Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mówisz o oryginalnej aplikacji uruchomionej z pozycji KODI czy o tej co się instaluje z repozytorium ?

Z pozycji Kodi uruchamiana jest wtyczka Kodi.Ta apka reguluje częstotliwość (a własciwie powoduje ,że Nvidia wysyła sygnał do TV w jego oryginalnej postaci) w oryginalnej aplikacji Netfilx (i tylko w niej)

Czy możesz podesłać opis, jak to w opcjach ustawić?

Nie ma zbytnio co opisywać , nadajesz jedynie uprawnienia o które prosi i jest jeden przełacznik on-off.
 

negatyw001

Member
Zainstalowałem i Ratesync prosi o sporą ilość pozwoleń, w tym to poniżej. Czy zgodzić się? To normalne zjawisko?
2c27a807f8aba249239cdbb7500601c6.jpg
 

negatyw001

Member
P.S.
Udzieliłem zgód. W info na GP jest zresztą info, że muszą być. Działa.

Mam pytanie:
Gdy odpalam film w aplikacji Netflix, obraz robi się przez chwilę czarny i po chwili dopiero się odpala. Czy to normalne zjawisko?
Na OFF - powyższe zjawisko nie występuje.
 

leszekgd

Member
To normalne zjawisko, znaczy większość tv podczas zmiany odtwarzania generuje kilkusekundowy "black screen". Użytkuję czasami stary 60Hz'owy telewizor i tam nie ma tego efektu, ale to chyba wyjątek.
 

Noisy

Member
To normalne, tv zmienia rozdzielczość. Mój projektor też tak się zachowuje podczas zmiany rozdzielczości.
Dzisiaj przetestuje ten nowy program, a jak nie to trzeba instalować aplikacje w Kodi i już.
 

rufi10

Member
I jak Wasze odczucia? Szybciej, lepiej, płynniej?

Chodzą wszystkie apki bez resetu, czy jednak reset jest konieczny?
według mnie, bez zmian tzn. działa tak jak wcześniej, czyli bardzo dobrze. Po prostu nie ma czego poprawiać, no może poza odświeżeniem sklepu Google.
Żadnych resetów nie potrzeba, jedynie problem jest z aplikacją Disney+, po wybraniu profilu wewnątrz apki, nie chce się załadować. Apka nie jest oryginalna, spoza sklepu Google Play.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jako użytkownik Plexa na Shieldzie na razie wstrzymuję się z updatem. Czytam, że sporo ludzi ma problemy w przypadku gdy używają Plex serwera i podpiętego dysku. Jednym działają obejścia, innym nie. Zarówno Nvidia coś kombinuje i sam Plex.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Swobodę w doborze formatu napisów,dodawanie napisów do pozycji ,które ich w oryginale nie posiadają ,bezproblemowe dopasowanie czestotliwości odświeżania.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ja po aktualizacji do ATV11 mam problemy z dźwiękiem przez BT (słuchawki), łączone bezpośrednio z Nvidią (TV nie ma BT).
Zaraz po aktualizacji zauważylem, że dźwięk na słuchawkach bezprzewodowych (BT 5.0) rozjeżdża się z obrazem. Pomógł restart Nvidii ale po jakimś czasie zrobiło się tak ponownie.

Dźwięk przez BT w ogóle lubi sobie znikać. Już samo poruszanie się po interface powoduje, że raz słuchać dźwięk systemowy (takie jakby "pykanie") a za chwilę go nie ma. Czasami też jak jest to brzmi trochę inaczej ("cykanie" zamiast "pykania")..
Podobnie jest w filmach. Dźwięk zazwyczaj jest ale czasami go nie ma i trzeba wyjść i wejść ponownie lub zrestartować shielda.
Co ciekawe po wejściu w ustawieniach dźwięku w to ustawienie do synchronizacji obrazu z dźwiękiem powoduje, że ta skacząca zielona piłka po dłuższej chwili się zawiesza w powietrzu a dźwięk dalej słychać (przy okazji regulacja opóźnienia nie działa w tym ustawieniu).

WW. sytuacje nie zdarzały mi się na ATV9.
 
Ostatnia edycja:
Do góry