Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

venomas200

New member
Bez reklam
Ok zrobiłem reset działa ale wersja Matrix, Nexus nie widział filmów np na dysku twardym podłączonym pod NVIDIA.
Jakie wtyczki prócz FEN/ Ezra polecacie?
I jak włączyć autopobieranie napisów a4kSubtitles
Teraz działa DV i Atmos

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Prócz FEN/EZRA możesz zainstalowac Umbrelle.
Autopobieranie napisów przez a4kSubtitles musisz ustawić w odtwarzaczu,mozesz uzyć subtitles mangler by automatycznie wyskakiwało okno napisów gdy nie ma ich w pliku żródłowym.
 

venomas200

New member
Bez reklam
Mam kolejne pytanie. Chciałem ściągnąć film na podpięty dysk. Ale przerwało pobieranie pomimo iż kodi było włączone. Wywala ekran jakby screen saver i przestaje pobierać jest jakiś sposób na naprawę tego?

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
1- Jak ściagałeś ? Z chmury RD ?
2-Jaką masz prędkość połączenia z serwerem RD ?
3- Czy są problemy przy odtwarzaniu w streamie materiału o mniej więcej tej samej wadze ? Czy buforuje ?
 

venomas200

New member
Bez reklam
Prędkość to różna od 10 do 320 mega. Ale to ściągałem w godzinach gdzie na routerze szło zawsze około 200 mega.
A pobieranie i tak się zatrzymuje

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

venomas200

New member
Bez reklam
Mam kolejne pytanie i problem. Jak włączę np serial w FEN to a4kSubtitles pobiera mi napisy, ale do tego samego serialu już pobranego nie pobiera napisów. IMBD fail coś wyskakuje . Ktoś coś pomoże

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Prędkość to różna od 10 do 320 mega. Ale to ściągałem w godzinach gdzie na routerze szło zawsze około 200 mega.
A pobieranie i tak się zatrzymuje

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Przy tak niestabilnym łączu wszystko jest możliwe.Na współprace z RD/AD ma wpływa nawet długość ping

Gdzie podejrzeć status pobierania pliku w Kodi?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Chyba najprościej poprzez konto RD.

Mam kolejne pytanie i problem. Jak włączę np serial w FEN to a4kSubtitles pobiera mi napisy, ale do tego samego serialu już pobranego nie pobiera napisów. IMBD fail coś wyskakuje . Ktoś coś pomoże

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

A co z filmami ? Do pobranego filmu znajduje Ci napisy ?
 

gordonn

Member
Mam Nvidia Shield 2017 a ten model nie obsługuje Dolby Vision dlatego zainstalowałem sobie Kodi na wbudowanym androidzie w telewizorze Sony KD-55XF9005 który obsługuje Dolby Vision.
Wersja Kodi 20 od Mavena,na którym filmy odpalają się w Dolby Vision ale występuje taki problem że kolory są mocno podbite czerwonym kolorem.Dosłownie twarze są czerwone jak burak,czerń jest przejaskrawiona na czerwono.Nie da się tego oglądać.Jest tak na każdej wtyczce i na różnych filmach .
Na oryginalnych aplikacja Netflix,HBO MAX czy Amazon Video nie ma tego problemu ,materiały w Dolby Vision wyglądają świetnie i kolory są poprawne.
Ktoś ma może pomysł od czego to zależy?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
To skalibruj sobie jeden tryb obrazu w tv pod kodi i jak będziesz się przełączał na kodi to tv sam sobie przestawi tryb obrazu i będzie OK
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mam Nvidia Shield 2017 a ten model nie obsługuje Dolby Vision dlatego zainstalowałem sobie Kodi na wbudowanym androidzie w telewizorze Sony KD-55XF9005 który obsługuje Dolby Vision.
Wersja Kodi 20 od Mavena,na którym filmy odpalają się w Dolby Vision ale występuje taki problem że kolory są mocno podbite czerwonym kolorem.Dosłownie twarze są czerwone jak burak,czerń jest przejaskrawiona na czerwono.Nie da się tego oglądać.Jest tak na każdej wtyczce i na różnych filmach .
Na oryginalnych aplikacja Netflix,HBO MAX czy Amazon Video nie ma tego problemu ,materiały w Dolby Vision wyglądają świetnie i kolory są poprawne.
Ktoś ma może pomysł od czego to zależy?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Wersje Mavena są generalnie na Nvidie i Firesticka więc może tu jest przyczyna-jakiś konflikt softwarowy.
Może być to problem nierozwiazywalny, pozostaje wymienić Nvidie lub znacznie tańszym kosztem ,dokupić Firestick 4K Max.
 

gordonn

Member
Myślałem o sprzedaży Shielda i kupna Pro ale jakoś tak się przywiązałem.[emoji16]
Sprzecik ma już 5 lat a chodzi jak zły.Żadnych problemów przez ten czas.Napewno nie zmienię na nic o słabszych parametrach.Mam porównanie do Mi Boxa i jak słyszę od ludzi jak on super chodzi to się tylko uśmiecham.
Też myślę że to chyba będzie problem z software tego Kodi bo w tryb HDR i Dolby Vision telewizor przełącza się sam po wykryciu takiego sygnału.A kalibrację telewizora robiłem profesjonalnie Calman-em.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie na tcl kolory sa akuratne ale ostatnie buildy mavena buforuja na plikach z DV, jak naprawi dolby vision to spierdoli cos innego i tak to sie ma z mavenem ;) Sprobuj innego builda moze akurat ten ma cos uwalone ?
 

gordonn

Member
Nic z tego.Na Kodi 19 z obsługą DV jest to samo.Widocznie bulidy Mavena nie lubią się z moim Sony.Pewnie wina procesora bo jest to jakiś słaby Mediatek.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Co z tego że robiłeś profesjonalnie... Skoro jest źle to popraw sam, to nic trudnego...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Myślałem o sprzedaży Shielda i kupna Pro ale jakoś tak się przywiązałem.[emoji16]
Sprzecik ma już 5 lat a chodzi jak zły.Żadnych problemów przez ten czas.Napewno nie zmienię na nic o słabszych parametrach.Mam porównanie do Mi Boxa i jak słyszę od ludzi jak on super chodzi to się tylko uśmiecham.
Też myślę że to chyba będzie problem z software tego Kodi bo w tryb HDR i Dolby Vision telewizor przełącza się sam po wykryciu takiego sygnału.A kalibrację telewizora robiłem profesjonalnie Calman-em.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Miałem również do czynienia z Mi box, mówiąc krótko -to śmieć.
Jeżeli masz Nvidie w wersji tuby to Firestick 4k Max ma te same parametry plus obsługa HDR10+ ,mozna go dostac w często zdarzających się promocjach za ok. 200zł.Jest zdecydowanie tego wart.
Kompilacje Mavena chodzą na nim bez żadnego problemu, konfigurowałem synowi i bezproblemowo chodzą na nim w streamie pliki 140GB ,nie ma też żadnych problemów z DV.

U mnie na tcl kolory sa akuratne ale ostatnie buildy mavena buforuja na plikach z DV, jak naprawi dolby vision to spierdoli cos innego i tak to sie ma z mavenem ;) Sprobuj innego builda moze akurat ten ma cos uwalone ?

Sprawdż w Kodi ustawienia->system jakie masz obciążenie pamięci, jeżeli powyżej 70% to DV będzie ciąć.Masz zainstalowane EZ maintenance ?
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie tak mat. Nie sprawdzalem jakie jest obciazenie procka ale mam na dysku kompilacje starsze ktore nie tną. Cos z buforem spierdolił bo ostatnie nie zapelniają bufora. Na poprzednich pliki z DV mają czarne pasy ktorych nie idzie usunac przyblizajac. W kolejnej znow nie tnie DV ale nie idzie zainstalowac zadnych dodatkow z pliku zip ;)
Caly czas grzebie stad kompilacje codzienne a ze ja sie lubie pobawic to je instaluje jak glupi :bober:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Kompilacje z konca sierpnia faktycznie miały bład powodujący problem z instalacją zip. Wczoraj aktualizowałem Nexusa do najnowszej wersji , wszystko lata ok,widzi zip-y, nic nie tnie i jest właściwa proporcja obrazu.
Co do tego ostatniego-dużo produkcji w DV ma oryginalnie czarne pasy ,mi własnie taka ,oryginalna forma jak najbardziej odpowiada i prawdę mówiąc nie dopuszczam pomysłu by je niwelować bo to przecież zaburza proporcję obrazu.
Były takie kompilacje chyba w kwietniu , które z automatu usuwały czarne pasy w plikach DV.Wygladało to masakrycznie- jakby obraz przeszedł przez maglownicę.
 
Do góry