Obejście blokad CINAVIA

Witam. Czy komuś udało się obejść ten komunikat? Są jakieś programy do BD Samsunga? Proszę o pomoc.
Mój sprzęt to:
- Samsung BD E6300 ZF
- Amplituner Onkyo TX-SR313
- Projektor Acer K750

Pozdrawiam.


Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Niestety tylko odtwarzacze bl Samsung posiadają zabezpieczenie, ono działa też tylko z wytwórni Sony.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Cinavia, mniej więcej od roku 2012 jest obowiązkowa we wszystkich produkowanych odtwarzaczach BD, bez wyjątku. Nie piszę tu o jakichś „wynalazkach”. A jak ją obejść? Najprościej, wybrać inną ścieżkę audio na płycie. I tyle. Oczywiście wtedy, nie mamy tej najlepszej jakościowo ścieżki bo to na niej, jest zapisana Cinavia.
I jak napisał Kolega @Lolek: „Bo Cinavia występuje głównie tam gdzie producentem lub współproducentem jest firma Sony”.
 
Mi się udało inaczej zabezpieczenie obejść. Mianowicie usb bezpośrednio do Tv mam a z niego optykiem do amp av i nic się nie zacina nawet przy produkcji od Sony.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

AbramsPl

New member
Na Tv chodzi bez problemu ale ja ogladam na projektorze przez BD i tu już problem. Eeeeh dobrze ze nie wszystkie filmy to mają. Jeszcze.....

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Witam. Jeszcze mnie w tym dziale nie było. O Cinavi słyszałem wcześniej ale trafiłem na nią dopiero niedawno. W jednym z filmów udało mi się obejść komunikat. Ale o dziwo komunikat uruchamiał się na ścieżce Dolby Digital z audio polskim w muxowanym w obraz iso gdzie występowała też ścieżka DTS-HD MA. Nie przeszkadzało mi to zbytnio bo po przełączeniu na ścieżkę HD komunikat zniknął i mogłem obejrzeć film do końca. nie pamiętam już niestety tytułu filmu. To było pierwsze spotkanie z Cinavią.
Obecnie głowię się nad obrazem i ISO 3D z filmem Pompeii 2014, tu zarówno na ścieżce HD jak i na Dolby uruchamia się komunikat. Dzieje się to przy odtwarzaniu z płyty jak i z dysku. Natomiast nie ma problemu przy odtwarzaniu na laptopie na TotalMedia Theatre 6.
Zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem było by podłączenie laptopa pod tv przewodem HDMI, wszak Cinavi w tv nie ma, dotyczy to tylko odtwarzaczy. Poprawcie mnie jeśli coś przeoczyłem. Nie lubię takich zabaw bo mam trochę krótki przewód i tylko jeden ale gra warta zachodu. Napiszcie jeśli ktoś to sprawdził. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś musi być ten pierwszy raz. ;-)
Dużo pisałem w tym temacie. Z PC Cinavia właściwie nie istnieje. Jest sporo odtwarzaczy programowych, które nie wspierają Cinavii. Było w wątku i sam je testowałem. TMT6 sam używam. Tylko nie Pover DVD. Jak dla mnie, sprawa jest prosta. W przypadku Kolegi, to laptop po HDMI do ampli, a z niego obraz przez HDMI na tv, a dźwięk z ampli na kolumny. Wtedy mamy dźwięk HD. I po problemie. :)
 
Jak miałem odtwarzacz Samsung Blu-ray to na nim zabezpieczenie było i tylko w filmach wyprodukowanych przez Sony. Tv czy inne urządzenia bez problemu odpalają film. Można zawsze pod TV usb podpiąć a optykiem do avr i sprawa załatwiona, lub hdmi i pc lub inny odtwarzacz BL niż Samsung.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Dzięki za podpowiedź. Zadowolę się w ostateczności obrazem i dźwiękiem na samym tv, aczkolwiek pomyślę o drugim przewodzie HDMI by skorzystać i z audio HD. Znalazłem też w sieci DVD-Ranger 6.2.4.4 CinEx HD, który rzekomo usuwa ścierwo ale nie doczytałem czy przy kopiowaniu czy odtwarzając. Nie znalazłem tu nic na ten temat więc nie wiem czy ktoś z tym kombinował.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Właśnie obejrzałem tutorial z DVDFab, szkoda, że nie zachowa ścieżki HD, i pytanie czy zachowa też plik ssif, bo przyznam, że robilem konwersje 3D do mkv3d ale kopi iso 3D to już na DVDFab chyba się nie da zrobić.
A tak z innej beczki to ciekawi mnie czy dużo zachodu z takimi customami 3D robionymi za pomocą profesjonalnych programów jak np. Scenarist BD tak by zachować menu. Takie customy można znaleźć na rosyjskich trackerach więc widać i amatorzy radzą sobie z tym.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Aby skorzystać z DVDFab CinaviaRemoval HD muszę coś jeszcze kupić czy jak to wygląda?

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry