Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

DJcOOkieee

New member
Elektronicznym złomem jest to co na nim "leży".

Chłopie, daruj już sobie...

Wracając do tematu Nvidii Shielda, nadal nie udało mi się rozwiązać problemu z DV.
Pacjent to Philips OLED705. Efekt odtwarzania contentu z DV na shieldzie wygląda następująco:

https://imgbb.com/jW5gfGn

Przemieliłem już chyba wszystkie kable HDMI, od standardowych, poprzez certyfikowane 4K aż do tych premium 8K.
Nie jestem w stanie sobie poradzić z problemem. Różowe pasy widoczne za każdym razem i z każdego źródła.
Co ciekawe, uruchamiając NF bezpośrednio na TV, problem nie występuje.
Wszystkie urządzenia mają najnowszy FW. Nvidia milczy, Philips również.

Na innych forach widzę, że nie jestem sam z tym problemem.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, co może być źródłem problemu?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czy TV ma rózne tryby pracy HDMI ?

Czy Nvidia jest podłączona bezpośrednio ?
Czy próbowałeś ustawić na Nvidii czestotliwosc odświeżania na 23.97 zamiast domyslnych 59.94 ?
Czy restartowałeś androida w TV ?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Niestety wszystkie żródła twierdzą ,że jest to problem pomiędzy oprogramowaniem TV a androidem powodujący desynchronizacje wykrywania zewnętrznego sprzętu.Problem miał zostać naprawiony najnowszą aktualizacją ,której jednak (ponoć) nie da się wgrać samodzielnie.Niestety tej aktualizacji najprawdopodobniej nadal nie ma (info sprzed 2 tygodni).
Na pewno jednak problem leży po stronie TV, pozostaje reklamacja lub zgłoszenie się do forumowego sprzedawcy i eksperta od Philipsa.
 

negatyw001

Member
@Mat74:
===
Tutaj masz link zip z ostatnią wersją Mavena https://www.dropbox.com/sh/5fjkqnuvwa7z3ml/AACcKF7nZJyQrlc-mCb_k3A8a?dl=0

wersja 64-bitowa (czyli na Nvidie Shield pro) jest w drugim pakiecie.

Dodatek input stream adaptive w zipie jest juz niepotrzebny- teraz aktualizuje się sam.

Dodatek do update jest w zip- instalujesz tak jak każdą inną wtyczkę.
===

Kodi Mavena już mam i poszło szybko.

Pytania:

1) Czy na to też mogę zainstalować nakładkę cherry tv, jak to robiłem zawsze na klasyczne Kodi?
Czy może polecasz inną lżejszą nakładkę?

2) Ten dodatek do update, jest tutaj?

Mozna również zaktualizować posiadaną wersję , tutaj dodatek służacy do update : https://drive.google.com/file/...qFISxrZ9vwEoj/view?usp=sharing
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
1- Mozesz instalować wszystkie skórki zgodne z Kodi 19.Pod tym wzgledem ta kompilacja nie różni się od wersji z Google Play.Zawiera po prostu modyfikację pozwalajacą odpalić DV z mkv w streamie we własciwej kolorystyce.
Nie polecam żadnych nakładek/skórek bo prócz standardowej żadnej nie używam.Eustuary jest dla mnie najbardziej przejrzysta i przywykłem do niej.
(co nie jest jednak żadną sugestia dla innych)

2-Tak dodatek jest pod adresem : https://drive.google.com/file/d/1eCKNps5mlcUBIMVHwwkqFISxrZ9vwEoj/view . Instalujesz z zip tak jak kazdy inny dodatek, potem po kliknięciu na niego i wybraniu wersji posiadanej kompilacji (z pamięci-są cztery 2 Matrix i 2 Nexus, master i fire dla urzadzeń amazona) nastepuje automatyczna aktualizacja.
 

kris615

Member
Plik zip był widziany, niewidoczny był .apk. Zainstalowałem 20-tkę, DV odtwarza się ale obraz przy ruchomych scenach szarpie natomiast co najgorsze dźwięk mam tylko stereo-PCM.
Wysypał mi się dodatek The Oath w Kodi 19.3. Próbowałem deinstalowć dodatek, repozytorium, nawet odinstalowałem Kodi i ponownie zainstalowałem i nic nie pomogło. Objaw jest taki, że wyszukane pliki wyglądają jak w Fanfilmie, same 720p 4K nie wyszukuje. Dlacze deinstalacja całego Kodi nie pomogła?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Plik zip był widziany, niewidoczny był .apk. Zainstalowałem 20-tkę, DV odtwarza się ale obraz przy ruchomych scenach szarpie natomiast co najgorsze dźwięk mam tylko stereo-PCM.
Wysypał mi się dodatek The Oath w Kodi 19.3. Próbowałem deinstalowć dodatek, repozytorium, nawet odinstalowałem Kodi i ponownie zainstalowałem i nic nie pomogło. Objaw jest taki, że wyszukane pliki wyglądają jak w Fanfilmie, same 720p 4K nie wyszukuje. Dlacze deinstalacja całego Kodi nie pomogła?


1- Puść obraz w oryginalnej formie na TV tzn. włącz dopasowanie częstotliwości odświeżania ale na białej liscie zaznacz wszystkie częstotliwosci poniżej 30 hz .Tylko w takim przypadku Nvidia przepuszcza oryginalny klatkaż nie powodując zadnego drgania czy szarpania.Czy masz jakies dodatki czyszczące pamięć podręczną po odpaleniu ? czy masz jakis dodatek optymalizujący bufor ?
Spróbuj również przestawić liczbe buforu grafiki z 3 na 2.
2- Jak masz ustawiony przesył dzwięku ?
3-Obydwie wersje Kodi moga byc zainstalowane ale pracować jednoczesnie moze tylko jedna.Tu jest apka do zamykania pracującyh aplikacji w tle https://play.google.com/store/apps/details?id=io.github.visnkmr.bapl&hl=pl
4-z Fanfilm nie pomogę- miałem to podczepione pod xt7 ale odinstalowałem to szybciej niż zainstalowałem...:-D Potrzebujesz torrent z polskich żródeł-przerzuć przez RD.
 
Ostatnia edycja:

leszekgd

Active member
Ostatnio zainstalowałem dodatek Venom. Wyszukuje więcej źródeł niż The Oath. Ma możliwość wchodzenia w nasze pliki w chmurze. Wyszukane źródła są opisane w czytelnijszy sposób, można nadać DV i HDR wyższy priorytet.
Z innej beczki kupiłem ostatnio Firesticka 4k max, żeby zabierać go na delegację. Po wywaleniu bloatware od Amazona i instalacji "normalnego" launchera i klawiatury urządzonko przyjemnie się użytkuje. Co ciekawe po odpaleniu kilku aplikacji wraz z Kodi, żadna nie jest ubijana. Urządzenie ma tylko 2GB ram. Shield (3GB) z odpalonym Kodi i Netflixem, po przejściu np w ustawienia potrafi ubić Kodi. Coś multitasking nie udał się Nvidii choć to raczej problem większości urządzeń z Androidem.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry