Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ale co dokładnie i skąd masz w takiej cenie?

Serio mam to napisać jeszcze raz?
Wszystko dokładnie! W najlepszej jakości możliwej za 2€/miesiac więc nie za darmo.. ;)
Własny serwer TV mam podpięty pod kodi bo nie lubię interfejsu enigmy... Więc wszystko mam w jednym miejscu włącznie z ulubionymi radio stacjami pod jednym kliknięciem.



Gordonn co do legalności takiego oglądania bym się spierał :D
Mnie serce nie boli bo nie uważam że materiał który czasem obejrzę wymaga wszystkich abonamentów do opłacenia...
Te abonamenty nazywam złodziejstwem! Gdyby Netflix kosztował 2 Apple TV 2 i amazon 2 opłacił bym to legalnie ale bez jaj...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Z ta legalnością to bym się jednak tak nie rozpędzał.....;)
Usługi debrid (bo jest ich kilka) są co prawda legalne ,jednak treści z których się za ich pośrednictwem korzysta niekoniecznie.
Co do samego Kodi- nie znam innej platformy multimedialnej ,która dawała by takie mozliwości i tyle opcji konfiguracyjnych .Trudno więc mówić o jakieś archaiczności interfejsu bo można go skonfigurować właściwie dowolnie, nie tylko wykorzystując gotowe presety (skórki) ale nawet je dostosowywując do własnych potrzeb.
Jeżeli chcodzi o wtyczki do serwisów streamingowych typu Netflix,Disney, Prime,HBO etc. mają one tą podstawową zaletę w porównaniu do oficjalnych aplikacji ,że daja mozliwość prawie dowolne dopasowanie zarówno formy jak i treści napisów.Nie ma innego sposobu by odpalić z tych platform materiał i "w locie" dokleić napisy jeżeli ten akurat takowych nie posiada.Pod wzgledem ich formy oryginalne apki równiez nie rozpieszczają- Kodi daje możliwość ich ujednolicenia obojetnie z jakiego żródła korzystamy.
Owszem - by dopasować interfejs i cała reszte idealnie pod siebie , trzeba chwilę przy tym posiedzieć ale po pierwsze nie robi sie tego co tydzień a po drugie w ogóle (w przeciwieństwie do oryginalnych apek lub innych playerów) Kodi daje taką możłiwość.

ps.Jest już odświeżona wersja FEN działająca również na Kodi 20 Nexus.Ma nowy scraper i w przeciwieństwie do swojego klona (EZRA) automatycznie pobiera napisy.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fen odpalilem na Openelecu a Ezre mam w kodi wbudowanym w TV.
Openelec daje mi TrueHD-atmos ktorego nie bitstreamuje TV ;)
Malo (nowych) materialow jest z true-hd wiec OE stoi nie ruszany ;)
OE za to nie ma DolbyVision ktorego i tak nie lubie bo wole hdr10+ :D

Dla Ciebie @kola01
screenshot00013.png

screenshot00012.png

Screenshot_20220803-123609.png

screenshot00016.png



Ktory z serwisow natywnych legalnie oplacanych pozwala na obejzenie nowych minionkow w jakosci bluray ? ;)
edit:Korekta! To sa stare minionki :D

screenshot00021.png


Tu sa nowe minionki, niestety jeszcze nie w bluray ;)
screenshot00022.png




A tu lista blockbusters. Ktorys z tych filmow jest w jakosci bluray z dzwiekiem hd na platformie streamingowej ?

screenshot00017.png

screenshot00018.png

screenshot00019.png

screenshot00020.png
 
Ostatnia edycja:

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko nie oceniajcie ile ogladam! :D
Ptaszki przy filmach to rzeczywiscie obejrzane pozycje.. Nie koniecznie w ezra czy fen ale w kodi! Mam trakt juz dobrych kilka lat zintegrowane z kodi...
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wywaliłem ezre na rzecz fen.
Coś było nie tak u mnie bo trakt miał inny kontent w trending niż ezra. Zajrzałem na coreelec i tam było prawidłowo z FEN więc bye bye ezra ;)
 

leszekgd

Member
FEN pokazuje mi, że nie mam zewnętrznych scrapper'ów. Mam ustawione cocoscrappers oraz zaznaczoną opcję w ustawieniach FEN, mimo to wywala mi błąd.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Reautoryzacja pomogła by gdyby pokazywało brak źródeł.

Wyczyść cache ,potem w karcie dodatku kliknij wersję tak jakbyś aktualizował wtyczkę (mimo że pokaże tą sama,aktualna wersję)
 

marek323

New member
Kupiłem niedawno Shield Tv pro, podłączona do amplitunera gra połowę ciszej niż reszta sprzętów które są do niego podłączone. Jest jakieś ustawienie głośności? Bo w menu nic nie widzę. Formaty dekoduje wszystkie poprawnie tylko że połowę ciszej. Też tak macie?
 

leszekgd

Member
@Borygo77 dzięki za pomoc. Nie będę ukrywał że nie wierzyłem że Twoja rada mi pomoże [emoji6], bo co niby mają skrapery wspólnego z autoryzacją konta. Faktycznie często we wtyczkach wideo trzeba ponownie autoryzować np Trakt. Jeszcze raz dzięki.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kupiłem niedawno Shield Tv pro, podłączona do amplitunera gra połowę ciszej niż reszta sprzętów które są do niego podłączone. Jest jakieś ustawienie głośności? Bo w menu nic nie widzę. Formaty dekoduje wszystkie poprawnie tylko że połowę ciszej. Też tak macie?

Przecież masz przyciski w pilocie a w starszych wersjach (2017 i 2015) jest panel dotykowy do regulacji głośności zamiast przycisków.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli źródło leci na ampli i wypluwa DTS/DD, to zwiększanie samego poziomu głośności nic nie da, to będzie nic innego jak podglaśnianie sygnału, a nie to autor miał na myśli.
 

leszekgd

Member
Panowie, co zaznaczyć w Ezra/Fen, żeby pokazywały mi się pozycje w "next episodes". Wcześniej mi dzialalo...

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

ZTE

New member
Fen odpalilem na Openelecu a Ezre mam w kodi wbudowanym w TV.
Openelec daje mi TrueHD-atmos ktorego nie bitstreamuje TV ;)
Malo (nowych) materialow jest z true-hd wiec OE stoi nie ruszany ;)
OE za to nie ma DolbyVision ktorego i tak nie lubie bo wole hdr10+ :D

Dla Ciebie @kola01
screenshot00013.png

screenshot00012.png

Screenshot_20220803-123609.png

screenshot00016.png



Ktory z serwisow natywnych legalnie oplacanych pozwala na obejzenie nowych minionkow w jakosci bluray ? ;)
edit:Korekta! To sa stare minionki :D

screenshot00021.png


Tu sa nowe minionki, niestety jeszcze nie w bluray ;)
screenshot00022.png




A tu lista blockbusters. Ktorys z tych filmow jest w jakosci bluray z dzwiekiem hd na platformie streamingowej ?

screenshot00017.png

screenshot00018.png

screenshot00019.png

screenshot00020.png

Cześć:) Podpowiesz jak nazywa się ta skórka do kodi? Świetnie to wygląda:)
Mam jeszcze pytanie odnośnie listy kanałów. To jest standardowa wtyczka iptv?
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Arctic zephyr reloaded ;) wtyczka simple iptv player. Lista moja z enigmy :) używałem wtyczki vu+ kilka lat ale niestety w androidzie crashuje z kodi 20.
Ikony kanałów mam jakieś pozbierane i już kilka lat te same ;) pewnie wiele z nich nie aktualne :p
 
Do góry