Obejście blokad CINAVIA

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu nawet nie o piractwo chodzi, a wygodę + cała masa dodatków, jak biografie aktorów, trailery, powiązane produkcje w których występowali, zdjęcia itp.
To raj dla kinomaniaków, płyta tego nie daje.

Sam parę lat temu zakładałem wątek w którym opisywałem proces przerzucania całej mojej kolekcji oryginalnych płyt BR (jakieś 200 sztuk) na PC.
Chciałem w locie odpalać, bawić się kinem, wybranymi scenami, a nie latać w archaiczny już dzisiaj sposób z płytami - to robiłem przez 20 lat.
Większość z nas na tym się wychowała, a wręcz ukształtowała. Jeszcze 10 lat temu na tym forum pisałem zupełnie co innego - jako kolecjoner i to jeden z nielicznych na tym forum.

Nie bez przyczyny interesowałem się Kaleidescape za grube (chore!!!) pieniądze, zresztą do dziś tworzą nowe produkty i wystawiają na targach branżowych.
Tyle, że Kodi robi to samo za ułamek ceny.

Jak ktoś chce być legalny, to niech idzie do sklepu, wyda 150zł na płyte, postawi na półce, ale odpala już strumieniem ; )
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tu nawet nie o piractwo chodzi,
Dokładnie tak. I to też nie kwestia legalności. W moim przypadku chodzi o coś innego. Kiedyś o tym pisałem. Chodzi o to, że w kilka osób zrzucamy się na interesujący nas tytuł, a ja go po prostu ripuję, bo Koledzy nie siedzą w tych tematach, lecz nie po to, aby nagrywać na płyty, lub udostępniać w Sieci. Po prostu konwertuję taką kopię na takie pliki, jakie komu pasują. Można powiedzieć, że ma się film małym kosztem. :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Piractwo , to czerpanie korzyści majątkowych . A , z tego co rozumiem , to tworzysz bibliotekę na swój użytek . A , to przestępstwem chyba nie jest (?) Jeszcze (?) :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ja się na tym nie znam, ale z tego co kiedyś czytałem na różnych forach, to w Europie dozwolone jest tworzenie kopii zapasowych z posiadanego oryginału. Natomiast w Stanach, jest to zabronione. Poza tym, jest jeszcze jedna kwestia, dość przewrotna. Aby utworzyć taką kopię, to najpierw należy pozbawić oryginału zabezpieczeń przed kopiowaniem. Bo inaczej nie da się jej skopiować. A to chyba nie jest już legalne. Mało tego. Ponoć jeśli to rip (sam film), bez dodatków, menu itd. to też jest naruszeniem praw autorskich. Pomimo, że na swój użytek. Kwadratura koła. Ale zostawmy to. Bo wątek zejdzie na psy. ;)
 
Do góry