Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tyle, że ja mam Kodi 19.4 z 2022.03.03 i problem z serialami jest na Fen/Ezra, ale też mam wrażenie, że ewidentnie jest to problem z Kodi.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Jakaś ściema z tą wielkością 39.9 GB.
Dodałem do RD i on pokazuje że plik jest 22.9Gb.
61059617aac91249616d1a7346b03bae.jpg

385db0232d1434b34767be143302721a.jpg
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Czasami zdarzają się też samoróbki,obrabiane w różnych programach,wyglądające lepiej od źródłowego materiału...
 

Ninja4

New member
Witam mam pytanie a w zasadzie kilka odnośnie Nvidia shield tv pro 2019
Chodzi mi dokładnie o funkcje skalowania
1. czy ona jest zawsze do wszystkiego domyślnie włączona czy można ją włączyć i wyłączyć niezależnie kiedy się chce dla każdego źródła czy to yutube, film z pendrive przez kodi bądź netflix itp.
2. Czy można włączyć film z pendrive w kodi w jakości dvdrip i go przeskalować np do 720p bądź 1080p bo mam tylko tv full HD nie mam 4k
3. Czy jak mam tv fullhd tylko to czy skalowanie zawsze do 4k się odbywa czy też do full hd

Proszę o odpowiedź
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skalowanie możesz w dowolnym momencie włączać i wyłączać. Nie wiem tylko czy działa na wszystkie VOD. Na pewno na Kodi, Plex itp.
Skalowanie działa na materiałach od 480p w górę. W Twoim przypadku możesz liczyć na upscalig materiałów 480p i 720p do full HD.
 

Ninja4

New member
Skalowanie możesz w dowolnym momencie włączać i wyłączać. Nie wiem tylko czy działa na wszystkie VOD. Na pewno na Kodi, Plex itp.
Skalowanie działa na materiałach od 480p w górę. W Twoim przypadku możesz liczyć na upscalig materiałów 480p i 720p do full HD.

Super dzięki za odpowiedź czyli rozumiem że jak kolega niżej napisał niezależnie od źródła przeskaluje każdy materiał byleby miał 480p
A powiedzcie mi proszę
1.czy działają amazon prime video, hbo max i disney+ bo czytałem, że na amazon fire Stick są na przykład problemy z hbo max i trzeba kombinować.
2. Czy asystent głosowy wyszukiwanie działa po Polsku?
3. Pytanie odnośnie dźwięku: czy na przykład mając plik mkv z dźwiękiem dts-hd master, truehd bądź DTS x Atmos i tak dalej i próbując odtworzyć taki plik w kodi mając nvidia shield podpięty pod amplituner to czy amplituner zdekoduje mi dany sygnal audio?
4. Jak wygląda możliwość podpięcia dysku zewnętrznego bądź pendrive ale takiego z dużą pojemnością obsługuje duże dyski, pendrive jakie systemy plików NTFS i fat32?
5. Nvidia now game dużo ma gier darmowych łączę mam dobre a tu widzę jest port ethernet
6. Rozumiem że jak ma androida to loguje się normalnie kontem Gmail do sklepu play w celu pobrania apek?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
1-Działają.Żadnych problemów z disney+,netflix,prime video (oczywiście prócz HDR10+) ,player, tvp vod etc. Hbo Max osobiscie nie sprawdzałem ale nie napotkałem info o jakichkolwiek problemach.
2-Nie korzystam ale wydaje mi się ,że działa. Na pewno działa w smart tube/you tube.
3-Obsługuje wszystkie formaty.Wszystkie jest w stanie przesłac jako bitstream.
4- nie wiem,nie gram
5-Tak.
 

venomas200

New member
Bez reklam
Nie wiem co jest jaka wersję Maven trzeba zainwestować żeby działamy napisy. Nie działa mi nawet jak próbuję zainstalować s pliku zip.
Edit matrix wersja działa poprawnie.
Ogólnie co nie działa na Maven wersji?

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

venomas200

New member
Bez reklam
Chciałem być mądry ninja NVIDIA zostawiłem zainstalowane Maven i zwykle kodi, nie działa dźwięk wielokanałowy o Atmos nie wspomnę

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tu nie pomogę ale sądzę że masz coś nie tak w ustawieniach. Wczorajszy build mavena 32 bitowy na TV tlc z androidem działa wszystko jak powinno. Łącznie z atmos i dolbyvision.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem co jest jaka wersję Maven trzeba zainwestować żeby działamy napisy. Nie działa mi nawet jak próbuję zainstalować s pliku zip.
Edit matrix wersja działa poprawnie.
Ogólnie co nie działa na Maven wersji?

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Na kompilacjach Mavena działa dokładnie to samo co na wersjach oryginalnych.
Przy czym nie wszystkie wtyczki/programy działające na 19.4 Matrix wchodzą na 20 Nexus , obojętnie czy jest to wersja oficjalna czy nie.
Na pewno działa pobieranie napisów z a4ksubtitles,na pewno działa dzwiek wielokanałowy we wszystkich formatach,na pewno działa automatyczne pobieranie napisów w FEN.
W 20-tce nie działa subtitles mangler i napiprojekt katalog -obojętnie czy w wersji oryginalnej czy modyfikowanej.
Krótkie porównanie 19-tki do 20-tki : Nexus jest szybszy i daje wiekszą swobodę w konfiguracji formatu napisów , można wybrać praktycznie dowolny ich kolor i jako tło podłożyć cień z regulowanym stopniem przezroczystości.Rozwiązanie rewelacyjne jeżeli szuka się optymalnych ustawień dla HDR i SDR.

ps.Rada dla używających open wizard- spróbujcie EZ Maintenance , jest znacznie szybszy w auto clean i ma adaptacyjne ustawienie bufora pamięci.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie mam 32 bitową wersję mavena z 29 sierpnia. Kilka jego buildow wcześniej nie szło zainstalować nic z pliku zip. Później buforowalo na dv. Maven grzebie, nie wiem czy mu za to dziękować czy opierdolic. Jedno naprawia inne psuje. ;D
 
Do góry