasny i żywiołowy. Podkreśla trochę wyższą średnicę. Bas twardawy.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
8b2b9fe2d72c83bee6442b7a6251789c.jpg
befe9c9a602db42c1fe645b330e529d1.jpg

Na testy ;-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Panowie, wczoraj testowałem Albedo które grają wg mnie świetnie, nie mam do czego się doczepić, bas mega kontrolowany, super szeroką scena, dźwięk odklejony totalnie od kolumn, muzykalne, można słuchać godzinami, czym bardziej spokojna muzyka tym lepiej się czują.

Z góry Tara Labs spisałem na straty, pomyślałem Albedo srebrne, wiele droższe będą niebo lepsze, do dziś. Od rana wpiąłem Tary i szczęka mi opadła. Nie można powiedzieć że grają gorzej, inaczej, bardziej żywo górą pełniej i dźwięczniej, basu również trochę więcej kosztem może troszkę mniej slyszalnego średniego pasma, ale bez przesady. To nie tak że kolorują sobie skraje pasma po swojemu bo przy tej rzeźkości są nadal super neutralne....

Wystawiłem je na sprzedaż będąc przekonany że wypadną wiele gorzej niż Albedo, teraz już sam nie wiem, które zostawić..
Narazie wiszą na ogłoszeniu i szybka sprzedaż zmusi mnie do zapięcia Albedo i to mi rozwieje dylemat. Tak czy siak za cenę grubo poniżej 1000zl kabelek uważam za wręcz wybitny. Jakbym miał dołożyć 1000zl do Albedo w detalu to nie warto...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

3echo

Member
Bez reklam
Panowie,ja proponuję sprawdzić kable od domofonu,tak to nie prima aprilis,...od domofonu.Przekonacie się jak tani kabelek 1zł/m może namieszać w świecie audio.Testuję go już trzeci dzień i nie sądziłem,że kable mogą coś zmienić w systemie.Wcześniej miałem zwykłe miedziaki 3zł/m,gdyż do tematu kabli podchodziłem z wielką rezerwą.Co się zmieniło na plus.Przede wszystkim powiększyła się scena i szczegółowość.Dynamika również.Wysokie lekko wyraźniejsze ale bez wyostrzeń.To tak w skrócie.Ale proponuję sprawdzić samemu.Tak wygląda ten kabelek:
https://www.google.pl/search?q=YTDY...ooPTAhXIE5oKHZL0AkUQ_AUICCgB&biw=1366&bih=638
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Również polecam Albedo - wg mnie świetne kable - tylko trzeba im dać trochę czasu :)

To są kable których jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny..... i nasza rodzima firma bodajże istnieje jak się nie mylę od 97-98 roku .. przewodniki w tych kablach to srebro.. uważają ze jako metal szlachetny jest najlepszy .. do tego typu zastosowań.. ale też ważne że ich kable pomimo srebra nie rozjaśniają dźwięku.. bo zamiast tradycyjnych przewodników licowych o dużej średnicy stosują konstrukcje taśmowe - bez względu co to oznacza :) W praktyce jednak jak ktoś słuchał tych kabli to faktycznie nie czuć że są ze srebrem.. tak jak to maja kable typowe które mają w sobie srebro..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czytam ale nie dyskutuje tutaj o kablach - nawet z Tobą :) sorki..napisałem to do tych którzy czują- słyszą i wierzą w kable ( których to osób jest dużo- tylko nie na tym forum, choć są i tutaj takie osoby) .. a kiedyś miałem okazję porozmawiać z właścicielem tej firmy i lubię ludzi z pasją którzy potrafili zrobić coś z niczego i na dodatek naprawdę nie muszą się wstydzić że jest to kabel Made in Poland.. Oby takich ludzi było więcej w rożnych dziedzinach..
 
Ostatnia edycja:
Do góry