Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

manonfire

Member
od jednego Rosjanina , fanatyka Xiaomi że prace trwają ale nie zna szczegółów jeszcze
Mnie tam marka nie jest specjalnie potrzebna do szczęścia. Jak sprzęt będzie dobry to ludzie będą go kupować czy będzie to Bellwood, Sony, Ferguson, Apple czy Wetek. Choć nadal jestem w fazie fascynacji Shieldem i jak tylko się pokaże na horyzoncie to biorę. Dla Ferdka znajdę jeszcze jakieś ważne zajęcie bo to przyzwoity kawał sprzętu.
 
Potwierdzam w całości. Mam NETFLIXA Premium od pół roku, oglądam prawie odzienie i nie spotkałem się z żadnym szarpaniem czy brakiem płynności a jestem bardzo wrażliwy na tym punkcie/. NF śmiga szybko i sprawnie.
Co do szarpania to jak chodzi o KODI u mnie też niema żadnego szarpania. Kodi jako jedyna aplikacja którą ja używam posiada wsparcie auto refresh rate czyli sama dobiera odpowiednie odświeżanie co do materiału video. Cała reszta aplikacji czyli: Netflix, Prime Video, HBO GO, Player, IPLA, TVP VOD czy nawet Youtube niema wsparcia dla auto refresh rate.


Jeśli uważasz że niema na netflixie (aplikacji netflix w shield tv) szarpania obrazu to przy włączonym odświeżaniu standardowym czyli 59,94 Hz polecam Ci włączyć np serial 1983. Polski serial który jest nagrany w 25fps (50Hz). Ogólnie chyba większość Europejskich produkcji będzie nagrana w 25fps (50Hz). Jeśli jesteś wyczulony na szarpanie obrazu to szybko zauważysz przy płynnych ruchach kamery jak będzie szarpać. Chyba też Dom z Papieru jest nagrany w 25fps (50Hz) ale nie jestem pewien.



Jak dla mnie to jest po prostu w androidzie źle rozwiązane. W tym momencie jest tak że android TV pozwala aplikacją na to żeby to one podawały wyjściowy materiał już spreparowany i nadawały mu odświeżanie które potem widzimy na ekranie TV. Jak dla mnie powinno to być tak że aplikacja podaje do androida czysty materiał video taki jaki mają na serwerze w żaden sposób nie zmieniony a Android TV dostosowuje wtedy odświeżanie na ekranie TV.


Posiadam TV Samsung UE55KS7000 i na nim bardzo dobrze widać szarpanie. Jak się zmieni odświeżanie na 50Hz to jest na tych serialach płynnie ale na wszystkich innych jest szarpanie. Podobno na telewizorach innych marek może być lepiej albo gorzej to widoczne.


Shield 2019 nie odtwarza plików Dolby Vision. Szkoda.
Z tego co ja czytałem nowy Nvidia shield tv 2019 posiada wsparcie dla Dolby Vision ale takie trochę wybrakowane. Będzie działać Dolby Vision w aplikacjach typu netflix czy disney+ ale nie będzie działać z odtwarzaniem np blu ray 4k. Na takich nośnikach jest tzw dolby vision dual layer a tego formatu chyba shield tv nie umie obsłużyć.
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
Jeśli uważasz że niema na netflixie (aplikacji netflix w shield tv) szarpania obrazu to przy włączonym odświeżaniu standardowym czyli 59,94 Hz polecam Ci włączyć np serial 1983. Polski serial który jest nagrany w 25fps (50Hz). Ogólnie chyba większość Europejskich produkcji będzie nagrana w 25fps (50Hz). Jeśli jesteś wyczulony na szarpanie obrazu to szybko zauważysz przy płynnych ruchach kamery jak będzie szarpać. Chyba też Dom z Papieru jest nagrany w 25fps (50Hz) ale nie jestem pewien.
Tak mam właśnie w PlayStation 3. Tylko tam nic nie mogę z tym zrobić, ale czy na Shieldzie manualnie mogę sobie przełączyć na - jak podajesz przykład 1983 - na 50Hz w systemowych ustawieniach wyświetlania czy jak tam w Shieldzie się to nazywa i wtedy nie doświadczać szarpania? To nawet nie musi się dziać w trakcie odtwarzania filmu. Mogę sobie nawet reboot urządzenia zrobić i spokojnie obejrzeć film we właściwym dla niego frame rate bez szarpania. Zadaję to pytanie już po raz któryś, ale zwykle dostaję odpowiedź "nic nie szarpie". A ja pytam, czy można manualnie tak jak w Fergusonie FBox ATV żonglować sobie refresh rate? Nawet na pilocie był klawisz do tego

Jeśli Shield nie ma takiej możliwości i zawsze (prócz wspomnianego Kodi) dostosowuje swoje ustawienia do TV a nie można ręcznie tego zmienić to ma wadę dyskwalifikującą ją dla mnie - klatkującego Netfliksa to ja już mam na PS3
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
...
Jeśli uważasz że niema na netflixie (aplikacji netflix w shield tv) szarpania obrazu to przy włączonym odświeżaniu standardowym czyli 59,94 Hz polecam Ci włączyć np serial 1983. Polski serial który jest nagrany w 25fps (50Hz). Ogólnie chyba większość Europejskich produkcji będzie nagrana w 25fps (50Hz). Jeśli jesteś wyczulony na szarpanie obrazu to szybko zauważysz przy płynnych ruchach kamery jak będzie szarpać. Chyba też Dom z Papieru jest nagrany w 25fps (50Hz) ale nie jestem pewien.
.
U mnie zupełnie nic nie szarpie na aplikacji NETFLIX a mam ustawione domyślne 59,94Hz. Oglądałem wymienione przez Ciebie filmy (i setki innych) i na każdej jednej pozycji zawsze miałem idealnie płynny obraz. Jestem wyczulony w temacie płynności bo mam też Mi BOXA S i tam są straszne cyrki z płynnością na fabrycznej aplikacji NETFIX.
Piszę oczywiście o aplikacji NETFLIX (na kodi Netflixa nie oglądam).

.. A ja pytam, czy można manualnie tak jak w Fergusonie FBox ATV żonglować sobie refresh rate? Nawet na pilocie był klawisz do tego

Jeśli Shield nie ma takiej możliwości i zawsze (prócz wspomnianego Kodi) dostosowuje swoje ustawienia do TV a nie można ręcznie tego zmienić to ma wadę dyskwalifikującą ją dla mnie - klatkującego Netfliksa to ja już mam na PS3

Manualnie możesz sobie zmieniać ustawienia w menu. Jest też dedykowana aplikacja do tego celu właśnie na Shielda i ma opcje przypisania do wybranego klawisza (być może ta sama o której piszesz przy Fergusonie). Nie miej jednak, tak jak pisałem wyżej, wystarczy wybrać domyślne odświeżanie i wszystko dobrze działa. nie wiem skąd pojedyncze opinie osób, że jest z tym jakiś problem. Takich głosów na tym forum naliczyłem raptem ze 2-3. Może po prostu kup sobie Nvidię Shield i potestuj u siebie. Jestem na 95% przekonany, że będziesz miał wszystko płynnie odtwarzane. Jak Ci się nie spodoba to odeślesz korzystając z prawa zwrotu.
 
Ostatnia edycja:
1. Tak jak już napisałem w mojej pierwszej odpowiedzi. Kolega tu z forum zrobił apkę która automatycznie zmienia odświeżanie i dostosowuje do materiału video który oglądasz. Czyli jeśli włączysz na netflix film który jest w 23,976 to ta aplikacja wykryje że materiał jest z takim odświeżaniem i przełączy automatycznie odświeżanie na 23,976. Z większością aplikacji to działa dość dobrze chociaż zdarzają się problemy i czasem trzeba dać pauze i play żeby zaczęło działać dobrze a czasem trzeba włączyć ponownie film. (aplikacja którą zrobił była robiona pod wersje shield tv 2017 ale kilka osób pisało że działa ona też na shield tv 2019). Jest też tam możliwość ręcznego przełączania odświeżania i nawet rozdzielczości. Można też na stałe przypisać odświeżanie do aplikacji o ile oczywiście wszystkie materiały video mają na niej zawsze taką samą liczbę fps (HBO GO, IPLA, Payer czy tvp vod)
2. Innym sposobem jest z tego co czytałem wersja BETA przełączania odświeżania stworzona przez zespół nvidia. Jest to tylko i wyłącznie w nowych wersjach nvidia shield tv 2019. Da się to jakoś ustawić żeby funkcję tą włączać przez przycisk na pilocie. Z tego co czytałem to włącza się funkcje dostosuj z pilota i powinien dostosować sam odświeżanie. Mówię to czysto teoretycznie bo nie mam wersji 2019 i tylko z komentarzy to wyczytałem.

Niestety obie te funkcje nie działają z aplikacją Prime Video gdyż w niej wywala błąd HDCP.

Czyli podsumowując jest możliwe zmienianie odświeżania na Shield TV. Nie działa to jakoś super automatycznie ale działa.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
...
2. Innym sposobem jest z tego co czytałem wersja BETA przełączania odświeżania stworzona przez zespół nvidia. Jest to tylko i wyłącznie w nowych wersjach nvidia shield tv 2019. ...

O tej "becie" to się już pisze co najmniej od roku, więc wersja 2017 a może i wcześniejsze też ją mają. Dowodem na to jest też to, że u mnie nie pa roblemów z płynnością a oglądam rożne materiały. Dowodzi to, że jest wbudowany jakiś mechanizm dopasowania odświeżania. Nie wiem czy jest on w fazie beta, alfa czy już może RC ale wiem, że działa 100 poprawnie.

kola01 jaki masz telewizor?

Sony 46Z5500 (1080p).
Na tym samym TV testowałem Mi BOXA S i ten miał problemy z płynnością o których pisałem wyżej.
 
Ostatnia edycja:
O tej "becie" to się już pisze co najmniej od roku, więc wersja 2017 a może i wcześniejsze też ją mają. Dowodem na to jest też to, że u mnie nie pa roblemów z płynnością a oglądam rożne materiały. Dowodzi to, że jest wbudowany jakiś mechanizm dopasowania odświeżania. Nie wiem czy jest on w fazie beta, alfa czy już może RC ale wiem, że działa 100 poprawnie.



Sony 46Z5500 (1080p).
Na tym samym TV testowałem Mi BOXA S i ten miał problemy z płynnością o których pisałem wyżej.
No dobrze skoro masz u siebie mechanizm który dopasowuje odświeżanie do materiału video to czy podczas puszczania np tego serialu 1983 zmienia Ci odświeżanie w Twoim Telewizorze na 50Hz? Masz na początku przez chwilę czarny ekran i czy jak sprawdzasz w Twoim TV w informacjach o obecnym HDMI czy masz 50Hz?

Podobno TV od Sony mają najlepszy upłynniacz na rynku i może dlatego nie widzisz żadnego problemu? Ewentualnie jeśli nie używasz upłynniacza to go włącz na chwilę do testów a on zaraz Ci pokaże w czym jest problem z materiałem 50Hz puszczanym w odświeżaniu 59,94Hz.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ile on ma Hz (odświeżanie) ale tak realnie?

Wyświetlane 200Hz ale mam ustawione pośrednie (nie lubię efektu "teatru") czyli pewnie 100Hz. Na pośrednim obraz jest tak super płynny, że nic więcej mi nie potrzeba.
Wejściowe HDMI ma chyba max 60Hz.

No dobrze skoro masz u siebie mechanizm który dopasowuje odświeżanie do materiału video to czy podczas puszczania np tego serialu 1983 zmienia Ci odświeżanie w Twoim Telewizorze na 50Hz? Masz na początku przez chwilę czarny ekran i czy jak sprawdzasz w Twoim TV w informacjach o obecnym HDMI czy masz 50Hz?

Nie wydaje mi się, żeby sam TV zmieniał sobie odświeżanie. Po prostu jak włączę film na Nvidii to on od pierwszej sekundy leci płynnie. Nie mam żadnego czarnego ekranu na początku a przynajmniej tego nie zauważam.
Nie mam opcji w TV, która mi pokazuje odświeżanie w trakcie odtwarzania filmu ale po częstotliwości pracy inwertera matrycy (delikatne bzyczenie z tyłu telewizora, inny ton dla 50 i 60Hz) wnioskuję,że pracuje on na 60 Hz (59,94 Hz).
Wieczorem w domu jeszcze raz dokładnie sprawdzę dla serialu 1983.
 
Ostatnia edycja:
No dziwne trochę że TV nie pokazuje jakie są aktualnie parametry obrazu. U mnie w samsungu wystarczy chyba nacisnąć ok i mi pokazuje jaka jest rozdzielczość, czy jest czy niema HDR no, jakie jest odświeżanie i który jest obecnie wybrany port HDMI. Jeżeli Ci nie zmienia odświeżania na 50Hz tzn że tak jak i ja i każdy użytkownik starszej wersji shield tv nie masz zaimplementowanej automatycznej zmiany odświeżania. Jedynie masz super upłynniacz który może to jakoś wyrównać. Chociaż dziwi mnie że na xiamomi Ci szarpało a na shield nie. Przydało by się upewnić czy zmienia czy nie zmienia Ci odświeżania na tym serialu 1983.
 

janunio

New member
Bez reklam
[1] Powtarzam: Shield 2019 nie odtwarza plików Dolby Vision. Jeżeli ktoś uważa inaczej to niech poda nazwę playera z obsługą Dolby Vision. Sheld nie ma systemowego playera.

[2] Powoli ale jednak rośnie świadomość, że dla optymalnej płynności odtwarzania video przez TV konieczne jest dostosowanie Hz odświeżania panelu z fps-em treści video. Żadnemu producentowi odtwarzaczy video nie udało się jeszcze wdrożyć funkcji Auto Refresh Rate.

Zwracam także uwagę, że nie ma programu typu MediaInfo dla ANDROID TV, który określił by fps pliku źródłowego. Jeżeli ktoś zna taką apkę to bardzo proszę o podanie nam nazwy.
Pozostaje więc ustalenie fps na PC (MediaInfo) i wymuszenie Hz przez urządzenie typu ANDROID TV BOX z certyfikatem Googla). Dlatego od jakiegoś czasu w tytule video umieszczam informację o fps.


[3] Na rynku są TV, które mają opcję natywnego odświeżania 48/96 Hz dla treści 24p.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
[1] Powtarzam: Shield 2019 nie odtwarza plików Dolby Vision. Jeżeli ktoś uważa inaczej to niech poda nazwę playera z obsługą Dolby Vision. Sheld nie ma systemowego playera.

[2] Powoli ale jednak rośnie świadomość, że dla optymalnej płynności odtwarzania video przez TV konieczne jest dostosowanie Hz odświeżania panelu z fps-em treści video. Żadnemu producentowi odtwarzaczy video nie udało się jeszcze wdrożyć funkcji Auto Refresh Rate.

Zwracam także uwagę, że nie ma programu typu MediaInfo dla ANDROID TV, który określił by fps pliku źródłowego. Jeżeli ktoś zna taką apkę to bardzo proszę o podanie nam nazwy.
Pozostaje więc ustalenie fps na PC (MediaInfo) i wymuszenie Hz przez urządzenie typu ANDROID TV BOX z certyfikatem Googla). Dlatego od jakiegoś czasu w tytule video umieszczam informację o fps.


[3] Na rynku są TV, które mają opcję natywnego odświeżania 48/96 Hz dla treści 24p.
Kodi nie zmienia Hz automatycznie czasem?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Kodi zmienia ma własną funkcję, w shield można jeszcze użyć wtyczki https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.bytearray.refreshrate&hl=pl dla reszty apek.

janunio to głąb kapuściany zresztą wystarczy przeczytać co napisał.

@janunio
Powtarzaj sobie do obsranej śmierci, ale DV(one layer) z plików i ich odtwarzanie jest możliwe to że czegoś nie wiesz twój problem.. smuteczek :)

"Żadnemu producentowi odtwarzaczy video nie udało się jeszcze wdrożyć funkcji Auto Refresh Rate."

Apple TV głąbie.
 
Ostatnia edycja:

Eleonor

Member

Attachments

  • screen-0.jpg?h=355&fakeurl=1&type=.jpg
    screen-0.jpg?h=355&fakeurl=1&type=.jpg
    13 KB · Wyś: 172
  • screen-1.jpg?fakeurl=1&type=.jpg
    screen-1.jpg?fakeurl=1&type=.jpg
    41,9 KB · Wyś: 29

janunio

New member
Bez reklam
... Kodi nie zmienia Hz automatycznie czasem?
Ta opcja, jeżeli jeszcze jest to nigdy nie działała.
@bl4ck; zamiast bluzgać to po prostu podaj nazwę aplikacji na Shelda, która odtworzy plik DOLBY VISION. PLEASE.

Czyli Apple TV to jedyny taki player na rynku. Podaj jak mierzysz natywny Hz matrycy TV. PLEASE.


@Eleonor; a próbowałeś zainstalować ? Jak Ci się uda to nam tu napisz.
To klasyczny fake news.
 
Ostatnia edycja:
Do góry