Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

greend

New member
Mi z kolei po aktualizacji przestało działać załączanie nvidii pilotem od telewizora, coś pomieszali w hdmi cec. A wersja android dalej się wyświetla jako 9
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ja po aktualizacji do ATV11 mam problemy z dźwiękiem przez BT (słuchawki), łączone bezpośrednio z Nvidią (TV nie ma BT).
Zaraz po aktualizacji zauważylem, że dźwięk na słuchawkach bezprzewodowych (BT 5.0) rozjeżdża się z obrazem. Pomógł restart Nvidii ale po jakimś czasie zrobiło się tak ponownie.

Dźwięk przez BT w ogóle lubi sobie znikać. Już samo poruszanie się po interface powoduje, że raz słuchać dźwięk systemowy (takie jakby "pykanie") a za chwilę go nie ma. Czasami też jak jest to brzmi trochę inaczej ("cykanie" zamiast "pykania")..
Podobnie jest w filmach. Dźwięk zazwyczaj jest ale czasami go nie ma i trzeba wyjść i wejść ponownie lub zrestartować shielda.
Co ciekawe po wejściu w ustawieniach dźwięku w to ustawienie do synchronizacji obrazu z dźwiękiem powoduje, że ta skacząca zielona piłka po dłuższej chwili się zawiesza w powietrzu a dźwięk dalej słychać (przy okazji regulacja opóźnienia nie działa w tym ustawieniu).

WW. sytuacje nie zdarzały mi się na ATV9.

Mi z kolei po aktualizacji przestało działać załączanie nvidii pilotem od telewizora, coś pomieszali w hdmi cec. A wersja android dalej się wyświetla jako 9

Czy te problemy z dźwiękiem występują tylko przez BT? Również te dotyczące dźwięku z filmów i ustawień opóźnienia?

Potwierdzam problemy z przekazywaniem dzwieku- ja musiałem wyłaczyć CEC.
 

negatyw001

Member
Gdy wyłączyłem w opcjach hdmi cec, dopiero wtedy pojawił się dźwięk w apkach canal plus, oraz polsat box.
Mam wrażenie, że telewizja w Kodi pracuje wolniej. Co chwilę zalicza zwiechy. Być może jest to kwestia pliku m3u. Sprawdzę.

Pytanie:
Czy możliwy jest oficjalny downgrade, czy też teraz pozostaje jedynie kombinować przez podanie softu na penie itp.
Czy nvidia udostępnia poprzednie wersje?
 

freedi

Member
Trochę słabo jak na taką firmę... Nie mają gamonie beta testerów? Chyba, że testują właśnie na nas��
Dobrze, że chociaż tą 2017 nie aktualizowałem, ale na sztuce 2019pro po aktualizacji nic się nie wysypało, obejrzałem tylko kawałek filmu przez The Oath. Muszę potestować. Dzięki za info.
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
Żeby zrobić downgrade, trzeba odblokować bootloader, czyli kiepsko...

A reset do ustawień fabrycznych przywraca aktualną wersję andka, tak?

Może to jest jej potrzebne do szczęścia?
 

gordonn

Member
Moja NVIDIA z 2017 roku po aktualizacji chodzi jak przed aktualizacją czyli dobrze.Wszystko działa jak dawniej ,pilot od telewizora Sony 55XF960 działa nadal dobrze.Z nowości to zauważyłem tylko że aplikacja YouTube Music sama się zainstalowała.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

Noisy

Member
Ehhh ta aktualizacja jest nie dopracowana ;(
Pod Nvidie mam podłączony DAC Topping D10 przez USB. Przed aktualizacją wszystko śmigało aż miło a teraz ?
DAC nie działa w trybie najwyższego próbkowania po mimu ustawienia najwyższej jakości. Podczas wybierania źródła po między HDMI a USB jest nagle jebnie... w głośnikach i po pół sekundy gra ciszej bo mam ustawione regulacje głośności po przez Nvidie. Słabo to teraz wygląda ;(
Chyba że ktoś ma na to jakieś lekarstwo ?
 

negatyw001

Member
Niby teraz tv w Kodi działa płynniej. Parę restartów pomogło widać. System się "poukładał" bez resetu.

Sądzę, że poprawka pojawi się i tak, bo babole (jak widać) są...
 

manonfire

Member
Niby teraz tv w Kodi działa płynniej. Parę restartów pomogło widać. System się "poukładał" bez resetu.

Sądzę, że poprawka pojawi się i tak, bo babole (jak widać) są...
System nie ma "się układać" po restartach. Nvidia odwaliła robotę byle jak i podobnie do MS robi z użytkowników betatesterów. Kupiłem to urządzenie za niemałe pieniądze mając wcześniej do czynienia z budżetowymi boxami typu Ferguson czy MiBox, które miały swoje fochy zbyt często jak na moją cierpliwość. Chciałem za większą kasę kupić święty spokój. A tu niestety takie kwiatki.
Jedynym plusem tej sytuacji jest to, że system nie aktualizuje się automatycznie. Póki co wszystko mi działa bezbłędnie, aktualizacja dla mnie osobiście nic nie wnosi (10-letnia plazma Panasłoika + 3-letni ampli Yamahy ze średniej półki) zatem hadeery i atmosy czy 4K mam póki co gdzieś.
Tak czy owak pozostaję przy działającym firmware. Niemniej oczekiwania innych userów były dużo większe, a tu upgrade potrafi nawet uceglić SHIELDa. Wtsyd, NVidio, wstyd.
 

negatyw001

Member
Też kupiłem Nvidię dla świętego spokoju. System powinien być stabilny od razu, to oczywiste. Jest jak jest. To my jesteśmy testerami.
Liczę na szybką poprawkę!
 

leszekgd

Member
Kurczę, jedna aktualizacja z bugami i już narzekania, że Nvidia ma w dupie userów. Jakby miała w dupie, to by nie wypuszczała kolejnej aktualizacji dla urządzeń mających nawet 7 lat. Znajdźcie jakieś urządzenie z androidem, które ma tak dobry support. Jestem pewien, że na dniach wyjdzie poprawka. Masakra, a niby jest powiedzenie, że "babie to i diabeł nie dogodzi". Widać, że z niektórymi facetami jest podobnie.
 

manonfire

Member
No dobra, trochę mnie poniosło. Nie uważam, że Nvidia ma userów w d..., niemniej takie rzeczy nie powinny się przydarzać. Jeśli w najbliższym czasie (2 tyg. max) coś poprawią, to będzie bardzo miło. Ale oni są teraz na etapie produkcji koparek krypto, zatem nad - jakby na to nie patrzeć - dość niszowym sprzętem pracuje pewnie z 5 osób, z czego 2 pierwszy raz widzi to pudełko na oczy ;)
 

greend

New member
Trudno się nie zdziwić jeśli od wprowadzenia wersji pro wszystko działało wzorowo, a teraz tyle błędów. Dopracowana wersja pół roku później była by lepszą opcją
 

manonfire

Member
Jest już jakiś HotFix, ale bez certyfikatu Googla i bez możliwości "odhotfixowania". Jest też możliwy powrót do starszego firmware, ale to dość skomplikowany proces. Pozostaje więc
a) nie robić upgrade;
b) jak już ktoś podniósł wersję - zainstalować HotFixa modląc się, by nie spieprzył czegoś więcej oraz że mimo braku certyfikacji Googla wszelakie DRM'y pozwolą na korzystanie z NF, Amazona itp;
c) czekać na oficjalny "major upgrade".

Mając doświadczenie z aktualizacjami Win 10 pozostaję przy opcji a) oczekując na opcję c). Pudełko działa bez zarzutu, zatem za bardzo mi się nie spieszy.
 

manonfire

Member
[...] Jestem pewien, że na dniach wyjdzie poprawka.[...]
No i wyszła. Ale taka nie do końca "legitna", bo bez certyfikatu Googla co może przysporzyć nieco problemów. Przerabiałem to używając Fergusona ATV - swoją drogą b. ciekawego urządzenia, tylko producent nie zadbał (bądź w/g oficjalnej wersji został olany przez giganta) o rzeczony certyfikat czyli pobłogosławiony przez Google DRM.
 
Do góry