Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

lipaaa

New member
Dzięki za info rufi10.

Czy ktoś z użytkowników Shielda korzysta może z opcji: Shield + monitor + soundbar? Chodzi mi o podłączenie soundbara do Shiled przez np port optyczny -> adapter optyczny/usb do Shield -> hdmi do monitora. Czytałem też że jeżeli soundbar ma hdmi "in" oraz "out" to można wpiąć Shield po hdmi do soundbara i wyjść hdmi na monitor.

Docelowo (ponieważ monitor nie ma sterowania głośnością, a cec nie działa) chciałbym sterować głośnością na soundbarze mając puszczony dźwięk z Shield przez optyka lub hdmi.
 

rufi10

Member
Mam propozycję, aby tu podzielić się ciekawymi aplikacjami wartymi zainstalowania, też takimi spoza sklepu Google Play.
Mam kilka takich ulubionych, niektóre zdublowane w wersji podstawowej i pro, ale najpierw chciałbym zobaczyć, jakie Wy preferujecie.
Mam tylko problem, zauważyłem taki mankament, pamięć wewnętrzna NS jest baaardzo skromna :)
 

manonfire

Member
Napisałem w posicie zaraz przed tym który cytujesz.
A, no tak. Przepraszam za nieuwagę. Wracając do sedna to chyba łatwiej będzie podpiąć Shielda do Soundbara przez HDMI i wypuścić też przez HDMI do monitora. Używając optyka tracisz możliwość odtwarzania gęstszych formatów dźwięku a poza tym każdy konwerter to jednak ryzyko opóźnienia dźwięku albo jakichś zniekształceń.
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam Shield 2017, po resecie pilot już się nie sparował ale mam pad działa ok.

Ostatnio co raz częściej zdarza się, że Netflix zgłąsza błąd i wyskakuje czarne okno gdzie ewentualnie możemy przejśc do m.in. diagnostyki lub restartu usługi. Czasem też występują takie krótkie przerwy w wyświetlaniem obrazu i dźwięku - na ułamek sekundy do sekundy - a potem wraca wszystko do normy. Po restarcie Shielda z reguły jest OK przez jakiś czas.
Zastanawia mnie czy:
- to wina Shielda?
- to wina Netflixa?
- to wina rutera?
- to wina mojego operatora/łącza?

Może ktoś z Was doświadcza podobnych zjawisk?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
1. Jaki dokładnie błąd się pojawia?
2. Jaką NETFLIX pokazuje Ci prędkość internetu (zrób test), najepiej gdy pojawia się ten błąd.
3. Jaką masz szybkość łącza?
4. Sprawdzałeś baterie w pilocie? Lubią szybko padać.

Ogólnie to od kiedy mam shielda, czyli przez 1,5 roku, nigdy nie miałem żadnych przerw w dźwięku czy obrazie. Ale mam szybkiego neta (300 Mbps) w dodatku podpiętego do shielda kablem.
 

puszkin22

New member
Dzień dobry witam ,prośba o odpowiedź.
Nvidia Sheld 2018 bez pada .
Panowie czy jest jakiś konkretny model myszki która będzie w stu procentach kompatybilna z Nvidia Sheld .
Niestety te które mam nie obsługują klawiatury i nie działa, prawy/wstecz.
Ze względy na moje grube paluchy odpada również użycie aplikacji i obsługa klawiaturki telefonem.Najwygodniej dla mnie jest obsługa klawiaturki myszką a tu zonk .
Z góry dzięki za odpowiedź .
 

boss509

Member
Jak kupiłem Shield w 2018, to bez problemu działała myszka Logitech M171, a także klawiatura z wbudowanym touchpadem Logitech K400 Plus. Sprawdzę dzisiaj wieczorem czy coś się zmieniło, bo to trochę dziwne że Twoje nie chodzą (chyba, że masz jakieś nietypowe modele, np. Apple).
 

puszkin22

New member
Jak kupiłem Shield w 2018, to bez problemu działała myszka Logitech M171, a także klawiatura z wbudowanym touchpadem Logitech K400 Plus. Sprawdzę dzisiaj wieczorem czy coś się zmieniło, bo to trochę dziwne że Twoje nie chodzą (chyba, że masz jakieś nietypowe modele, np. Apple).


Serdeczne dzięki za odpowiedź ;-) Mam dwie myszki na usb Microsoft i dwie takie sobie tanie nisko budżetowe , które na android 5.1 i PC działają w stu procentach. A niestety na Nvidia żadna z nich nie obsługuję klawiaturki i nie działa prawy/wstecz . Jeżeli te modele które podałeś są kompatybilne i sprawdzone ,to natychmiast zakupie którąś z nich.
Jeszcze raz wielkie dzięki za podpowiedź .
 

boss509

Member
... i nie działa prawy/wstecz


Myszka Logitech M171 działa, ale nie wiem co masz na myśli mówiąc o "prawy/wstecz". Jeśli prawy przycisk myszy ma pełnić funkcję Wstecz, to na tej myszce też tego nie ma i niezależnie czy klikam prawy czy lewy, oba działają tak samo, a pokrętło przewija góra dół.


Klawiaturę wziął akurat jeden z domowników, no ale na pewno działa, bo grałem na niej nawet w GTA V zanim kupiłem pady i nie wierzę, żeby coś się zmieniło po aktualizacjach. Sprawdzę ją jutro jak klawiatura wróci do domu.
 

puszkin22

New member
Myszka Logitech M171 działa, ale nie wiem co masz na myśli mówiąc o "prawy/wstecz". Jeśli prawy przycisk myszy ma pełnić funkcję Wstecz, to na tej myszce też tego nie ma i niezależnie czy klikam prawy czy lewy, oba działają tak samo, a pokrętło przewija góra dół.


Klawiaturę wziął akurat jeden z domowników, no ale na pewno działa, bo grałem na niej nawet w GTA V zanim kupiłem pady i nie wierzę, żeby coś się zmieniło po aktualizacjach. Sprawdzę ją jutro jak klawiatura wróci do domu.


To jest dokładnie tak samo jak u Mnie . Tak pisząc ze nie działa prawy wstecz miałem na myśli w tył /wyjście . Przykładowo w przeglądarkę wchodzę przy pomocy myszki a wyjść z niej do ekranu głównego można tylko za pomocą pilota. I to jest najbardziej wkurzające.To samo jest z klawiaturą Nvida myszka jej nie obsługuje tylko pilot i tak dalej z resztą aplikacji. Po zakupie byłem tym zaskoczony,bo w innych androidach jakie mam, zero problemu . A tu zonk,ale widocznie to draństwo tak ma .Więc aby nie trzymać wokół siebie sterty klawiatur pilotów padów ,myślałem ze możne jakiś inny model myszki ogarnie ten problem .
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Myszki czy klawiatury w działaniu się nie różnią. Każda koduje i wysyła sygnał w taki sam sposób.
Mogą się jedynie różnić dodatkową funkcjonalnością, np dodatkowymi klawiszami funkcyjnymi itp.
 

boss509

Member
Też mi się tak wydaje, dlatego byłem zdziwiony, że u kolegi nie działa, chyba że po prostu nie był zadowolony z tego jak działa.

Klawiatura Logitech K400 Plus oczywiście też działa, ale w zależności od jakości aplikacji - trochę inaczej. Na dobrych, jak np. YouTube czy Player, wpisywanie, strzałki itd. bez zarzutu, cofać się można klikając Esc, a na beznadziejnych jak HBO GO wpisywanie w ogóle nie działa, cofa się Backspacem, a wciśnięcie Esc powoduje całkowite wyjście z aplikacji bez tego okna z prośbą o potwierdzenie. W CDA też miałem problem ze spacją i musiałem przejechać gładzikiem na klawiaturze ekranowej.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Takie uroki Android TV, który jest zoptymalizowany pod obsługę pilotem. Zwykły Android jest nastawiony głównie na dotyk. Teoretycznie nie ma przeciwwskazań, żeby aplikacje korzystały z zewnętrznej klawiatury i myszki ale autorzy aplikacji czasami mają to gdzieś i wtedy są problemy z obsługą.
 

lipaaa

New member
A, no tak. Przepraszam za nieuwagę. Wracając do sedna to chyba łatwiej będzie podpiąć Shielda do Soundbara przez HDMI i wypuścić też przez HDMI do monitora. Używając optyka tracisz możliwość odtwarzania gęstszych formatów dźwięku a poza tym każdy konwerter to jednak ryzyko opóźnienia dźwięku albo jakichś zniekształceń.

Dzięki za odpowiedź, będę testował też takie rozwiązanie.
 

andrzeej

Member
Kodi plus wtyczka Netflix i cyk jest atmos
Tv "stary" Samsung KS 7000 bo 2016 więc szans na aktualizację brak NVIDIA też do mojego shelda z 2017 nie będzie "inwestować"��.
Chyba że o czymś nie wiem.
URL=htt ://www.fotosik.pl/zdjecie/63cff6462e1e07f8]
63cff6462e1e07f8med.jpg
[/URL]
URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/205f36a20c0e4b15]
205f36a20c0e4b15med.jpg
[/URL]
 

Attachments

  • IMG_20200818_131154.jpg
    IMG_20200818_131154.jpg
    997,2 KB · Wyś: 41
Ostatnia edycja:

ap0f1s

New member
Tylko to jest dolby Digital plus/dolby atmos (E-AC-3). Czyli dźwięk trochę lepszy niż dolby Digital. Nie masz pełnoprawnego atmos, który i tak w kodi przy shield pokazuje tak. Obecnie nie da się mieć w pełni atmos bez odpowiedniego urządzenie. Rządne wtyczki ci tego nie zrobią. Tak samo jest dolby vision.
Zresztą to słychać wystarczy na shieldzie odtworzyć coś na tru hd/atmos a pozniej ten niby atmos/d +.
Nie wiem jak to wszystko działa na shield tv z 2019. Tyle że mając xbox one x mam w pełni dolby vision i Atmos, a na starym shieldzie resztę.



 
Ostatnia edycja:
Do góry