Odsłuch kabli głośnikowych

buldoggg

Member
Bez reklam
ktoś wie gdzie można umówić się na odsłuch kabli głośnikowych ? interesuje mnie kabel CCA 2 x 1,5mm LFX (nie chce wydawać pieniędzy przed odsłuchem) link do aukcji

allegro.pl/markowy-przewod-kabel-glosnikowy-cca-2-x-1-5mm-lfx-i6393640091.html

do głośników Unison Research Max 2 będą odpowiednie ?
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja też nie wierzę, przecież nawet jakbyś na testy kupił 6m kabla to z przesyłką będzie Noe więcej niż 15zl. Później zrobisz sobie kilka skakanek i dasz dzieciom na osiedlu. Będziesz o doświadczenie mądrzejszy.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A co oni takiego dodaja do tych kabli, ze one maja taka podstawe basowa? Wiecej gumy czy zelaza? ;)

Takimi wpisami się normalnie ośmieszasz - potem nie powinno być dziwne że licznik z postami nabity .Tara Labs to jeden z najbardziej uznanych producentów na świecie
Uważasz że jak kupisz sobie kabelek z tym "bełkotem marketingowym " pod nazwą żyła basowa to wtedy będziesz mieć bas ??
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zyla basowa wzielo sie z tad ze jedna nitka miedziana jest znacznie grubsza.

Podobno i mozna to znalezc w szelakiej masci wpisow i dowodow (nawet u producentow kabli, niekoniecznie glosnikowych) niskie czestotliwosci lepiej przesylane sa w srodku grubych pretow a wysokie czestotliwosci lepiej sa przesylane po wierzchu preta (wiec czym wiecej drobnych nitek tym lepiej przechodza wysokie czestotliwosci), smaczku dodaje to ze jak jeszcze kable posrebrzymy to wyzsze czestotliwosci jeszcze lepiej przejda (z mniejszym oporem).

Od taka mala teoria.

Jak napisalem wyzej PODOBNO, bo niektorym stety lub niestety nie jest dane slyszec roznic. Ja sie zaliczam do tych, co narazie roznic zadnych nie slysza i uwaza ze ich nie ma. A nawet jakby byly to sa tak male ze nie widze sensu sie nimi interesowania.

Zamiast bawic sie w te "glupie" kable to lepiej pieniazki zainwestowac w jakis ustroj akustyczny.
 

collider

New member
Bez reklam
Takimi wpisami się normalnie ośmieszasz - potem nie powinno być dziwne że licznik z postami nabity .Tara Labs to jeden z najbardziej uznanych producentów na świecie
Uważasz że jak kupisz sobie kabelek z tym "bełkotem marketingowym " pod nazwą żyła basowa to wtedy będziesz mieć bas ??

Ja nie wiem kto tu sie osmiesza bardziej budujac wiare w magiczne druciki siejace basowa groze po swiecie.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ja sie zaliczam do tych, co narazie roznic zadnych nie slysza i uwaza ze ich nie ma. A nawet jakby byly to sa tak male ze nie widze sensu sie nimi interesowania.

To że ich nie słyszysz to nie jest dowód na to że nie istnieją :)

@Krzysztofradio - pod co to planujesz, pod KD? Chyba TQ nie zmieniasz?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zyla basowa wzielo sie z tad ze jedna nitka miedziana jest znacznie grubsza.

No własnie przeważnie jest to żyłą solid core - czyli jeden drut ....ale producenci wmawiają że własnie tą żyłą płyną niskie częstotliwości .Najciekawsze jest to że żadna uznana firma nie produkuje takich kabli
Po prostu jest to zwykły marketing stosowany przez niszowe firmy które chcą w jakiś sposób zaistnieć na rynku audio

Czytałem kiedyś o takim kablu głośnikowym ,ale był zbudowany na innej zasadzie .Składał się z trzech przewodników dla tonów niskich ,średnich i wysokich ale każdy przewodnik był zrobiony z innego materiału.Van den Hull pokazał że nie musi to być metal ,może być węgiel syntetyczny ,dla przykładu kable 3T tego producenta nie wiadomo z czego są wykonane ,jedyne co wiadomo to że nie jest to złoto ,srebro i miedź .Być może za kilka - kilkanaście lat w ogóle nie będzie się używać metalu

Możemy się spierać o sam przewodnik to z czego jest zrobiony ,można nawet stwierdzić że jeżeli drogi kabel jest zrobiony z miedzi o czystości powiedzmy 4N a drugi o wiele tańszy z takiej samej miedzi to skąd różnica - przecież "miedź to miedź" .Tylko że sam przewodnik obojętnie z jakiej miedzi by nie był zrobiony to polowa sukcesu ,ważny jest również dielektryk (najlepiej gdyby go w ogóle nie było ,podobnie jak zwrotnicy w kolumnie) .W przypadku dielektryka sprawa jest oczywista - niska stała dielektryczna i wysokie tempo rozładowania .I macie proste wytłumaczenie dlaczego są różnice w brzmieniu pomiędzy kablami ,pomijam już inne rzeczy jak choćby wewnętrzna geometria przewodu
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzysztof zwróć uwagę na kabel Tara Labs ,dobry kabel z solidną podstawą basową
Audio System - TARA Labs Prism Omni ST Bi-Wire
Nie mogę go namierzyć w aktualnych ofertach. Nawet na stronie producenta cisza...
To że ich nie słyszysz to nie jest dowód na to że nie istnieją :)
To samo chciałem napisać :)
@Krzysztofradio - pod co to planujesz, pod KD? Chyba TQ nie zmieniasz?
Absolutnie. To do małego pokoiku, małego systemiku ;)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tara Labs to jeden z najbardziej uznanych producentów na świecie

Nie miałem wcześniej okazji korzystać z ich kabli. Mam u Siebie co prawda nie głośnikowy , a interkonekt. Ciekawe jak wypadnie.

image.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się fajne ale i drogie - jak kupujecie to kupujcie od sprzedawców to jedne z najbardziej podrabianych kabli na świecie.. widziałem kilka w życiu podróbek tej firmy i uwierzcie na słowo, ciężko rozpoznać że to podroba z Chin.. Kiedyś miałem taki przypadek że Gość na allegro ogłaszał i spotkałem się z nim w realu (to był kabel zasilający) i jakoś deko podejrzany mi się wydawał - nie miał pudełka i troszkę jakoś mi nie pasował ale nie byłem pewny na 100% że to nie jest oryginał.. i w ciemno zagrałem powiedziałem panie ale to jest podroba, a Gość na to ale za dobrą cenę :) ( ta dobra cena to 800 zł było ale oryginał 100% więcej ) nogi mi się ugięły jacy ludzie są bezczelni.. powiedziałem do Gościa ze jak dzisiaj aukcja nie zginie z allegro to zgłaszam na Policję sprawę.. ale wywalił z aukcji.. i w sklepach mówią że często ludzie przychodzą i dowiadują się że to jest ala Tara labs.. ale za to w dobrej cenie :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry