Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

bl4ck

Active member
Bez reklam
Z kodi nie ma żadnego problemu, a co to za zabawa przełączyć na tryb eksperta i zaznaczyć przekazywanie dźwięku do amplitunera kilkoma fajkami ? no bez przesady.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Atmosa już śmiga, gorzej, że się zwiesiło na zmianie języka podczas konfiguracji.
Usunąłem moją wcześniejszą wersje razem ze skórkami, ustawieniami i całą zabawą której poświeciłem sporo czasu, a teraz zamarło na świeżej instalacji, a idż pan w piz... z taką zabawą. Muszę z prądu Shielda wyłączyć.
 

inspkot34

New member
Witam. Czy ktoś miał problem z wyświetlaniem HDR? Po włączeniu filmu z HDR jest strasznie ciemny obraz. Jak włączę ten sam film z komputera połączonego tym samym kablem do tego samego wejścia w tv to obraz jes normalny, a z shielda strasznie ciemny. Próbowałem już wszystkich ustawień, odtwarzałem z kodi i vlc i ciągle to samo jest tak ciemny, że nie da się oglądać. Mój tv to TCL 55P605. Poza tym aplikacja do Youtube nie obsługuje HDR?? Ta wbudowana w tv normalnie odtwarza, a w nvidii brak?? Już brak mi pomysłów w czym jest problem, chciałem zrezygnować z kompa na rzecz shielda ale szkoda mi HDR :(

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

rufi10

Member
Ważne info, jest aktualizacja aplikacji Shield TV. Dodano zakładki z ikonami wyboru zainstalowanych aplikacji TV i gier.

Nadal brak możliwości prostej obsługi filmów np. przewijania, z poziomu pilota.
 

rufi10

Member

kola01

Well-known member
Bez reklam
Niepraktyczny to jest ten nowy. Nawet nie ma jak go na stole/ławie położyć. Mi się obecny pilot bardzo podoba. Po wyłączeniu w opcjach programisty oszczędzania energii działa idealnie. Zawsze i wszędzie. Regulacja głośności na dotyku to nie tylko bajer ale i wygoda. Leży sobie na płasko na ławie przede mną i tylko muskam go w górę/dół bez podnoszenia czy wciskania przycisków. Nowy pilot, jak w nocy weźmiesz do łapy to musisz go najpierw poobracać, żeby wyczuć palcami, po której stronie "trójkąta" są przyciski. Nawet nie skorzystam z jego przycisków, gdy leży na ławie przede mną, bo one są z boku. Nie można ich wcisnąć bez podnoszenia pilota. Jakiś kompletny idiota to wymyślił. Tak w ogóle to widział ktoś z was kiedyś trójkątnego pilota? Nie? A wiecie dlaczego? Bo to bardzo niepraktyczne, nieporęcznie i w dodatku szpetne rozwiązanie i nikt normalny, poza Nvidią nie wpadł na tak głupi pomysł.

Kilka przycisków więcej teoretycznie jest na plus ale ich rozmieszczenie to znów kolejny debilizm (np. przyciski przewijania w pionie zamiast w poziomie).

Jakbym miał kiedyś kupić nową Nvidię Shield, to swoją obecną sprzedam z nowym pilotem. Niech ktoś inny przeklina i wyzywa na to szpetne badziewie.
 
Ostatnia edycja:

cezary777

Member
nowy NV a dalej youtube bez hdr dziadostwo , kupilem tv 75q85 mam porownanie z nv ,i chetnie bym odsprzedał konsole nv. Nowy tvq85 za płynnosc skalowanie i szybkosc obsługi netflix i youtube hdr konsole wciaga nosem ,procesor skalowania co w tv 8k robi robote .
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
nowy NV a dalej youtube bez hdr dziadostwo , kupilem tv 75q85 mam porownanie z nv ,i chetnie bym odsprzedał konsole nv. Nowy tvq85 za płynnosc skalowanie i szybkosc obsługi netflix i youtube hdr konsole wciaga nosem ,procesor skalowania co w tv 8k robi robote .

Weź pod uwagę, że porównujesz TV za 12.000 zl z konsolą za 800 zł. TV w takiej cenie powinien to robić zdecydowanie lepiej i to od droższych urządzeń od Shielda.
 

boss509

Member
Interesujące, że nie ma nigdzie mowy o wersji z nowym kontrolerem. Czyżby zrezygnowali ze swojego pada i do GFN korzystać trzeba będzie z rozwiązań innych firm? Cena jest bodajże ta sama, co 2017 z kontrolerem.
 
Ostatnia edycja:

boss509

Member
No chyba jutro ma być, skoro od kilku dni na Twitterze na koncie NVIDIA Shield codziennie wrzucany jest post "10.28.2019". Gość z wrzuconych filmów z YT już nawet testował.
 
Do góry