Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

rufi10

Member
Skąd wie NS? Spytaj... :)


:) no przecież opcję wyboru SI masz pod przyciskłem na pilocie :) I możesz skalowanie wyłączyć z tego poziomu :)
Poza tym masz opcję podglądu obrazu przed i po skalowaniu i w związku z tym masz wybór... :)
Nie wiem o co Tobie chodzi???
Z pewnością nie masz Shielda 2019 i tylko gdybasz, bo nie chce mi się wierzyć, że samodzielnie nie potrafisz wybrać właściwiej opcji wg własnych preferencji :)

W kolejnej wersji oprogramowania funkcja SI ma być udoskonalona
 

kris615

Member
:) no przecież opcję wyboru SI masz pod przyciskłem na pilocie :) I możesz skalowanie wyłączyć z tego poziomu :)
Poza tym masz opcję podglądu obrazu przed i po skalowaniu i w związku z tym masz wybór... :)
Nie wiem o co Tobie chodzi???
Z pewnością nie masz Shielda 2019 i tylko gdybasz, bo nie chce mi się wierzyć, że samodzielnie nie potrafisz wybrać właściwiej opcji wg własnych preferencji :)

W kolejnej wersji oprogramowania funkcja SI ma być udoskonalona[/QUOTE]

Aaaa, masz rację:) Chodzi ci o programowalny przycisk. Rzeczywiście to działa i mam materiał,
na którym wszystkie trzy opcje są aktywne. Tylko, że ja nie widzę żadnej różnicy między nimi i dwie
pierwsze tak jak pisałem mają problem z powiększeniem obrazu. Sprzęt mam od niedawna i jeszcze go
nie rozkminiłem całkowicie. Dzięki za porady. Co masz na myśli pisząc, że mam możliwość podglądu przed i po skalowaniu? Nie widzę możliwości wyłączenia skalowania. Wszystkie trzy opcje wypuszczają sygnał 4k być może różniący się prawie niewidocznymi niuansami.
 
Ostatnia edycja:

krashu

New member
Hej
Przymierzam się do zakupu Shielda i mam pytanie. Czy obsługuje on dyski 3TB gtp i czy da się tworzyć katalogi i usuwać pliki(prawo do zapisu) . Czy da się zainstalować klienta torrent np transmission? Czy jeśli zrobię root shield to będzie działać usługa geforce now.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

kris615

Member
Te opcje są aktywne wówczas, gdy odtwarzany materiał jest zgodny z SI - "Oparte na SI skalowanie rozdzielczości 720p/1080p do 4K przy 30 klatkach na sekund". Tak więc materiały poniżej 720p/1080p oraz 4K nie są skalowane.


PS Skalowanie do 4K działa rewelacyjnie, bez zarzutu, wcześniej zamieściłem tu fotki.
Żadnych drżeń obrazu, migania i innych związanych ze skalowaniem obrazu nie zauważyłem. Niektóre tu osoby zamiast cieszyć się doskonałą jakością wyświetlanych treści, szukają dziury w całym, pewnie piszą pracę doktorską na ten temat... :)

Chłoopie! To zobacz co napisałeś. PRZY(!) 30 klatkach a nie DO! Skoro masz taką wiedzę to precyzuj DOKKŁADNIE!
Poza tym uważam,że z guuna bata nie ukręcisz i słaby sygnał pozostanie nadal słabym sygnałem bardzo, bardzo niewiele podrasowanym. Natywne 4K z HDR to jest obraz godny polecenia.
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Chłoopie! To zobacz co napisałeś. PRZY(!) 30 klatkach a nie DO! Skoro masz taką wiedzę to precyzuj DOKKŁADNIE!
Poza tym uważam,że z guuna bata nie ukręcisz i słaby sygnał pozostanie nadal słabym sygnałem bardzo, bardzo niewiele podrasowanym. Natywne 4K z HDR to jest obraz godny polecenia.
To nie moje słowa, to był cytat ujęty w cudzysłów. Tak podaje producent Shielda.
Bata nie ukręcisz, ale nawet na Netflixie jest i jeszcze długo będą materiały filmowe w HD a różnica po przeskalowaniu jest kolosalna. Możesz to zobaczyć na zamieszczonych tu przeze mnie zdjęciach. Transmisje sportowe na żywo póki co też w większości są w HD :) Zrób sobie porównanie np. siatka (tenis) lub stół bilardowy i kule
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Aaaa, masz rację:) Chodzi ci o programowalny przycisk. Rzeczywiście to działa i mam materiał,
na którym wszystkie trzy opcje są aktywne. Tylko, że ja nie widzę żadnej różnicy między nimi i dwie
pierwsze tak jak pisałem mają problem z powiększeniem obrazu. Sprzęt mam od niedawna i jeszcze go
nie rozkminiłem całkowicie. Dzięki za porady. Co masz na myśli pisząc, że mam możliwość podglądu przed i po skalowaniu? Nie widzę możliwości wyłączenia skalowania. Wszystkie trzy opcje wypuszczają sygnał 4k być może różniący się prawie niewidocznymi niuansami.
Wywołując pionowy pasek na ekranie TV masz możliwość naocznej oceny jakości skalowania obrazu. Po jednej ze stron paska masz podgląd obrazu przed a po drugiej stronie po skalowaniu. Na moich zdjęciach wyraźnie to widać. Efekt skalowania w zależności od materiału wyjściowego jest różny, na ogół rewelacyjnie dobry, a przy filmach niewymagających skalowania jest odpowiednia informacja
 
Ostatnia edycja:

Eleonor

Member
Czy ktoś się orientuje gdzie można zakupić Nvidia shield tv PRO 2019 ? Nigdzie nie jest dostępny.
Kup w x-kom nawet gdy nie jest dostępny .
Składasz zamówienie i czekasz
Będziesz w systemie kolejkowym aż w końcu gdy dotrze odpowiednia ilość dotrze do Ciebie.
W taki sposób ja kupiłem swoją u nich - czekałem ok 3 tygodnie
 
Ostatnia edycja:

cinmarcin

New member
Oj, żeby mnie tak chcieli rolować przy każdym zakupie. Byłbym szczęśliwym człowiekiem.
A tak poważniej pewnie gdybym miał starszy model Shielda to nie miałbym potrzeby go wymieniać na nowy model. Mocy by mu przy moich zastosowaniach nie zabrakło. Natomiast z zakupu Nvidii 2019 Pro jestem baaaardzo zadowolony. Nie obraziłbym się, gdyby dodali pada tak jak w w wersji 2017 bo myślę sobie, że ulepszony pilot nie rekompensuje tego braku a cena bardzo podobna, o ile Shield 2017 nie był nawet tańszy. Ale też nie do grania (jako główne zastosowanie) po "upadku" Fergusona Nvidię kupiłem. Poza tym pad od PS3 ładnie się paruje, chociaż irytujące jest ciągłe miganie kontrolek wskazujących na połączenie z urządzeniem, a raczej brak na połączenia choć jest sparowany. Robi tak jednak przy każdym innym urządzeniu, które nie jest konsolą Sony. Widać TTTM.
Reasumując - cud maszynka, po 1,5 tygodnia użytkowania coraz mniej mnie boli wydatek tysiaka :D
Jak sparowaleś pada od PS 3?


Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

rufi10

Member
no przecież poszukałem i jest napis : zapytaj o termin dostawy. A jak zapytałem to nie mają i nie wiedzą kiedy będą mieli.
No to złóż zamówienie :) złożyłem zamówienie jednoczesnie w X oraz Euro AGD RTV. Ta druga była pierwsza... więc zamówienie w X anulowałem. W ten sposób po ok. tygodniu miałem NS w domu, choć pisali że conajmniej po 3 tygodniach :)
 
Panowie mam pytanie do osób posiadających prime video. Czy u was działa na nim HDR? Dziś włączyłem sobie The Grand Tour i według paska info jest tam HDR a mój telewizor nie włącza HDR'a. W netflix działa to dobrze.
 
Do góry