Obejście blokad CINAVIA

D

Deleted member 121090

Guest
Cinavii nie będzie w odtwarzaczach nie wspierających odtwarzania BD z pełnymi menu. Na taką funkcjonalność potrzebna jest licencja i to licencjonodawca wymusza wykorzystywanie Cinavii.
No i własnie w tym aspekcie wybór Asusa o/Paly 700 jest sensowny, bo odtwarza pliki BD z pełnym menu, ma odtwarzacz BD i nie ma Cinavii.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bez wątpienia masz rację, jeśli chodzi o Cinavię. Jest to nieuniknione. Dla tego kiedy ja szukałem dla siebie odtwarzacza BD, brałem to pod uwagę aby tego nie posiadał. A że padło na CA 751BD to trudno, jeśli patrzeć z perspektywy finansowej. Najważniejsze, że jestem ze sprzętu bardzo zadowolony. A chyba o to, przede wszystkim chodzi. :)

Dokladnie o to chodzi zeby byc zadowolonym ze swojego sprzetu i obiektywnie o nim mowic, tak zeby nikogo nie wprowadzac w blad np poprzez swoj entuzjazm czy tez odwrotnie poprzez niechec do jakiejs firmy.. A tak naprawde kupiec znajdzie sie zawsze na jakas marke..
Ale CA 751 BD tez chyba ma Cinavie czy tez nie? Ewentualnie moze nie podpinasz pod net i nie sciaga sie aktualizacja ktora juz by miala Cinavie?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
HQ150. We wczesniejszym poście #94 pisałem o odtwarzaczu programowym, a nie sprzętowym. Ale fakt. Jest to rozwiązanie na PC.

Lolek126. Bardzo podobają mi się twoje wypowiedzi i dlatego nie będę odsyłać Cię do moich postów odnośnie 751BD, bo pisałem o nim w kilku miejscach przy różnych okazjach. Dlatego napiszę Ci, że: Azur 751BD jest ostatnim odtwarzaczem CA, który fabrycznie nie posiada Cinavii, co dla mnie było przy wielu założeniach priorytetem, a gdzie cena w tym przypadku, była najmniej istotna. Szczerze? To nawet nie brałem go pod uwagę. Ale i nie żałuję każdej wydanej złotówki. Cinavia fabrycznie weszła od modelu 752BD. Sprawdzałem również aktualizację 751. Nie ma nic. Ale najlepsze na koniec. Wraz z urządzeniem dostajemy płytę BD, służącą do przywrócenia fabrycznego oprogramowania!. Więc nawet gdybym go „zaraził”, świadomie czy nie, albo coś poszło nie tak w czasie aktualizacji, to nie będzie z tym żadnego problemu. Czyż nie genialne i proste?

Lolek, widzę z Twojej sygnatury, że dysponujesz naprawdę świetnym zestawem. Od zawsze moimi ulubieńcami były i są amplitunery A/V. A Twoja „bestia”, to naprawdę kawał porządnej, rasowej maszyny. Pogratulować. :eek:k:
 

jurass

Banned
Wraz z urządzeniem dostajemy płytę BD, służącą do przywrócenia fabrycznego oprogramowania!. Więc nawet gdybym go „zaraził”, świadomie czy nie, albo coś poszło nie tak w czasie aktualizacji, to nie będzie z tym żadnego problemu. Czyż nie genialne i proste?

No chyba, że ten "stary" firmware będzie potrzebował jednak aktualizacji z jakichś względów.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego jurass. Jako że poruszyłeś swoją wypowiedzią (post #104) dość istotny szczegół, postanowiłem po drążyć temat odnośnie płyty, dołączonej do CA 751BD. Żeby to wyjaśnić, w pierwszej kolejności napisałem do Media Centrum w Warszawie (dystrybutor Cambridge), z zapytaniem: w jakich okolicznościach i w jaki sposób należy z niej skorzystać? No cóż. Panowie z Media odesłali mnie z pytaniem do sprzedawcy (krajowego). Do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dla tego zwracam się ze skromną prośbą do szanownych kolegów o pomoc w tej sprawie, jeśli oczywiście ktoś zechciałby pomóc. Na pewno są w śród Was osoby dobrze znające i rozumiejące język angielski, które mogłyby poszperać w internecie na ten temat, lub nawet wprost zadać pytanie bezpośrednio do producenta. Ja niestety, nie znam języka ang. Jedyną pomocą ode mnie może być w miarę dokładny opis zawartości tejże płyty.
Tytuł brzmi: „Software restore disc1. Please retain. Only for use in case of future software upgrade".
Na płycie znajduje się jeden folder o nazwie „SUPER”. Jego zawartość stanowią 4 pliki o nazwach:
FUNCTION_0.cfg – plik konfiguracyjny o treści: Z»5c54`
OS.sys – plik systemowy o treści: windows XP
README.txt – o treści: “Only using for test”
SPECIAL_CONFIG.spe – plik obrazów rastrowych, jest prog. żeby podejrzeć, ale trzeba rejestracji.
Całość o wadze 1,17 MB. Odnośnie rozszerzeń, to moje dopiski.
Za każdą okazaną pomoc był bym niezmiernie wdzięczny. A tak na marginesie. Jeśli okaże się, że płyta ta jest jednak niezbędna przy aktualizacji urządzenia z sieci, to będzie to chyba najgłupsze rozwiązanie jakie można sobie wymyślić. Nie znam urządzenia które by w ten sposób, dokonywało swojego upgradu. Bo mając w domu takie urządzenia, wiem jak wygląda taka procedura z sieci- bezpośrednio, bez zbędnych „wynalazków”. Chyba że jestem w niewiedzy.
 

mervel

New member
czy Cinavia działa też gdy chcemy obejrzeć na odtwarzaczu BLU ray filmy z dysku lub pendrive'a (przez usb) ?
mam zamiar oglądać filmy tylko z pamięci przenośnej MKV z dźwiękiem DTS i zastanawiam się czy jak tego dokonać łącząc TV Sony 50W829 z amplitunerem...
 

tresor

New member
czy Cinavia działa też gdy chcemy obejrzeć na odtwarzaczu BLU ray filmy z dysku lub pendrive'a (przez usb) ?
mam zamiar oglądać filmy tylko z pamięci przenośnej MKV z dźwiękiem DTS i zastanawiam się czy jak tego dokonać łącząc TV Sony 50W829 z amplitunerem...

W tym wypadku cinavia tez zadziała o ile taki film posiada takie zabezpieczenie.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Mervel. Nie wiem jakim odtwarzaczem BD dysponujesz, ale jeżeli posiada Cinavię i wejście USB przez które chcesz odtwarzać z zewnętrznego nośnika, to nic nie poradzisz. Ale jest inny sposób. Z tego co widzę w instrukcji, to twój TV może odtwarzać mkv przez USB, A jeśli tak, to możesz podać sygnał audio z cyfrowego wyjścia optycznego TV na amplituner i cieszyć się filmem.
 

Damaranus

New member
:) dobra. myślę że nigdy ten temat nie zostanie wyjaśniony. jest sobie blokada i tyle. może się pojawi może nie, film można pożyczyć z wielu źródeł więc trzeba testować.

rozumiem też, że skoro zabezpieczenie istnieje, to teoretycznie czy będę miał odtwarzacz SAMSUNGA czy LG, częstotliwość jego występowania oraz weryfikacja nagrań jest identyczna ?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
:) dobra. myślę że nigdy ten temat nie zostanie wyjaśniony. jest sobie blokada i tyle. może się pojawi może nie, film można pożyczyć z wielu źródeł więc trzeba testować.

rozumiem też, że skoro zabezpieczenie istnieje, to teoretycznie czy będę miał odtwarzacz SAMSUNGA czy LG, częstotliwość jego występowania oraz weryfikacja nagrań jest identyczna ?

:?:
Zdaje się że ten post, miał być w tym temacie: ;)
http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwar...twarzacz-blu-ray-bez-cinavii-do-850-zl-3.html
A jeśli tak, to zapraszam.
 

Damaranus

New member
masz rację, chociaż wątek tak czy inaczej dotyczy tego samego, a jednym z modeli który rozważam to samsung i lg. po prostu z ciekawości kupię któryś, wrzucę filmy i napiszę recenzję. lg przemawia za mną bardziej, ale samsunga wybrałbym po prostu z zaufania do firmy.

a potem zwrócę go do sklepu.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Odświeżę temat Cinavii, ale tylko w kwestii formalnej.
Swego czasu, chciałem też o tym pisać na forum i zwrócić na to uwagę.
Często na forum padały pytania odnośnie; ile na ile czy, które tytuły mają Cinavię. Skądinąd słuszne, ponieważ do tej pory, płyty nie miały stosownych oznaczeń mówiących o zabezpieczeniu ich Cinavią i pisałem, że jest to loteria. Ale teraz, to się zmieniło.
Będąc ostatnio w sklepie „nie dla idiotów”, przeanalizowałem kilka tytułów. Okazało się, że dzisiejsze reedycje starszych tytułów na BD, czy ich odpowiedniki na DVD, są już właściwie oznaczone (Cinavia protection) np. „Inwazja-Bitwa o Los Angeles”, czy „Total Recall” z Farrellem. Chociaż, jeśli chodzi o DVD, to jednak nie zawsze tak jest, co sugeruje brak takowego oznaczenia na danym tytule, chodź jest na BD. I to tyle w temacie. Tak więc teraz, każdy będzie mógł to sobie sprawdzić. A przy okazji. Pojawia się też coraz więcej tytułów masterowanych w 4K, jak chodźby wspomniane wcześniej.
 

janciownik

New member
Posiadam BD-E7500 - i wiem że z cinavią nie d asie nic zrobić - nie polecam tego urządzenia...

Co do samej legalności - problemem wg mnie nie są "piraci", tylko fakt że producenci czy dystrybutorzy nie potrafią się dostosować do dzisiejszych realiów. Osobiście kupuję koncerty, czy muzykę, ale filmy ? Prosta sytuacja: Czekam z utęsknieniem na film, jego premierę i chciałbym mieć legalną możliwość obejrzenia go nie ruszając się z domu - nie ma takiej szansy, do kina nie lubie chodzić, wypożyczalnie w moim wolnym czasie są zazwyczaj zamknięte, a i tak szkoda by mi było czasu - mam za to pieniądze, fajny sprzęt, własną salkę kinową i szybki internet - a w wypożyczalniach VOD itp same starocie = jestem skazany mimo przekonań na ściągnięcie pirata w super wersji...

P.S. - a może są jakieś odtwarzacze sieciowe wolne od cinavii ?
 

janciownik

New member
Nie czytasz uważnie tego tematu. Już nie raz podawałem przykład Asusa o/Play BDS-700.
To odtwarzacz sieciowy i BD bez Cinavii. I do tego tani.

Czytam, i biorę go pod uwagę - ale po ki czort mi kolejny BD ? Myślałem o typowym odtwarzaczu do przeglądania plików przez DLNA.

Zastanawiam się też czy ten asus zapewni taką samą jakość dżwięku/obrazu co ten samsung (koncerty)
 

3echo

Member
Bez reklam
Też się decyduje na Asusa oPlay mini.Przynajmniej głowa mnie nie będzie boleć od tej całej Cinavii.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
 

esk2

New member
podepnę się pod temat bo wczoraj napis Cinavia pojawił się filmie który oglądałem z hdd podpiętego przez USB.

mój Bluray to: Samsung BD-F5500
wersja firmware: ...1009.4

i teraz prośba o pomoc z Waszej strony, bo ni cholery nie mogę znaleźć pomocy dla tego modelu..

czy podpinając kabel sieciowy z netem, po otrzymaniu adresu ip, mam wejsc
w ustawienia sieciowe i zmienić DNS na ten który podaje SamyGo czyli:
149.154.159.134
i wtedy połączenie powinno nawiazać się ponownie z tym DNS'em?
i wtedy mam wykonać aktualizację Firmware na taki jaki mi podpowie?
 
Do góry