Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

janunio

New member
Bez reklam
Czyli plików *ts/*mp4 z Dolby Vision Sheld PRO 2019 nie odpali. Także i KODI nie wyda DV, czy tak ?
Opcja dostosowanie odświeżania rozumiem, że znikła.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czyli plików *ts/*mp4 z Dolby Vision Sheld PRO 2019 nie odpali. Także i KODI nie wyda DV, czy tak ?
Opcja dostosowanie odświeżania rozumiem, że znikła.

Nigdy nie miałem żadnych problemów z odświeżaniem w Nvidii Shield 2017 (mam od ponad roku). Nie wiem jak ona to robi ale w NETFLIX i innych aplikacjach u mnie zawsze obraz leci idealnie płynnie, bez szarpania czy drgania.
Dla porównania testuję od niedawna Mi BOXA S, który podłączony zamiast Nvidii (internet przez LAN-USB) ciągle się dławi i szarpie (TV FullHD). Nawet jak jakimś cudem radzi sobie z odświeżaniem pod NETFLIXEM, to po 1/2 dniach i tak zaczyna mulić (na każdym ustawieniu odświeżania). Pomaga restart ale max na 1/2 dni. Walczę z nim od miesiąca z różnymi wersjami oprogramowania i nie mogę sobie z nim poradzić. Kupiłem dla rodziców ale zaraz chyba wywalę go przez okno.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Nigdy nie miałem żadnych problemów z odświeżaniem w Nvidii Shield 2017 (mam od ponad roku). Nie wiem jak ona to robi ale w NETFLIX i innych aplikacjach u mnie zawsze obraz leci idealnie płynnie, bez szarpania czy drgania.
Dla porównania testuję od niedawna Mi BOXA S, który podłączony zamiast Nvidii (internet przez LAN-USB) ciągle się dławi i szarpie (TV FullHD). Nawet jak jakimś cudem radzi sobie z odświeżaniem pod NETFLIXEM, to po 1/2 dniach i tak zaczyna mulić (na każdym ustawieniu odświeżania). Pomaga restart ale max na 1/2 dni. Walczę z nim od miesiąca z różnymi wersjami oprogramowania i nie mogę sobie z nim poradzić. Kupiłem dla rodziców ale zaraz chyba wywalę go przez okno.

Mam tego mi boxa 4 s i ani Netflix ani Youtube nie rwie Video, czasem tylko wyłączy się obraz na sekundę, ale wydaje mi się, że to wina łącza wifi i mojego routera. Mam 600mb/s z Vectry i ten biały modem Technicolor.
Na pokładzie andek 8.1
 

janunio

New member
Bez reklam
Czy pliki *ts/*mp4 z Dolby Vision Sheld PRO 2019 odpali ?
Także i KODI nie wyda DV, czy tak ? Ktoś to wyjaśni ?

Opcja dostosowanie odświeżania rozumiem, że znikła.
 

greend

New member
janunio do czego ci opcja odświeżania jeżeli wszystko z każdego źródła jest odtwarzane prawidłowo? Możesz tą opcję ustawić w kodi i filmy z dysku będą się odpalać z właściwym odświeżaniem
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam tego mi boxa 4 s i ani Netflix ani Youtube nie rwie ...
Na pokładzie andek 8.1

To zazdroszczę ale przy okazji zobacz ile osób klnie na tego MI BOXA właśnie za szarpanie na NETFLIX (fabrycznie zainstalowana apka) o którym pisałem:
https://miuipolska.pl/forum/topic/41099-mi-box-4k-s-zacinanie/

Takie wątki przewijają się co chwilę na różnych forach. Problem się ciągnie od ok roku a może nawet jest i od samego początku, choć faktycznie, pojawiają się też głosy osób takich jak Ty, którzy twierdzą, że u nich NETFLIX działa płynnie. Bardzo dziwne.
 

RaFiB

New member
Witam serdecznie.

Chciałem udostępnić pamięć pamięć ShieldTV ale na moim PC w sieci wogóle nie widać urządzenia...


Gdyby ktoś miał podobny problem:
panel sterowania->Programy i funkcje->włącz funkcje windows-> Obsługa SMB 1.0 i zaznaczyć klient SMB 1.0

Teraz ShieldTV widoczny jest jako komputer i można zmapować dysk.

pozdr
Raphael Stark
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takie wątki przewijają się co chwilę na różnych forach. Problem się ciągnie od ok roku a może nawet jest i od samego początku, choć faktycznie, pojawiają się też głosy osób takich jak Ty, którzy twierdzą, że u nich NETFLIX działa płynnie. Bardzo dziwne.

Czemu dziwne?
Nie każdy ma, nie każdy ogląda w jakości 4k...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czemu dziwne?
Nie każdy ma, nie każdy ogląda w jakości 4k...

Tylko, że ja oglądam w full HD. Mam co prawda pakiet premium na Netflixie (4k) ale mój TV ma tylko 1080p i taką rozdzielczość ustawiłem w Mi BOX. Nawet jak ustawię 720p to sytuacja się nie zmienia więc to nie jest problem wyświetlanej rozdzielczości.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
janunio do czego ci opcja odświeżania jeżeli wszystko z każdego źródła jest odtwarzane prawidłowo? Możesz tą opcję ustawić w kodi i filmy z dysku będą się odpalać z właściwym odświeżaniem

[1] Ta opcja jest (była) potrzebna producentowi nVidia Sheld. W/w producent umieścił opcję beta w pierwszym sofcie. Problem z trybem Automatic Refresh Rate jest szeroko opisywany na forach. Jest nawet napisany plugin w tej sprawie. https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/discover/297663/-apk-auto-refresh-rate-tool/

[2] W KODI opcja synchronizacji video fps z odświeżaniem panelu kiedyś była ale i tak nie działała.
 

muplos

New member
Mam problem z pilotem od nvidia shield tv 2017. Kiedy coś oglądam i nie używam pilota przez kilka minut, w momencie gdy chce go użyć i naciskam jakiś przycisk, pilot reaguje z opóźnieniem, dopiero po 2-3 sekundach od wciśnięcia przycisku. Ogólnie działa to tak, że jak przez jakiś czas nie używam pilota, to zasypia, i jak coś wcisnę to po 2 sekundach się budzi i wtedy działa już normalnie. Obsługa nvidii próbuje mi wmówić, że jest to normalne. Czy to normalne, czy po prostu mnie zlali?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W ustawieniach masz opcje, aby się nie wygaszał.
Mi to na jakiś czas pomogło, ale obecnie mam to samo.
Ten pilot, obsługa i działanie, to padaka jakich mało.
U jednych działa, u innych w kratkę. Ja już nie mam do niego siły.
Korzystam z pilota od TV (Samsung) do Shielda i jest bajka. Da się? Da!
Jak się trafi okazja, to wymieniam na nowego Shielda z nowym pilotem.
 

RaFiB

New member
Witam serdecznie,

Pojawił się u mnie dziwny problem. Otóż z niewoadomych mi przyczyn mój shield zaczął czytać na głos każdy mój ruch w Menu, nazwy aplikacji, opcje menu itp.
Wszedłem w ustawienia urządzenia potem ułatwienia dostępu i "przeczytaj na głos" mam wyłączone,tak jak w tym rozwiązaniu

https://www.youtube.com/watch?v=pCo-v7BvBmA
a "przetwarzanie tekstu na mowę jest zaznaczona kropka, której nie da się odznaczyć. Czy ktoś wie o co chodzi? jest to wyjątkowo irytujące :(
 

muplos

New member
W ustawieniach masz opcje, aby się nie wygaszał.
Mi to na jakiś czas pomogło, ale obecnie mam to samo.
Ten pilot, obsługa i działanie, to padaka jakich mało.
U jednych działa, u innych w kratkę. Ja już nie mam do niego siły.
Korzystam z pilota od TV (Samsung) do Shielda i jest bajka. Da się? Da!
Jak się trafi okazja, to wymieniam na nowego Shielda z nowym pilotem.

A co to za opcja, którą należy zmienić?
Co to za pilot samsung, który działa na shield?
Ja miałem przez kilka dni shield 2019 ale... ten pilot to totalne nieporozumienie, chodzi o kształt. Jak przesuwam na youtube w lewo lub prawo to pilot, z racji, że jest prostokątem przesuwa się na boki. Strasznie niewygodnie mi się z niego korzystało.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Było o tym chyba ze 3 razy w ciągu ost.pół roku.
Aktywujesz opcje programisty (tak jak w każdym androidzie) i tam znajdziesz opcję wyłączania oszczędzania energii w pilocie. Po tym zabiegu pilot działa super. Od razu i za każdym razem.
Nie zauważyłem, żeby jakoś wyraźnie wpływało to na szybsze rozładowanie baterii. Jak już to minimalnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry