Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mogę :D Klucz i już, do zagadki
giphy.gif
 

rufi10

Member
A co to za opcja, którą należy zmienić?
Co to za pilot samsung, który działa na shield?
Ja miałem przez kilka dni shield 2019 ale... ten pilot to totalne nieporozumienie, chodzi o kształt. Jak przesuwam na youtube w lewo lub prawo to pilot, z racji, że jest prostokątem przesuwa się na boki. Strasznie niewygodnie mi się z niego korzystało.
Każdy pilot (bez klawiatury) nowego TV Samsunga działa z Nvidia Shield TV, jako zamiennik oryginału.
Nowy pilot nvidia Shield PRO 2019 jest jednak nie do pobicia!!! Jest dopracowany w każdym calu.

Napisz, co masz na myśli, przesuwanie pilota w lewo-prawo na YT? Od przewijania filmów np. na YT masz dedykowane przyciski lewo-prawo. Dodatkowo masz przycisk programowalny, po który możesz podpiąć dowolną aplikację...
 

cinmarcin

New member
Witam serdecznie wszystkich. Jestem tu nowy. Kupiłem parę dni temu w rtv Euro AGD wersję pro. Posiadam też konto GeForce now. Mam też nadzieję znaleźć tu odpowiedzi na wiele pytań. Pierwsze z nich to jaki kontroler oprócz dedykowanego Nvidia mogę podłączyć? Próbowałem już od PS 3, Xboxa 360 i media-tech. Bez sukcesów. Drugie pytanie to jak ściągnąć przeglądarkę Chrome? Mam teraz Putina. I czy w wyszukiwaniu głosowym urządzenie musi szukać tylko w serwisie YouTube? Nie da się przeskoczyć pytania w przeglądarkę? Uruchomiłem również wersję GeForce now na telefon Xiaomi
mia2 lite. Czy są w tej opcji jakieś gry bezpłatne? Pozdrawiam serdecznie.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

boss509

Member
Pod tym adresem masz post z listą obsługiwanych kontrolerów. Niestety nowe forum NVIDIA jest fatalne i nie ma możliwości podejrzenia nowszych postów w obszernych wątkach (tzn. jest, ale przewijanie będzie trwało bardzo długo). Masz tu m.in. napisane jak podłączyć DualShocka 3.

Gdybym sam miał teraz kupować, to polowałbym na pada do Xboxa One z adapterem. Obecnie korzystam z GameSir G3S, bo zależało mi na układzie przycisków i gałek zbliżonym do PlayStation i jak na pada za którego zapłaciłem 103 złote, to jestem naprawdę zadowolony. Tej samej firmy nieco droższy jest GameSir G4s, który z kolei powinien spodobać się fanom kontrolera Microsoftu, ale nie ma go na tej liście, chociaż na 99% będzie działać.
 

Zlotnik86

New member
Witam serdecznie wszystkich. Jestem tu nowy. Kupiłem parę dni temu w rtv Euro AGD wersję pro. Posiadam też konto GeForce now. Mam też nadzieję znaleźć tu odpowiedzi na wiele pytań. Pierwsze z nich to jaki kontroler oprócz dedykowanego Nvidia mogę podłączyć? Próbowałem już od PS 3, Xboxa 360 i media-tech. Bez sukcesów. Drugie pytanie to jak ściągnąć przeglądarkę Chrome? Mam teraz Putina. I czy w wyszukiwaniu głosowym urządzenie musi szukać tylko w serwisie YouTube? Nie da się przeskoczyć pytania w przeglądarkę? Uruchomiłem również wersję GeForce now na telefon Xiaomi
mia2 lite. Czy są w tej opcji jakieś gry bezpłatne? Pozdrawiam serdecznie.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Pad z Xboxa one S działa bez problemu na shield TV 2017
 

andrej101

New member

rufi10

Member
Bo jeśli to przez procesor targu nie mogą puścić Atmosa, to dlaczego Prime Video daje radę. Już nie wspomnę o Kodi na nvidii.
??? Nie rozumiem, Prime Video i Kodi daje radę nawet na tanim sprzęcie z Biedronki...


PS Podzielcie się, jakie ciekawe apki macie zainstalowane na NS? Ostatnio instalowałem apkę Cyberflix i... wymiata. Znalazłem aplikację do wyświetlania EPG, ale wizualnie i intuicyjnie nie dorównuje jakiejkolwiek aplikacji na androida mobilnego.

Szkoda tylko, że w nowej NS 2019 pamięci wewnętrznej jest jak na lekarstwo.


Mam problem z uruchomieniem NS 2019 w sieci akademickiej. Próbowałem kablowo i po Wi Fi, wgrywałem przeróżne aplikacje do obsługi sieci - bezskutecznie!!! Jeśli ktoś rozwiązał ten problem z tą minikonsolą lub innymi konsolami w sieci eduroam https://www.eduroam.pl/ to proszę o sugestie tu na forum lub prywatnie. Będę wdzięczny za każdą pomoc :)
 

manonfire

Member
Hello.
Po ostatnich manewrach Netfliksa postanowiłem przemyśleć sprawę przesiadki z Fergusona FBox ATV na Shielda. Zanim jednak wydam niemałą gotówkę na ten sprzęt chcę się upewnić, że to była dobrze wydana kasa.
Dużo już wiem ale potrzebuję odpowiedzi na ważne pytanie. Chodzi o zmianę trybu 50/60/24Hz w zależności od źródła. Doczytałem, że Shield nie robi tego z automatu (choć jakieś newsy donosiły o beta testach takiej funkcjonalności) ale czy tak, jak w przypadku FBoxa można to zrobić manualnie? Tzn. że jeśli wiem, że dany materiał jest w 23,976 jak wiele seriali/filmów na Netfliksie to czy mogę sobie w ustawieniach przełączyć w tryb 24Hz a potem w razie potrzeby wrócić do 50/60Hz? Mam plazmę FHD Panasonica, w przypadku FBoxa nie było z tym problemów przy wyłączonej opcji HDMI auto adaptation, bo wtedy samoczynnie przełączał się na 60Hz.
PlayStation 3 którego chwilowo używam do Netfliksa ma na sztywno wyświetlanie w 60Hz co skutkuje brakiem płynności obrazu w materiałach zarówno 23,976 jak i 50 Hz. Nie chcę się wpakować na minę za tysiaka.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

greend

New member
To ja odpowiem tak, mnie się nic nie przełącza na netflixie ale zawsze jest 100 procent płynnie więc tu nie ma żadnego problemu. Problem jest tylko na filmach odtwarzanych z dysku ale tutaj sprawę załatwia kodi który ma opcję przełączania automatycznie Hz i to załatwia sprawę. Więc po przejściach z Mi boxem gdzie jest problem z przycinaniem, polecam shilda z czystym sumieniem
 

manonfire

Member
To znakomicie, po sprzęcie za niemałą kasę tego właśnie bym się spodziewał. Natomiast jeszcze raz zadam pytanie tylko trochę inaczej: czy istnieje możliwość w opcjach wyświetlania obrazu ustawić rozdzielczość/odświeżanie 1080p/24? Nie zawsze chciałbym polegać na Kodi, lubię mieć możliwość manualnego ingerowania w ustawienia czy to obrazu czy dźwięku. Ot, taka potrzeba kontroli :)
 

greend

New member
Jest taka możliwość, wchodzisz w ustawienia/piloty i akcesoria/dostosuj przycisk/dopasuj częstotliwość wyświetlania klatek, wtedy ręcznie przyciskiem na pilocie przełączasz wszystkie możliwe odświeżania. W moim przypadku jednak to nie rozwiązało problemu, na ten czas jedynie kodi wzorowo odtwarza pliki z dysku. Pozostałe serwisy hbo go, youtube, cda i wszystkie inne działają bez zająknięcia wzorcowo
 
Ostatnia edycja:
Ja się nie zgadzam całkowicie z odpowiedziami kolegi greend!!!!
Domyślam się jednak że posiada on wersję shield tv 2019 i taką manonfire Ty też będziesz posiadał. Ja mam shield tv z 2018 roku i byłem bardzo niezadowolony problemami na wszystkich aplikacjach z przycinaniem się obrazu. Czy to netflix czy prime video, hbogo, tvp vod, ipla, player itd. Z automatu shield nic nie robił. Trzeba było przejść przez wszystkie ustawienia żeby ręcznie zmienić odświeżanie jak się oglądało materiał w 25 fps (50Hz) to trzeba było zmienić odświeżanie na 50Hz. Przy ustawieniu shield TV w systemie na 59,94Hz praktycznie nie widać żadnych przycięć w materiale który jest nagrany w 23,976. Chodzi dość płynnie ale czasem coś może się zdarzyć!! Problem jest zawsze między przy materiałach 25fps (50Hz). Na nich zawsze widać zacinanie jeśli mamy ustawione domyślnie w systemie 59,94Hz. Na szczęście przyszedł nam z pomocą kolega tu z forum i autor wtyczki "refresh rate tool" która działa dość dobrze. Z automatu zmienia odświeżanie materiału i ma też możliwość zmiany rozdzielczości materiału chociaż tego ja nie używam. Niestety czasem się coś wysypie i trzeba włączyć od nowa film albo materiał po zmianie odświeżania zaczyna się przycinać na szczęście wystarczy dać zazwyczaj na chwilę pauze i play i zaczyna iść dobrze. Są też problemy z prime video w którym nie działa automatyczna zmiana odświeżania i autor nic nie jest w stanie na to poradzić. Nie jestem w stanie określić jak to wygląda na nowy shield TV ale to jest ten sam system operacyjny android tv więc jest zapewne dokładnie tak samo. Jak ktoś piszę że działa idealnie płynnie to po prostu nie zauważa tych szarpnięć. A każdy człowiek inaczej to widzi. Może też dużo zależeć od telewizora ale tak czy siak raczej najlepszy nawet upłynniacz ruchu nie zniweluje całkowicie problemu kiedy materiał 50Hz jest puszczany w 59,94Hz.
 
Do góry