Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

lfanek

New member
Ja po aktualizacji w swoim f6400 zauważyłem ze jest możliwość wpisywania glosem poprzez mikrofon w pilocie np przy korzystaniu z przeglądarki, i youtube dziala

Na f6500 moglem glosem wpisywac juz wczesniej. Szkoda ze nie reaguje na komende "hi tv" bo moznaby sie obejsc bez pilota jak w serii ES. Moze to kiedys wprowadza....

Dzisiaj podłączyłem najzwyklejszą myszkę bezprzewodową i o dziwo działa.. Próbował ktoś podłączać jakąś kamerkę? Akurat nie mam teraz żadnej na USB.
 
Ostatnia edycja:

ivon3ry

New member
ten temat sprawił ze od paru godzin jestem szczęśliwym posiadaczem ue46f6500. TDX mógłbyś podać ustawienia jakie używasz? Mam jeszcze problem z puszczeniem dźwięku po RCA na microlaby solo7c, po przestawieniu na głosniki zewnetrzne nic nie slychac
 

tdx

New member
Bez reklam
ten temat sprawił ze od paru godzin jestem szczęśliwym posiadaczem ue46f6500. TDX mógłbyś podać ustawienia jakie używasz? Mam jeszcze problem z puszczeniem dźwięku po RCA na microlaby solo7c, po przestawieniu na głosniki zewnetrzne nic nie slychac

Audio po chinchu to tylko z euro i dla sygnału dvb-t/analoga
Jak chcesz hdmi/usb/smart to tylko po optyku
 

electro69

New member
Witam
Zainteresowałem się tym modelem Tv w wersji 40 calowej (jako chyba dobra propozycja w stosunku jakość - cena) ... co prawda nadal moim faworytem jest LG LA660s ale ze względu na pojawiające się problemy z dźwiękiem w tym modelu i beznadziejnym Smart Tv ... jestem zmuszony szukać ewentualnej alternatywy. Mam kilka pytań które mnie nurtują:
1. Kąty widzenia ... IPS to nie jest Ja mam niski stolik rtv co prawda siedząc nie będzie problemu ale często np. oglądam na stojąco i pod kątem ... czy występują duże przekłamania kolorów w takich sytuacjach ?
2. W tamtym roku było dużo kontrowersji jeśli chodzi o matryce tzn. ten sam model TV miał panele różnych producentów (i trzeba było liczyć na szczęście żeby trafić na matryce Samsunga) ... czy w tym roku jest podobnie bo na razie cisza w tym temacie ?
3. Chyba już standardowe pytanie jak bandingiem (dla mnie bardzo ważny problem) i z cloudingiem (w tym modelu chyba nie ma tego problemu ze względu na inny rodzaj podświetlenia) ?
4. Funkcja 3D jedna z większym wad dla mnie tego modelu (wole pasywne 3D) ... co prawda jakimś maniakiem nie jestem tej technologii ale jak się już kupuje Tv to chce z tego korzystać ... i tu moje pytanie nosze okulary korekcyjne czy da się na nie założyć okulary 3D Samsunga i druga sprawa ważniejsza czy dalej technologia aktywna tak męczy oczy (może coś się poprawiło w tej kwestii) ?
Dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
ad 1 widać większą bladość matrycy - zobacz najlepiej w sklepie
ad 2 wszystkie F6500 co miałem były samsunga
ad 3 branding niewidoczny, zdjęcia na żywo z nocy masz kilka stron wcześniej
ad 4 jeszcze nic w 3D na nim nie oglądałem ale mogę wieczorem sprawdzić
 

lfanek

New member
Ja już oglądałem Avatara, Hobbita, filmiki z YT. Mnie nic nie męczy i nic nie boli ale moja kobita narzeka na ból oczu.
 

kpr

New member
4. Funkcja 3D jedna z większym wad dla mnie tego modelu (wole pasywne 3D) ... co prawda jakimś maniakiem nie jestem tej technologii ale jak się już kupuje Tv to chce z tego korzystać ... i tu moje pytanie nosze okulary korekcyjne czy da się na nie założyć okulary 3D Samsunga i druga sprawa ważniejsza czy dalej technologia aktywna tak męczy oczy (może coś się poprawiło w tej kwestii) ?
Dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

Też wolałem pasywne 3D, dopóki nie dałem się przekonać do aktywnego (na celowniku miałem Panasonica ET60, a po wielu bojach kupiłem 46F6640).
Moim zdaniem wiele sie zmieniło w kwestii aktywnego trójwymiaru, ale nie ma co się dziwić skoro już od paru lat producenci ścigają się w technologii. Pewnie najwiecej do tej pory miałeś do czynienia z aktywnym 3D w sklepach, co psuje cały efekt (stojące obok TV, światła jarzeniowe, refleksy świetlne wszędzie gdzie się da potęgują efekt mrugania okularów - w domu jest to praktycznie niezauważalne (może przez pierwszą minutę zanim przyzwyczaisz oczy)).
Ja najczęściej oglądam wieczorem i nie żałuję, że wybrałem aktywne.
Co do okularów korecyjnych - okulary 3D są na tyle wygodne, że można założyć na korekcyjne (sprawdzone), chyba, że ktoś preferuje "brzydula style", to raczej się nie zmieszczą.


@tdx, czy testowałeś albo miałeś okazję zobaczyć jak wygląda obraz z gier PS3 na F6xxx?
U mnie fabryczne ustawienia były fatalne - ciemne obszary w grach były czarne a na jasnych było tak jasno, że nic nie było widać. Dopiero po poprzestawianiu metodą prób i błędów udało mi się uzyskać czytelny obraz, ale to jeszcze jednak nie to.
Masz może jakąś optymalną konfigurację?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
@tdx, czy testowałeś albo miałeś okazję zobaczyć jak wygląda obraz z gier PS3 na F6xxx?
U mnie fabryczne ustawienia były fatalne - ciemne obszary w grach były czarne a na jasnych było tak jasno, że nic nie było widać. Dopiero po poprzestawianiu metodą prób i błędów udało mi się uzyskać czytelny obraz, ale to jeszcze jednak nie to.
Masz może jakąś optymalną konfigurację?

Ja cały czas gram na tym TV najwięcej w GT5 ;) jest więcej ustawień z zakresu przestrzeni kolorów zarówno w TV jak i PS3, wieczorem mogę podać jakie mam ustawienia
 

tdx

New member
Bez reklam
ja mam ustawione tak:







a zalecają tak ;)

Tryb FILM a później
Podświetlenie: 10
Jasność: 44
Kontrast: 85
Kolor: 50
Odcień: 20
Tonacja czerni: Ciemna
Balans bieli / Wzmocnienie: RED [24/18], zielony [26/26], niebieski [23/21]
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].

czysty obraz cyfrowy wył
redukcja zakłóceń wył
motion plus jak kto woli ale zobaczcie filmik poniżej
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie wiem czy będzie widać to samo z włączonym i wyłączonym motion plus (nex sonego się tutaj nie spisał)

[youtube]AzL9lnOGAKs[/youtube]
 

TV3D

New member
Bez reklam
Zastanawiam się nad samsungiem F6400 ? czy raczej dopłacić do 40F6500 podobno F6500 ma lepszą matrycę?
Czy na F6500 Tv weeb.tv działa stabilnie oraz płynnie bez zwiech?
 

tdx

New member
Bez reklam
Zastanawiam się nad samsungiem F6400 ? czy raczej dopłacić do 40F6500 podobno F6500 ma lepszą matrycę?
Czy na F6500 Tv weeb.tv działa stabilnie oraz płynnie bez zwiech?

Nie podobno tylko ma, weeb tv działa stabilnie. Czy warto to ty musisz zdecydować.
 

kpr

New member
ja mam ustawione tak:

a zalecają tak ;)

Tryb FILM a później
Podświetlenie: 10
Jasność: 44
Kontrast: 85
Kolor: 50
Odcień: 20
Tonacja czerni: Ciemna
Balans bieli / Wzmocnienie: RED [24/18], zielony [26/26], niebieski [23/21]
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].

czysty obraz cyfrowy wył
redukcja zakłóceń wył
motion plus jak kto woli ale zobaczcie filmik poniżej

Dzięki wielkie, sprawdzę wieczorem ale na filmiku już widzę, że jest o wiele lepiej niż u mnie:)

P.s. To też jest F6640?
 
T

Tgamer

Guest
Nie wiem czy będzie widać to samo z włączonym i wyłączonym motion plus (nex sonego się tutaj nie spisał)

[youtube]AzL9lnOGAKs[/youtube]
wydaje mi sie ze sa lagi a czy to jest juz w trybie gra ? I czy grałes w fps battlefield 3 po multi lub crysis 2 ?
 
Do góry