Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

meehoo

New member
Jedyna różnica jaką zauważyłem to że SB na obsługę MHEG 5 (jakiś brytyjski system teletekstu). Wygląda więc to na wersję na rynek UK.
 

@oonie

New member
tdx da się w jakiś sposób wyłączyć podświetlenie czuwania tv w gotowości jak jest podłączony do prądu, a nie jest włączony?
 

TheNaturaT

New member
Witam, moi drodzy mam problem z F6400 (nóweczka, ogólnie jestem z niego zadowlony).

Kupiłem kabel HDMI v 1.4. Kabel sprawny bo sprawdzałem go na Toshibie.

Chcę przez ten kabel przesłać obraz z komputera, wpięty w GPU ATI.
Komputer wykrywa telewizor, niby mogę ustawić powielanie pulpitu i inne bzdety ale za nic w świecie nic się nie wyświetla na ekranie telewizora.
Sprawdzałem już wszyskie porty i nic.
Wpiąłem inny kabel HDMI (v 1.0) i działa idealnie.

Testowałem na Windows 7 i Ubuntu 12. Z nowym kablem nie działa.
czy ktoś wie co mogę ustawić aby to zaczęło działać?
 

kris615

Member
Witam wszystkich.
Wczoraj trafiłem na to forum, a że posiadam omawiany telewizor więc zapytam o coś. Ale najpierw dwa sprostowania. Ktoś pytał o wyprowadzenie dźwięku z tego TV a ktoś inny odpowiedział, że tylko po optyku. Nieprawda, ten sprzęt ma funkcję ARC (Audio Return Channel) na wyjściu HDMI2. Można przesłać dźwięk z TV po jednym kablu. Jest jednak warunek. Taką samą funkcję musi posiadać amplituner lub kino domowe. Druga sprawa to włączenie TV głosem. Nie da się tak zrobić w tym TV. Taką możliwość mają wyższe modele serii 7 i 8 ponieważ mają wbudowanie mikrofony. W naszym przypadku trzeba naciskać przycisk "Voice" na pilocie ale już po włączeniu TV i działają wówczas komendy głosowe.
Mam pytanie odnośnie tv hybrydowej. Testował to ktoś? U mnie w poprzednim sofcie wszystko działało a po uaktualnieniu do 1102 TV zawiesza się i restartuje. Może ktoś sprawdzi u siebie jak z tym jest.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

raffar

New member
Skoro nie ma mikrofonu i trzeba naciskac przycisk na pilocie to po kiego grzyba to wogole jest. W takim wypadku ta funkcja jest całkowicie zbędna, bo muszę posiadać w ręce pilota którym moge przycisnąć przycisk. A może w takim razie jak można dołączyć kamerkę to może można i mikrofon i wtedy by się dało??
 

kris615

Member
Interesowałem się kamerką. Dedykowana do tych TV kosztuje ponad 300 zł
i ma wbudowane mikrofony. Dobrze się sprawdza przy Skype. Czy wówczas
komendy głosowe działałyby bez użycie pilota tego nie wiem. Próbowałem
podłączyć zwykłą kamerkę ale niestety nie działa.
 

@oonie

New member
Witam, moi drodzy mam problem z F6400 (nóweczka, ogólnie jestem z niego zadowlony).

Kupiłem kabel HDMI v 1.4. Kabel sprawny bo sprawdzałem go na Toshibie.

Chcę przez ten kabel przesłać obraz z komputera, wpięty w GPU ATI.
Komputer wykrywa telewizor, niby mogę ustawić powielanie pulpitu i inne bzdety ale za nic w świecie nic się nie wyświetla na ekranie telewizora.
Sprawdzałem już wszyskie porty i nic.
Wpiąłem inny kabel HDMI (v 1.0) i działa idealnie.

Testowałem na Windows 7 i Ubuntu 12. Z nowym kablem nie działa.
czy ktoś wie co mogę ustawić aby to zaczęło działać?

Ja dzisiaj też kupiłem HDMI v1.4, żeby połączyć TV z Radkiem 6800 i nie wiem dlaczego, ale lepiej świeciło jak był połączony gorszy TV kablem VGA. Spróbuj tak: wejdź w źródło i wejdź tam gdzie podłączyłeś swoje HDMI 1.4 następnie strzałka do góry (pozycja narzędzia) > edytuj nazwę > znajdź PC > zatwierdź. Upewnij się, że masz najnowsze stery do grafy :)

Zainwestuj w listwe na pilot :)
ja mam whitenergy (Surge protector) i nic mi nie świeci a i nagimnastykować się nei muszę, żeby wyłączyć całą listwe :)

Dzięki, ale chyba na razie pozostanę jak jest, bo listwę mam w prawdzie nie taką :D
 

TheNaturaT

New member
Też tak robiłem że zmiana nazwy na pc i nie działa. O dziwo kabel 1.2 śmiga aż miło.

Kabel 1.4 jest sprawny bo sprawdzałem na innym tv połączonym do mojego pc.
Co dziwne komputer widzi w ustawieniach telewizor.

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
 

TV3D

New member
Bez reklam
Proszę o podpowiedż:
który Samsung radzi sobie lepiej z TV- Internetową weeb.tv i obraz jest na całym Ekranie Tv bez paska przeglądarki na dole ekranu?

który polecacie

Samsung 40F6500 czy 40es6800
 

Civic

New member
tdx sory że tak w temacie tym ale mam f6640 mysle ze podobny model co f6500:) widzę ze znasz sie na tv itp:) poleciłbys mi jakies ustawienia obrazu? głownie pod filmy czasami dla syna do ps3. standardowe ustawienia nie daja jakis takich satysfakcji;) jesli mozesz to priv albo tu;) może masz jakieś gotowe ustawienia już:) pozdrawiam:)
 
Do góry