Odległość 3m - projektor FullHD czy HD 3D ready

YABBA235

New member
Nie wiem jak dawno temu były robione hi-endowe 720 ale wydaje mi się że przestano je robić niezbyt długo po wprowadzeniu modeli 1080p. Porównanie projektora sprzed 4-5 lat do robionych obecnie ma raczej mały sens. Nie wiem jak jest teraz ale wcześniej królowały panele organiczne (nieorganiczne pakowano do lepszych 1080p) które to z czasem zużywały się i to dość szybko. Kupno takiego projektora to ryzyko i raczej dla kogoś komu niespecjalnie zależy na jakości obrazu.


Sorry za skrót myślowy, ale myślałem o trójchipowych dlp, które można kupić stosunkowo tanio - zresztą nawet "stary" jednoczipowy sim2 720p da radę :) O lcd nawet nie myślałem. Niestety, problem będzie z serwisem, ale czemu nie ?

Z doświadczenia wiem, że fullhd wcale nie musi być o wiele lepsze niż porządne 720p.
Wszystko zależy jakiej klasy porównujemy pj. Nie wspomnę już o zastosowanych chipach dlp - lepszy dc3 hdready niż dc2 fullhd.
 

GracX

New member
Bez reklam
yabba gdzie można sprawdzić ''na czym'' jest dany pj na aukcjach znikome info np. Twoja optomka lub modele które mnie interesują jak na razie benq710st / acer k330
 

hd man

New member
Witam
Jak sprawuje się ta Optoma przy wieczornym oglądaniu film?
czy jestes zadowolony z użytkowania sprzętu?
 

Mechanik74

New member
Witam, mam podobny problem więc podłączam się do tematu.
Przymierzam się do zakupu pierwszego projektora, chciałbym żeby to był dobry wybór, jestem za plazmą i nie wiem czego się spodziewać po projektorze bo nie mam możliwości sprawdzenia przed zakupem.Pytanie jak u kolegi w temacie czy będzie duża różnica w jakości obrazu w przypadku full Hd vs Hd ready z płyt Blu-ray, N-ka,MKV, oglądał będę z odległości 3,5 m ekran w podstawie około 2.4 m, moje typy to,
Optoma HD67N + przystawka 3D-XL
Optoma 300X-trochę za droga ale 3D
Optoma HD230 -niestety bez 3D ale fullHd
Najlepiej wypada 300X ale nie wiem czy warto tyle za nią zapłacić,proszę o pomoc bo nie chciał bym paść ofiarą sprzedawcy.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Matematycznie rzecz ujmując (dla 100 cali i 16:9) piksel fullHD ma 1,8x1,7mm.
Niech zainteresowani narysują "siateczkę/krateczkę" o tych wymiarach i sprawdzą czy z określonej odległości zobaczą te "piksele".
 

mietka

New member
Mam pytanie z innej beczki jak można oglądać obraz 3D z projektora tzn.czy okulary są sparowane z projektorem czy też we wszystkich projektorach są okulary pasywne?
 
Do góry