Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

ralfik77

Member
Bez reklam
W Samsungu jest fajną opcja powiększenia obrazu, wtedy pasy znikają, ale pozbywamy się też części odrazu po bokach aby zachować proporcje.
To powiększenie można sobie regulować, ja najczęściej zostawiam cieniutkie czarne pasy.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Tak. Tracę część obrazu ale nie zaburzam proporcji. Za to mam pełny ekran TV.

Ale to tylko na telewizorze, bo ekran proja, mam w formacje kinowym.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie takie działania to profanacja.Jakby oberznąc fragmenty rzeźby,żeby weszła do salonu....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ewentualnie perfidnie wyciąć obraz Bitwy pod Grunwaldem Matejki, wstawić do małej sali i udawać, że walcząca ferajna po lewej/prawej nie jest istotna, bo się nie...zmieściła, wszak i tak widać, że się leją.

Każda taka ingerencja, to KASTRACJA, za to powinien być paragraf i dożywotni ban nałożony przez wytwórnie filmowe ; )
Przypominają się dyskusje sprzed 10 lat, a sporo pisaliśmy.

Nie sądziłem, że temat wróci po tylu latach jak bumerang - szczególnie tu, na forum miłośników "dobrego" audio/video, już pomijam samą degradację jakości materiału źródłowego, a to nic innego jak zoom.
Mało tego, niektóre filmowe produkcje tracą zupełnie sens, gdzie istotne dla fabuły szczegóły znikają w odmętach samozwańczej postprodukcji.

Jakakolwiek ingerencja w zamysł artystyczny, to nic innego jak kastracja, podobnie jest z lektorem/dubbingiem. Żeby się nie powtarzać:


http://www.hdtv.com.pl/forum/928765-post10.html

Sydney Pollack to doskonale wyjaśnił, materiał już leciwy, ale niezmiennie aktualny:

[youtube]tEPAgNrvZaw[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pierdolita chlopaki! :-D Ja za to wlasnie kocham kodi ;) Nie lubie pasow i uj a akcja i tak rozgrywa sie w centrum ekranu :bober:


Edit: sydney Pollack zmienia proporcje na 4:3. To profanacja. Maly zoom do 113% przy platformach streamingowych lub 133% przy Blue Ray ripach jest akceptowalny :razz:
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Pierdolita chlopaki! :-D Ja za to wlasnie kocham kodi ;) Nie lubie pasow i uj a akcja i tak rozgrywa sie w centrum ekranu :bober:





Edit: sydney Pollack zmienia proporcje na 4:3. To profanacja. Maly zoom do 113% przy platformach streamingowych lub 133% przy Blue Ray ripach jest akceptowalny :razz:
Ja tam tylko zacytuję Lolka126 zmieniając jedno słowo.
"trzeba dać ludziom żyć i pozwolić im na oglądanie tego co uważają za słuszne i nie wpisywać postów z uszczypliwością do takiej osoby, bo to sprawa indywidualna."

Wstydź się Armani...
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Ewentualnie perfidnie wyciąć obraz Bitwy pod Grunwaldem Matejki, wstawić do małej sali i udawać, że walcząca ferajna po lewej/prawej nie jest istotna, bo się nie...zmieściła, wszak i tak widać, że się leją.

Każda taka ingerencja, to KASTRACJA, za to powinien być paragraf i dożywotni ban nałożony przez wytwórnie filmowe ; )
Przypominają się dyskusje sprzed 10 lat, a sporo pisaliśmy.

Nie sądziłem, że temat wróci po tylu latach jak bumerang - szczególnie tu, na forum miłośników "dobrego" audio/video, już pomijam samą degradację jakości materiału źródłowego, a to nic innego jak zoom.
Mało tego, niektóre filmowe produkcje tracą zupełnie sens, gdzie istotne dla fabuły szczegóły znikają w odmętach samozwańczej postprodukcji.

Jakakolwiek ingerencja w zamysł artystyczny, to nic innego jak kastracja, podobnie jest z lektorem/dubbingiem. Żeby się nie powtarzać:


http://www.hdtv.com.pl/forum/928765-post10.html

Sydney Pollack to doskonale wyjaśnił, materiał już leciwy, ale niezmiennie aktualny:

[youtube]tEPAgNrvZaw[/youtube]
Myślę że tak z 60% (strzelam) oglądam średnich walorów artystycznych "dzieła".
Wiele nie tracą, na tym zoomie a przynajmniej ekaran jest wypełniony.

Najlepiej jak materiał jest w 4k,. wtedy nie widać utraty jakości.
Fhd, też jest w miarę ok.
Filmów z HBO czy Canal+ nie powiększam, bo to już źle wygląda.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tak mi się przypomniało ;)
EoGQuXBVgAAv0YH
 
Do góry