Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Podsumowując masz stary i dobry telewizor. Na nowych telewizorach widać strasznie problemy związane z szarpaniem przy źle dopasowanym odświeżaniu. U mnie na samsungu ue55ks7000 na tym odcinku 7 który poleciłem Ci żebyś sprawdził wygląda to tak że te słupy które u Ciebie delikatnie drgają to u mnie na ułamek sekundy co około 5 sekund widać jakby się rozdwajały (jakby jeden słup stanął w miejscu a drugi się przesunął o 2cm). Po zmianie na 50Hz już idzie idealnie płynnie. Nvidia shield tv niema z tym nic wspólnego. Twój telewizor sobie z tym po prostu dobrze radzi.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
A testowałeś jeszcze na innym TV?
Może niech wypowiedzą się tez inni użytkownicy Shielda, czy widzą jakiś problem z płynnością przy domyślnym ustawieniu (59,94Hz) na ww. scenie serialu "1983" (sezon 1 odcinek 7. Na samym początku niosą trupa) albo czy w ogóle widzą jakieś szarpanie na filmach w aplikacji Netflixa.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Te szarpania i ich upłynnianie w dużej mierze zależy od posiadanego TV ja u siebie na panasonicu plazmie co bym nie odtworzył zawsze jest płynne, ale problem jest dość popularny i wiele osób ma z tym problem właśnie w głównej mierze z powodu posiadanego TV.
 
Na 3 samsungach jest to widoczne. Z czego najmniej widoczne i zarazem najlepiej wyglądające jest to na właśnie starym już chyba 8 letnim samsungu ue37b650 (akceptowalne). Ogólnie tak jak napisał to bl4ck to jest bardzo popularny problem.
 

manonfire

Member
Już podjąłem decyzję co do zakupu Shielda. Są na razie braki i będę miał na koniec stycznia. Złożyłem zamówienie i rozmawiałem z miłym panem z X-Kom'u. Mam jeszcze jedno pytanie: czy da się wyłączyć tego zielonego LED'a na konsoli czy mam się zaopatrzyć w taśmę izolacyjną?
 

greend

New member
kowalmisiek* Twoje teorie tylko wprowadzają chaos. Mam Mi boxa i shield przełączam raz jeden raz drugi na tym samym telewizorze mi box szarpie shield płynnie i żadne ulepszacze telewizora nie mają wpływu, bo czemu mają działać na jeden odtwarzacz a na drugi nie? Każdy kto kupi wersje 2019 przekona się że na Netflix jest płynnie i nie ma innej opcji.
 

greend

New member
Na mi box szarpie jeszcze cda i play now, a płynnie działa hbo go i youtube żadne zmiany ustawień nic nie dają. Natomiast shield nie ma takich problemów
 

rafmik

Member
kola01 sprawdź na netflixie jeszcze raz serial 1983 sezon 1 odcinek 7. Na samym początku niosą trupa i tam jest taki płynny ruch kamery na którym dobrze widać szarpanie jeśli niema się ustawionego poprawnego odświeżania.


Teraz sprawdziłem u siebie na Mi Boxie - w tej scenie z trupem obraz jest ok, jak się spojrzy na same boki ekranu przy ramce to widać minimalne skakanie. Ale jak się ogląda serial (centrum ekranu) to tego nie widać. Obraz był 60Hz.

Do testów lepszy jest Breaking Bad sezon 3 odcinek 13, też jest na początku dłuższa, jasna scena z płynnym ruchem kamery. Od razu widać jakieś skoki czy szarpanie (przy niewłaściwym ustawieniu Hz)


Chodzi o scenę zaczynającą się od kominka? Przy domyślnych ustawieniach 60Hz jest lekkie szarpanie. Po zmianie w menu boxa odświeżania na 24Hz problem całkowicie znika.
Trzeba to zmienić ręcznie w ustawieniach Androida, samo się dla NF nie zmienia.
W Kodi problem nie istnieje, bo odtwarzacz sam dobiera odświeżanie pod film.


Sprawdzane na starym Samsung UE46C6000 - wszystkie "upłynniacze" wyłączone.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Teraz sprawdziłem u siebie na Mi Boxie - w tej scenie z trupem obraz jest ok, jak się spojrzy na same boki ekranu przy ramce to widać minimalne skakanie. Ale jak się ogląda serial (centrum ekranu) to tego nie widać. Obraz był 60Hz.




Chodzi o scenę zaczynającą się od kominka? Przy domyślnych ustawieniach 60Hz jest lekkie szarpanie. Po zmianie w menu boxa odświeżania na 24Hz problem całkowicie znika.
Trzeba to zmienić ręcznie w ustawieniach Androida, samo się dla NF nie zmienia.
W Kodi problem nie istnieje, bo odtwarzacz sam dobiera odświeżanie pod film.


Sprawdzane na starym Samsung UE46C6000 - wszystkie "upłynniacze" wyłączone.

Na 60Hz szarpie ale to nie jest domyślne odświeżanie. Chodziło o test na domyślnym czyli 59,94 Hz. Na tym u mnie wszystko chodzi OK. Każdy jeden film na apli netfix.
Możesz sprawdzić jeszcze raz?
 

janunio

New member
Bez reklam
Przy domyślnych ustawieniach 60Hz jest lekkie szarpanie. Po zmianie w menu boxa odświeżania na 24Hz problem całkowicie znika.
Trzeba to zmienić ręcznie w ustawieniach Androida, samo się dla NF nie zmienia.
I to jest sedno problemu z pozyskaniem wzorcowej płynności.

W Kodi problem nie istnieje, bo odtwarzacz sam dobiera odświeżanie pod film
.
W żadnym soft-playerze opcja Auto Refresh Rate nie działa. W KODI także.

Problem w tym, że nie ma sposobu na pomiar Hz matrycy. Chyba, że się mylę.
Mój TV Na Kodi zawsze melduje odświeżanie 60 Hz. Czy gra video 24p/25p/30p/50p czy 60p.
 

greend

New member
janunio działa w kodi i nova po prostu masz coś nie ustawione. A te wszystkie dywagacje o Hz nie zawsze się przekładają na działanie. Przykład w shield nic się nie przełącza i jest płynny stabilny obraz, na mi box przełączałem aplikacją Refresh Rate i efekt mizerny
 
I to jest sedno problemu z pozyskaniem wzorcowej płynności.

.
W żadnym soft-playerze opcja Auto Refresh Rate nie działa. W KODI także.

Problem w tym, że nie ma sposobu na pomiar Hz matrycy. Chyba, że się mylę.
Mój TV Na Kodi zawsze melduje odświeżanie 60 Hz. Czy gra video 24p/25p/30p/50p czy 60p.


Masz coś u siebie źle ustawione. Skoro każdy Ci pisze że u wszystkich działa to sam sobie odpowiedz. Mi działa na KODI wyśmienicie auto refresh rate. Sprawdzając w menu telewizora samsung pojawia mi się 24Hz, 50Hz lub 60Hz. Chyba wszystkie samsungi nie rozpoznają odświeżania 23,976Hz i 59,94Hz dlatego zamiast nich pokazuje 24Hz i 60Hz. Musisz pokombinować z ustawieniami KODI co źle ustawiłeś albo może kabel HDMI masz zły.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Domyślne w Mi Box mam 60Hz, tak pokazuje box i TV.

Ale to jest wątek o Nvidii Shield. Trzeba było napisać, że testy robisz na innym urządzeniu.
Na Mi BOX S płynność względnie działa po wgraniu Android TV 9 beta 3. Działa do momentu aż Mi BOX się zmuli czyli najczęściej przez kilka godzin, max na drugi dzień. Po restarcie się odmula i tak w kółko.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
janunio jest za głupi żeby pojąc obsługę kodi, lepiej napisać że żaden na świecie player nie obsługuje automatycznego dostosowania odświeżania do ekranu...kiedy nie potrafi się poświecić chwili na konfigurację i poczytanie.

@janunio
Ty sobie zrób ale pomiar ilorazu inteligencji a nie hz w TV matko co za beton...
 
Ostatnia edycja:

Bluncik85

New member
Hejka :) Mam pytanko do Was, chcialem popykać z córeczką w jakąś platformowke która lubi moja córka ale mam tylko jednego pada i tu pojawia sie problem a mianowicie drugi pad do shielda kosztuje okolo 300zl co srednio mi sie widzi. Teraz mojw pytanko do Was czy komuś udalo siw podpiac inny pad pod shielda niż dedykowany ?
 
Do góry