Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

negatyw001

Member
Też mam projektor i tv jedynie w FHD.
To może poczekam do tego 20 lutego. Jeśli zacinki będą zbyt częste, to dołączę sn do programu tych "beta fix".
 

Noisy

Member
A mi wszystko śmiga jak należy,byl problem z dźwiękiem przez USB do DAC. Pobawiłem się ustawieniami na nowo i wszystko działa. Kodi działa jak należy po prostu wersja która miałem była skopana. Mam tą od Mavena, do tego The Oath, Netflix i wszystko furga jak należy. Ba nawet zainstalowałem sobie emulatory Pegasusa i PSX i wszystko działa ja ta la La. Tak że ja tam nie narzekam
 

freedi

Member
U mnie po samej tylko aktualizacji na 2019 Pro działa wszystko jak dawniej, głównie z The Oath, trochę Fanfilm i z NAS Synology. 4k HDR, Dolby Atmos itd na Optomie UHD35.. bez zmian, czyli widocznych problemów, zacięć.
2017 nie aktualizowałem i było i jest ok.
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Pochwalilem
Wczoraj Kodi się wysypało
Włączyłem film no i zresetowała mi konsole.
Zauważyłem że teraz jak opuszczam obraz żeby nie było na dole czarnego paska,napisy schodzą w dół razem z obrazem. Wcześniej nie miało to miejsca i dupa nie mogę używać bordera bo nie mogę opuszczać obrazu ;(
Zna ktoś przyczynę co mogło się przestawić ? Może coś przełączyłem i nie umiem tego znaleźć ?
 

negatyw001

Member
Niekontrolowane restarty (w Kodi) też już miałem kilka razy.
Póki co przyglądam się i zastanawiam czy dopisać seriala na fixy, czy czekać na FINAL.

A gdy i po tym będzie syf - factory reset w recovery. Miejmy nadzieję, że będzie płynnie i stabilnie...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Już ok 30 poprawek wprowadzają 3 fixy. Użytkownicy forum Nvidii pisali już przy drugiej poprawce, że pojawiło się sporo pozytywnych zmian a obecnie rozsyłana jest już trzecia (ja dostałem). "Syfu" po fixach więc nie ma ale i tak uważam, że warto co jakiś czas zrobić reset.
 

Noisy

Member
Już ok 30 poprawek wprowadzają 3 fixy. Użytkownicy forum Nvidii pisali już przy drugiej poprawce, że pojawiło się sporo pozytywnych zmian a obecnie rozsyłana jest już trzecia (ja dostałem). "Syfu" po fixach więc nie ma ale i tak uważam, że warto co jakiś czas zrobić reset.

Te resety mnie przerażają, i szatkować wszystko na nowo, konfigurować ehhh idź pan z taką robota ;(
Ja teraz wracam do Kodi 19.3, wersja Mavena ma niedopuszczalna dla mnie zmianę. Okazało się że została usunięta opcja Napisy Na Stałe i trzeba się pier... z ustawieniem napisów na odpowiedniej wysokości żeby mi nie znikły przy obniżaniu obrazu. Zaraz biorę się za ponowna instalacje i konfigurację. A szkoda ...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Te resety mnie przerażają, i szatkować wszystko na nowo, konfigurować ehhh idź pan z taką robota ;(

No niestety tak jest. Ale to przyjemne zajęcie :) Najwięcej roboty pewnie będzie z takim Kodi, jego wtyczkami itp. Ja nie używam Kodi, więc po resecie mam może 10 minut roboty.

Jeśli problem mamy z jakąś konkretną apką, to pośrednim rozwiązaniem jest kasowanie jej cache w menu (ustawienia-aplikacje-wybieramy apkę-wyczyść dane + wyczyść pamięć podręczną). Zazwyczaj będzie to wymagało ponownej jej konfiguracji. Można też usunąć jej cache odinstalować ją i po restarcie BOXA zainstalować ponownie. Pomaga, o ile problem nie leży w samej apce.
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
No niestety tak jest. Ale to przyjemne zajęcie :) Najwięcej roboty pewnie będzie z takim Kodi, jego wtyczkami itp.
Z tym można sobie poradzić stosunkowo łatwo. Backup. Wystarczy zgrać katalog Kodi na zewn. dysk./pendrive i po resecie zainstalować Kodi, uruchomić, dać mu trochę czasu na zrobienie katalogów, wyjść z niego a potem przegrać z backupowego nośnika katalog Kodi na miejsce już utworzonego. Jeśli pojawią się monity "nadpisz" czy coś takiego należy nadpisać. I Tyle. Będzie działać tak, jak działało, ze wszystkimi hasłami do kont itp.
 

leonwawa1981

New member
hej, u mnie nie widać już problemu z wyszukiwaniem dysku, szybkość działania jak przed aktualizacją.
Zauważyłem jednak, że w ustawieniach wyświetlacza, a konkretnie overscan dolna strzałka nie dochodzi do dolnej krawędzi TV. Zostaje jakieś 5 mm, pozostałe strzałki idealnie grają z krawędziami. Ma ktoś tak, możecie sprawdzić? Mam TV Panasonica, 4K.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Te resety mnie przerażają, i szatkować wszystko na nowo, konfigurować ehhh idź pan z taką robota ;(
Ja teraz wracam do Kodi 19.3, wersja Mavena ma niedopuszczalna dla mnie zmianę. Okazało się że została usunięta opcja Napisy Na Stałe i trzeba się pier... z ustawieniem napisów na odpowiedniej wysokości żeby mi nie znikły przy obniżaniu obrazu. Zaraz biorę się za ponowna instalacje i konfigurację. A szkoda ...

Opcja "napisy na stałe " to "manualna" i cały czas była i jest w kompilacji Mavena, nic sie pod tym wzgledem nie zmieniało.
 

Noisy

Member
Opcja "napisy na stałe " to "manualna" i cały czas była i jest w kompilacji Mavena, nic sie pod tym wzgledem nie zmieniało.

Lecz nie działa to tak jak w. Poprzednich wersjach zesklwpu Play. W Marrixie mam tak że po włączeniu filmu napisy są na czarnym pasku. Obniżam obraz i znika mi dolny pasek a napisy są w tym samym miejscu i wtedy są one na dolnej krawędzi obrazu.
UMavena wygląda to tak, że trzeba je podnieść do góry tak aby były od razu na obrazie po mimo iż jest pasek czarny na dole. Jak już opuszczam obraz to napisy obniżają się wraz z obrazem.
Więc jest inaczej,bo trzeba wajchowac ustawieniami. Przy proporcji 16:9 napisy będę miał prawie w połowie obrazu a przy 21:9 będę miał zaraz nad czarnym paskiem.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
To mówisz o ustawieniu "na dole wideo" a nie "na stałe".Przy ustawieniu "na stałe" lub "manualnym" pozycja napisów jest stała i regulowana poprzez kalibrację osobno dla każdej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania.
 

IlianUriel

New member
shield podstawy

Witam, jestem świeżym użytkownikiem Shielda i mam problem


albo urządzenie ma jakaś ustarke
albo ...


po podłączeniu dysku zew i zezwoleniu na przesyłanie plików przez siec (w ustawieniach shielda) na PC nie pokazuje mi się urządzenie itp... i nie wiem ocb
 

cinmarcin

New member
Mam problem z wersją Pro. Otóż po najnowszej aktualizacji mam problem z wifi 5ghz. Występuje problem z siecią Internet. Komunikat sieć 5 GHz nie ma dostępu do internetu. Zarówno smartfony, google tv Chromecast mają bez problemu. Czasem gubi też sieć 2,4 GHz. Proszę o pomoc.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Do góry