Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

negatyw001

Member
Powtarzam pytanie: stosujecie klasyczną betę, czy wersję beta MOD? Poczytajcie w powyższym linku różnice. Może temat jest warty przemyślenia...?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja mam klasyczną. Gdybym miał mod to bym napisał

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Noisy

Member
Co się odwaliło z Kodi ?
Nagle Kodi zaczęło u mnie świrować pawiana.
Nie ważne czy włączam plik z dysku, czy przez dodatek Netflix czy też przez The Oath. Uruchamiamy film i cisza, Kodi mieli i mieli i mieli i nic ;(
Zrobiłem reinstalke Kodi i dupa dalej to samo ;(
A tak fajnie wszystko działało a teraz się zaczęło wszystko pier...
NVIDIA roku b ta poprawkę bo człowieka szlak trafi zaraz

PS Kodi od Mavena działa bez problemu o dziwo tylko tak mam niedogodność z pozycją napisów.
 

negatyw001

Member
STN faktycznie daje radę. Zero reklam. Szkoda tylko, że w wyszukiwaniu głosowym, wyświetlane są też wyniki dla YT oryginał pomimo, iż ją odinstalowałem (z poziomu STN zresztą).

Być może wersja MOD bety naprawia ten błąd? Postaram się w weekend to przetestować.
 

greend

New member
Ja z telewizorem Panasonica, CEC to porażka ściągnąłem te nieoficjalne poprawki i jest jeszcze gorzej. Mam nadzieję że ta oficjalna coś zmieni
 

Maciej_27

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie po aktualizacji kodi i yt nie chcą się włączać, czasem urządzenie się też zawiesi brak reakcji na pilota.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Z tego, co czytam nadal są jakieś problemy i kolejne hotfix'y. Źle to wygląda...

Hotfixy to co najwyżej będą w przyszłości, bo nie wszystkie błędy zostały usunięte. Na razie weszła zbiorcza aktualizacja, oparta o wcześniej już wydane Fixy #1,2,3 (kto się zapisał do programu niżej, ten dostał). Poniżej info o zmianach, przepuszczone przez translator:


Dzisiaj udostępniliśmy SHIELD Experience Upgrade v9.0.1 (33.1.0.283) dla wszystkich urządzeń SHIELD i SHIELD Pro. Ta aktualizacja jest oparta na SHIELD Experience Upgrade 9.0 i zawiera następujące poprawki:

Poruszone główne problemy
Rozwiązuje problemy z PLEX Media Server
Rozwiązuje problemy z uprawnieniami do przechowywania w odtwarzaczach multimedialnych, przeglądarkach plików i aplikacjach emulujących
Naprawiono zacinanie się podczas odtwarzania treści z przeplotem

HDMI/Wyświetlacz
Rozwiązuje krótkie uszkodzenia wideo podczas oglądania YouTube TV
Naprawiono problem polegający na tym, że regulacja głośności HDMI-CEC była regulowana o 2 stopnie
Usuwa nakładkę miniatury podczas robienia zrzutu ekranu
Rozwiązuje problem polegający na obróceniu ekranu o 90 stopni
Przywraca opis „beta” do ustawień „Dopasuj liczbę klatek na sekundę”

Audio
[SHIELD 2019] Naprawiono błąd powodujący utratę dźwięku po przełączeniu „Przetwarzanie dźwięku Dolby”
Rozwiązuje problem z dźwiękiem Bluetooth, gdy „Formaty audio” są ustawione na ręczne;

Przechowywanie
[Model SHIELD 2019 8 GB] Rozwiązuje problem polegający na tym, że karta SD nie była wykrywana po ponownym uruchomieniu
Rozwiązuje problem polegający na tym, że pliki w przyjętej pamięci nie były widoczne podczas łączenia się przez sieć lokalną;
Rozwiązuje problem polegający na tym, że foldery Androida są tworzone automatycznie po podłączeniu pamięci;
Naprawiono błąd, który powodował, że pliki nie mogły zostać skopiowane do pamięci wymiennej podczas łączenia się przez sieć lokalną z komputera Mac;
Naprawiono błąd kopiowania plików do urządzenia SHIELD przez sieć lokalną, gdy aplikacja jest uruchomiona na urządzeniu SHIELD
Naprawiono błąd, w którym pliki multimedialne Kodi nie były widoczne podczas łączenia się przez sieć lokalną;

Sieć
Naprawiono błąd, w którym przełącznik „Roaming Wi-Fi włączony” nie działał poprawnie
Rozwiązuje problem polegający na tym, że użytkownik jest ponownie proszony o połączenie z siecią Wi-Fi po pomyślnym połączeniu się z sieciami;

Akcesoria
Naprawiono błąd Kodi, w którym aplikacja SHIELD TV, Control4 i inne piloty nie działały poprawnie
Rozwiązuje problem Kodi, w którym długie naciśnięcie przycisku wyboru lub menu nie było poprawnie wykrywane
Naprawiono problem na kontrolerach XBOX, w wyniku którego naciśnięcie przycisku XBOX nie powodowało wyświetlenia menu Stadia;
Naprawiono błąd, który powodował, że regulacja głośności IR była wyłączona po podłączeniu USB DAC;
Rozwiązuje problemy z nawigacją podczas wybierania folderów do przyznawania uprawnień do plików i multimediów

Rzucać
Rozwiązuje przypadki, w których urządzenie SHIELD nie było widoczne jako urządzenie przesyłające

Różne
Naprawiono błąd, w którym pliki systemowe Kodi były niedostępne
Naprawiono błąd, w którym status odtwarzania filmów pojawiał się na ekranie głównym

Źródło: https://www.nvidia.com/en-us/geforc...shield-experience-upgrade-901-released-21522/
-------

Jak ktoś nie chce czekać na kolejną zbiorczą aktualizację a chce wcześniej otrzymywać poprawki (fixy) , to trzeba się zapisać do programu aktualizacji Nvidii. Jak ktoś był zapisany wcześniej, to oficjalne obecne wydanie zakończyło wsparcie dla takiej Nvidii i musi zrobić to ponownie. Rejestracja jest prosta - wystarczy podać numer seryjny swojej Nvidii (jest dostępny np. w menu) na samym dole tej strony: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdSt_r0ntNMmK4xqQw9mevgWe4_8v2L-pBkcnhYLdJziB0eKw/viewform

Poniżej lista znanych problemów, które nie zostały jeszcze rozwiązane lub powstały jako nowe po obecnym Upgrade, tj. v9.0.1 (33.1.0.283):
https://www.nvidia.com/en-us/geforc...6/shield-experience-upgrade-901-known-issues/
 
Ostatnia edycja:

Nano44

New member
Witam. Mam problem z pilotem w Shieldzie Tv Pro. Mianowicie przyciski od regulacji głośności działają tylko jak mam skierowany pilot centralnie w kierunku shielda. Natomiast reszta przyciskow dziala bez problemu, nawet jak skieruje pilot w kierunku przeciwnym niz urządzenie. Jaka może byc tego przyczyna?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Napisz jaką masz wersję shielda (rocznik), bo mają różne piloty.
Pilotem nie trzeba kierować stronę shielda. Jest na BT a więc będzie działał nawet zza ściany.
Sprawdź w menu Nvidii stan baterii w pilocie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry