Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Noisy

Member
Panowie czy ktoś z was ogarnia tidala na Kodi ?
Zainstalowałem Kodi2 i nie mam pojecia jak się tam loguje. Trzeba podać jakiś sekretny kod itd itp i nigdzie nie umiem znaleźć informacji gdzie co i jak ;(
Aplikacja Tidal na Nvidie jest mega słaba.
Artystów mam posegregowanych jak leci, raz tak raz tak. Nie da się dodawać utworów do ulubionych, nie da się wejść na wykonawcę tylko trzeba w szukajcie wklepywac ;(
 

leonwawa1981

New member
Czy też macie wrażenie, że po aktualizacji do 11-tki interface chodzi nieco wolniej? A szczególnie w Kodi?
hej


Potwierdzam, u mnie też działa wolniej, są dodatkowo czasem jakieś przycięcia.
Oprócz spowolnienia zauważyłem również, że czasem przestaje odczytywać dane z podłączonego dysku, na co pomaga reset. Przed aktualizacją, żaden z tych problemów nie występował.


Znacie może odpowiedź na pytanie: Czy zainstalowanie hotfixa (są już dwa) uniemożliwi aktualizacje Shielda w przyszłości jak wyjdzie jakiś główny update ?
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
1) Czy próbowałeś (lub ktokolwiek) zrobić przywrócenie do ustawień fabrycznych po tej feralnej aktualizacji? Pomogło?

2) Zapodaj linki do tych hotfix.
Czy wiemy co one de facto robią?

Pamiętaj, że nie ma opcji "undo".
One nie mają certyfikacji Google, więc taki Netflix może się burzyć i zrobi się kaszana.

3) Jeśli zainstaluje się poprawkę nvidii (zapewne takowa się pojawi, bo jest wielki WSTYD) - to smród po tych hotfix w systemie i tak pozostanie.
 

fipii

Member
Panowie pytanie.
Miałem Shielda z 2017 roku i niestety został zalany. Nie chciałem wydawać zbyt dużo na nowy i poszedłem w Miboxa (miałem od znajomego za darmo) i niestety to nie było to. Aktualnie używam androida na tv Sony XF9005 ale on strasznie zamula. Chciałem kupić nową wersję Shielda (ta tube bo jest tańsza). Doczytałem że ona ma mniej ramu niż mój poprzedni Shield, czy to spowoduje że całość będzie chodziła wolniej niż kiedyś? Starego Shilda wspominam jako super szybki odtwarzacz, jak wypada ta "tuba" przy nim?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
1) Czy próbowałeś (lub ktokolwiek) zrobić przywrócenie do ustawień fabrycznych po tej feralnej aktualizacji? Pomogło?

2) Zapodaj linki do tych hotfix.
Czy wiemy co one de facto robią?

Pamiętaj, że nie ma opcji "undo".
One nie mają certyfikacji Google, więc taki Netflix może się burzyć i zrobi się kaszana.

3) Jeśli zainstaluje się poprawkę nvidii (zapewne takowa się pojawi, bo jest wielki WSTYD) - to smród po tych hotfix w systemie i tak pozostanie.

1. Ja przywracałem do ustawień fabrycznych (w recovery mode) ale nie pomogło na dolegliwości które wyłapałem.
2. Wpisujesz nr seryjny swojej Nvidii Shield (dostępny w jej menu) u dołu strony w poniższym linku i czekasz na aktualizację przez OTA (na mojej NVIDII się zgłosiła po kilku godz.). Obecnie jest już rozdawany hotfix 2, który zawiera sporo poprawek. Po powstaniu pełnej - oficjalnej wersji firmware, rozsyłanie HotFIX dla Ciebie zostanie przerwane.
https://docs.google.com/forms/d/e/1...11_FSUg/viewform?entry.1352533101=DONTDELETE-
Info o zmianach: https://www.nvidia.com/en-us/geforc...34/shield-experience-upgrade-90-hotfix-image/
3. Nie pozostanie, poza tym, zawsze też możesz zrobić fullwipe w recovery mode.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie jest to takie proste. Z założenia użytkownik nie ma możliwości obniżenia wersji Android TV z 11 do 9. Pojawiła się co prawda taka opcja ale procedura jest skomplikowana, długa, ryzykowna i nie autoryzowana przez NVIDIę. Wymaga też zakupu specjalnego kabla USB (Nvidia jest programowana z poziomu PC). Takie rozwiązanie to ostateczność i stosuje się je raczej do ratowania uceglonego urządzenia.
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
1) Czyli te hotfixy (przez OTA) daje oficjalnie nvidia?
To dlaczego poszła fama, że nie mają certyfikacji google i mogą namieszać w netflix itp? Nvidia by poszła w taką tandetę?

2) Jak wejść do recovery mode w 2019 pro?

3) Czy po tych hotfix - macie lepiej?
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
1) Czyli te hotfixy (przez OTA) daje oficjalnie nvidia?
To dlaczego poszła fama, że nie mają certyfikacji google i mogą namieszać w netflix itp? Nvidia by poszła w taką tandetę?

2) Jak wejść do recovery mode w 2019 pro?

3) Czy po tych hotfix - macie lepiej?

1. Jak przez OTA to tylko oficjalnie. Podajesz przecież nr swojego Shielda bezpośrednio Nvidii. Te hotfixy to taki beta firmware, rozdawany przez producenta.
2. Tak samo, jak we wszystkich innych Nvidiach
3. Wszystkie zmiany, które wprowadzają hotfixy masz opisane w linkach, które wcześniej podałem. Sprawa certyfikatu tez jest tam opisana.
Większości opisanych w świeżym ATV11 problemów ja nie mam, poza dźwiękiem, który przez BT na moich słuchawkach z Aptx - który znika i wraca. Problem jest znany (potwierdził to support NVIDII) ale jeszcze żaden HotFix go nie obejmował a więc u mnie nic w tym zakresie się nie poprawiło po aktualizacji. Czekam więc na kolejną poprawkę lub oficjalny (pełny) firmware.
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
Ad 2)
A mogę prosić o podpowiedź?

Ad 3)
Bardzo mętnie jest to tam wyjaśnione, a przede wszystkim asekurancko. De facto nie sposób przewidzieć, co mogą spieprzyć...
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Pisałem już, że jedyne dolegliwości, jakie wyłapałem po aktualizacji, to znikanie dźwięku przez BT. Zarówno przed aktualizacją jak i po, moja Nvidia działała i działa rewelacyjnie płynnie. Masz jakieś przycinki u siebie na ATV11?
Model mam podany w stopce.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak. Mam czasami przyciski w poruszaniu się po menu. Przed upg, chodziło to płynniej.

Mam ten sam model sprzętu.

Zrób głęboki reset, najlepiej przez recovery mode. Z doświadczenia wiem, że jak przycinki pojawiły się po jakimś, zazwyczaj dłuższym czasie użytkowania, to ww. reset pomaga. Tym bardziej warto go zrobić po zmianie wersji androida. Możesz ewentualnie jeszcze poczekać do kolejnej oficjalnej wersji (planowana data wprowadzenie na 20.02.2022) i dopiero wtedy zrobić reset.
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
Czytam te 2 linki z #3693 i nie bardzo to rozumiem...

Czy ten recovery, to fastboot?
Opisz mi to proszę łopatologicznie.

Wnioskuję, że po tym resecie mam czystą 11tkę i apki + dane od nowa?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czytam te 2 linki z #3693 i nie bardzo to rozumiem...

Czy ten recovery, to fastboot?
Opisz mi to proszę łopatologicznie.

Wnioskuję, że po tym resecie mam czystą 11tkę i apki + dane od nowa?

Tak i tak.

--

Obecnie (podobno dzisiaj) wprowadzana jest trzecia poprawka do firmware (FIX 3). Poniżej opis zmian, wszystkich trzech poprawek:

Trzeci obraz poprawki 9.0+ powinien zostać wdrożony dnia 20.02.2022 r. na podstawie obrazu publicznego i zawiera następujące poprawki: Drugi obraz poprawki poprawki 9.0+ wdrożony 20.01.2022 r. Pierwszy obraz poprawki 9.0+ wdrożony 12.12.2022 r.

Pierwsza poprawka (33.1.0.261 wdrożona 1/12/2022) :
Rozwiązuje problem z połączeniem z SHIELD przez sieć lokalną, która nie wyświetla zawartości w przyjętej pamięci
Rozwiązuje wyciek pamięci dzięki funkcji przetwarzania Dolby
Rozwiązuje problem z [modelem podstawowym SHIELD 2019] karta SD czasami nie jest wykrywana po ponownym uruchomieniu
Rozwiązuje problem z [wszystkie modele SHIELD 2019] Podczas przełączania „przetwarzania dźwięku Dolby” dźwięk może zostać utracony do momentu ponownego uruchomienia urządzenia SHIELD
Rozwiązuje problem z korupcją zaobserwowaną krótkotrwale podczas oglądania YouTube TV
Rozwiązuje problem z aplikacją mobilną SHIELD TV, a niektóre kontrolery innych firm nie działają poprawnie na Kodi

Druga poprawka (33.1.0.264 wdrożona 20.01.2022):
[Wszystkie modele SHIELD 2019] Zawiera aplikację Plex Media Server, która rozwiązuje problemy z pamięcią zewnętrzną
Rozwiązuje problemy z odtwarzaniem treści z przeplotem
Naprawiono regulację głośności CEC, która czasami zwiększa się i zmniejsza o 2
Usuń tworzenie domyślnych folderów typu telefonu z Androidem (dzwonki, pliki do pobrania, zdjęcia, filmy itp.) dodanych do przenośnej pamięci USB
Zaktualizuj ciąg częstotliwości odświeżania meczu za pomocą wersji beta we wszystkich lokalizacjach
Usuń miniaturę podglądu podczas robienia zrzutu ekranu za pomocą przycisku menu
Rozwiązanie Długie naciśnięcie przycisku Brand na kontrolerze Xbox One nie wywołuje funkcji Stadia więcej niż raz
Rozwiązuje kontrolę głośności podczerwieni, która jest wyłączona, gdy używane są przetworniki USB DAC

Trzecia poprawka (33.1.0.271) wdrożona 1/xx/2022"
Rozwiązuje problemy z rozłączeniami Wi-Fi w podzbiorze konfiguracji sieci mesh/pasma sterującego
Rozwiązuje problemy z dostępem do plików Plex, które wymagają od użytkowników ponownego skonfigurowania serwera Plex po aktualizacji OTA
Rozwiązuje problem podczas korzystania ze słuchawek Bluetooth, dźwięk jest kierowany do HDMI zamiast słuchawek tylko wtedy, gdy format audio jest ustawiony na Ręczny
Rozwiązuje problemy z raportami o wolnej przestrzeni przy użyciu funkcji serwera SMB w urządzeniu SHIELD
Rozwiązuje problem podczas przełączania wejścia z SHIELD przez CEC, SHIELD nie śpi
Rozwiązuje problem z kopiowaniem plików przez SMB na SHIELD, gdy aplikacja jest uruchomiona na SHIELD, może zablokować transfery SMB
Rozwiązuje długie naciśnięcie przycisku menu i naciśnięcie przycisku menu, aby Kodi nie działał;
Rozwiązuje ekran SHIELD obracany o 90 stopni
Rozwiązuje problem niedziałającego kliknięcia myszą
Przywraca zdolność serwera SMB do nawigacji w plikach multimedialnych Kodi

Tłumaczone translatorem. Oryginalne źródło: https://www.nvidia.com/en-us/geforc...34/shield-experience-upgrade-90-hotfix-image/
 
Ostatnia edycja:
Do góry