Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kola01

Well-known member
Bez reklam
Słabsza konfiguracja - 749 zł, Pro - 999 zł. Jak widać nowy pilot, lepsza wydajność i nowe standardy kosztowały 150 zł, bo za 999 zł dostajemy zestaw jak w wersji Remote (bez kontrolera), która chodziła po 849 zł.

Popatrz na to z drugiej strony: wersja z kontrolerem kosztowała 999 zł a teraz 1268 (999 + 269 za kontroler).
Czyli: zrypali i oszpecili pilota, lekko "podkręcili" procek i w zamian podnieśli cenę o 269 zł. :-?
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ceny są niskie jak na ceny startowe, z czasem będą w promocjach także dajmy na to 650zł za tubkę to przecież rewelacyjna cena.
Ja po ogłoszeniu nowego shield sprzedałem swojego na allegro za 650zł wersja z pilotem czyli straciłem jakieś 100zł przez cały okres użytkowania.


Nie podoba mi się jedna rzecz w tubce slot microSD wolał bym usb-c.
 
Ostatnia edycja:

boss509

Member
Popatrz na to z drugiej strony: wersja z kontrolerem kosztowała 999 zł a teraz 1268 (999 + 269 za kontroler).
Czyli: zrypali i oszpecili pilota, lekko "podkręcili" procek i w zamian podnieśli cenę o 269 zł. :-?
Ktoś, kto nie myślał o graniu ma +150, a ktoś kto chciał grać ma rzeczywiście +269 zł. Za taką cenę to jak dla mnie kiepski pomysł, zwłaszcza że ostatnio GFN znacznie straciło na jakości, a kiedyś ta usługa będzie jeszcze dodatkowo płatna. Sam na wersję Remote i 2 pady innej firmy wydałem niecałe 850 zł i szczerze żałuję, że nie kupiłem zwykłego Xboksa One S za podobne pieniądze, na którym najpopularniejsze aplikacje są, można dokupić pilota, a z grami nie ma takich cyrków jak są ostatnimi czasy z GFN (usunięte GTA, zapchane serwery itd.). Pomijam o wiele szerszą bazę tytułów od EA, Rockstar itd. Jeszcze do sierpnia, kiedy wszystko bardzo dobrze działało i nie poznikały gry, to na ograniczenie głównie do gier ze Steam i najnowszych z Uplay i Epic można było machnąć ręką, bo jakość była świetna, GTA V w takiej jakości nie uzyska się ani na XOneX, ani na PS4 Pro, ale obecnie poroniony pomysł kupować to dla gier za ponad 1200 zł i w perspektywie kilku miesięcy bulić kilkadziesiąt złotych miesięcznie za możliwość grania w chmurze.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ceny są niskie jak na ceny startowe, z czasem będą w promocjach także dajmy na to 650zł za tubkę to przecież rewelacyjna cena.

W przypadku Shielda jak do tej pory nie było żadnych cen startowych. Śledzę ceny od 2 lat i zawsze były stałe co do 1 zł z wyjątkiem kilkudniowych promocji na black friday.

Ta "tubka" ma tylko 2GB RAM, 8GB pamięci stałej i 1 USB 2.0. Raczej słabo się nadaje do zastosowań typowo stacjonarnych. Ogólnie oczekiwałem raczej ruchu w drugą stronę, tj. 4/32GB. 16GB to mało a 8GB to już wręcz śmieszna ilość jak na nowoczesnego boxa (dla użytkownika zostaje pewnie coś koło 4GB).
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam

takpoprostu

New member
Sam bym chętnie wymienił, chociażby dla samego pilota, a przecież urządzenie też jest nowsze.
Te 200-250zł mógłbym dopłacić oddając swojego za nowe wydanie.

No ale tylko wersja Pro - gdyż na tubkę się nie opłaca wymieniać myślę.

Załóżmy że sprzedam za 650zł mojego Shielda jako fabrycznie nowy. mam 350zł dopłaty do Pro... Tylko czy ten lepszy procesor będzie odczuwalny przy zwykłej pracy urządzenia... ?
 

cezary777

Member
No ale tylko wersja Pro - gdyż na tubkę się nie opłaca wymieniać myślę.

Załóżmy że sprzedam za 650zł mojego Shielda jako fabrycznie nowy. mam 350zł dopłaty do Pro... Tylko czy ten lepszy procesor będzie odczuwalny przy zwykłej pracy urządzenia... ?[/QUO




praca na nym NV nie bedzie odczuwalna na szybszym procosorze chcesz miec dobre skalowanie do filmów kup boxa vu na enigmie2 z obrazu wyciągasz max.
 
Ostatnia edycja:
Do góry