Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

janunio

New member
Bez reklam
Pytam po raz 101: czy nvidia sheld pro komuś odtwarza You Tube 4K HDR czy nie ? Może dodali ?
Podaję kanały na YT z prawdziwymi filmam HDR:
- 8K HDR UNIVERSE
- 8K HDR VIDEO
- HDR-X
- The HDR Channel.

Plików z Dolby Vision także nie puści. NS to balast technologiczny za 1000 zeta.
 
Ostatnia edycja:

andrzeej

Member
A więc tak trochę jeszcze posiedziałem w ustawieniach i jest taka zależność. W ustawieniach ekranu gdy dam na dwie ostatnie opcje to HDR jest w innych nie. Dziwne bo zawsze miałem zaznaczone 4k 59,949Hz(domyślne) i było okej.
Teraz aby był HDR. To muszę wybrać 4k 23,976Hz HDR 10 Ready aczkolwiek dla mnie obraz nie jest płynny klatkuje
lub 1080p 59,940Hz HDR 10 Ready i tu klatkowania brak.

928b821e71d78942med.jpg
 
Ostatnia edycja:

andrzeej

Member
NVIDIA z 2017r. System najnowszy bodajże 8.2( jak będę w domu to spr.)
Na chwilę obecną po kontakcie z support NVIDIA jestem w kropce, zaproponowali abym wykonał hard reset niestety do tego potrzebny jest pad lub klawiatura a ja nie posiadam żadnej z tych rzeczy ( bo nie muszę )
Obecny status mojego zgłoszenia to konsultacje z działem wymian i napraw.
Jeśli coś się zmieni dam znać.
 

andrzeej

Member
@bl4ck ale to w NVIDIA czy na tv?
Ewidentnie mam coś źle ustawione w w przestrzeni barw.
Może ktoś pokaże jakie ma swoje ustawienia.
Dziwne jest to że nic nigdy nie zmieniałem tam i działało okej.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
[1] Powstaje pytanie po co producent dodał READY ? To określenie dotyczy obsługi zarówno Dolby Vision jak i HDR 10. Czyli Sheld (TARCZA) wyśle na TV takie video ale wyświetli jakieś "coś tam".
Znamy określenie TV HD READY. Owszem, taki TV przyjmie sygnał HD 720/1080 linii ale wyświetli go na ubogim, natywnym panelu 1366 x 768 linii. Zawsze jest szkodliwe skalowanie.

[2] Z załączonego screenu wynika, że producent nVidii sam deklaruje brak Dolby Vision dla treści 25/30/50/60 fps/Hz. Żenada. Niech chociaż dadzą YT 2K/4K z HDR. Co za gniot za 1000 zeta! Dodatkowe nikt nie potwierdza 24 fps z DV.

[3] jak tam prace nad kontenerem MKV z HDR DV ? A może KODI już odtwarza HDR DV.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
@janunio

1. Kogo to obchodzi co kiedyś było.
2. Odtworzy każdą możliwą rozdzielczość, przestrzeń barw i odświeżanie.
Gdybyś miał trochę oleju w głowie wiedział byś że opcję które wyświetla shield będą zależne od tego jakie jest urządzenie po drugiej stronie ...
3. Gdybyś się znał to byś wiedział, wszystko jest na forum makemkv.

I tak zapobiegawczo żebyś nie pierdzielił farmazonów i nie musiał się kompromitować...

W przyszłej wersji mediainfo zostania dodana funkcja wykrywania DV w mkv.
https://github.com/MediaArea/MediaInfo/issues/478#issuecomment-677483293


20191114_095509.jpg
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie próbował ktoś z Was odtwarzać muzykę dolby atmos z Tidala na Shieldzie? Widzę że player ma wsparcie dla Tidala w Dolby Atmos.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Od ok miesiąca, co jakiś czas doświadczam na Netflixie chwilowego "przeskakiwania" czy może bardziej "wycinania" ok. 1- sekundowych fragmentów filmu.
Cały film potrafi lecieć płynnie aż nagle pojawia się to przeskakiwanie. Wygląda to tak jakby ktoś wyciął jedną sekundę filmu (obraz i dźwięk) i go skleił. W trakcie dialogu potrafi całe słowo wyciąć razem z obrazem. Jak się to "cięcie" zacznie to tnie regularnie (5 sekund filmu, cięcie, 5 sekund filmu, cięcie itd.).
Czasami sytuacja się sama naprawia a czasami trzeba wyjść z filmu i włączyć go ponownie. Wtedy ta sama scena, już leci ok.

Robiłem Nvidii nawet przywrócenie do ustawień fabrycznych ale to nie pomaga.
Pojawia się to nieregularnie. Czasami przez kilka dni jest spokój.
Nvidia ma internet 300Mbps podpięty kablem.


Czy ktoś z Was też to zauważył?
Jakieś pomysły na to?
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
Netflix testuje od jakiegoś czasu nową kompresję materiałów - może to jest przyczyna. U siebie nie zauważam takich cięć; owszem, w trakcie filmu/odcinka potrafi przyciąć, ale max 1x
 

janunio

New member
Bez reklam
To nie są żadne testy. To nowy standard. Wybrane pozycje są już z małym Mb/sem.
Netflix ogłosił właśnie, że rozpoczyna streamowanie wideo na platformie Android za pomocą kompresji opartej o AV1. Ten przełomowy kodek zapewnia o ok. 20% lepszą efektywność kompresji w stosunku do poprzedników. AV1 opracowane zostało jako następca HEVC i VP9 i pozbawione jest jakichkolwiek opłat licencyjnych.
Spodziewać można się, że biblioteka tytułów Netflixa korzystających z AV1 będzie się szybko rozrastać.

Stara norma to 15,25 Mb/s 4K DV/ATMOS np. "Nasza Planeta". Tak ma się dzisiaj.
Nowa norma to 4,85 Mb/s 4K audio 5.1 np. "Jak zostałem Gangsterem"
Ale widzę, że przepływność może być zmienna!? "Opiekunka" - nowość DV/ATMOS.
Bardzo popieram strategię NETFLIX. Mniejszy strumień dotrze do większej grupy odbiorców - czytaj PŁATNIKÓW.
Na mojej wsi mam LTE. Filmy z 15,25 Mb/s mogę oglądać tylko między 1.oo a 8.oo.
4,85 Mb/s zagram przez cały dzień. Taka uroda LTE nawet przy moich optymalnych warunkach odbioru.
 
Ostatnia edycja:
Do góry