Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kaminskakl

Active member
Bez reklam
U mnie narazie brak problemów. YouTube, Kodi, Netflix wszystko działa. Reszta mnie nie interesuje. Dodali bardzo fajne opcje sterowania CEC.
 

janusz6

New member
a wystarczy zainstalować 7 dniowa wersje probna vpn express zmienić jezyk na English i wszystko działa :)
U mnie przy łączu 1Gbps wychodzi ok. 180-200Mbps na VPN więc daje rade ping ok 36
Rozwiązanie tymczasowe ale idzie normalnie napinać :D
 

boss509

Member
U mnie w NVIDIA Games jest już Steam i reszta gier - według forum problem dotyczył Polski, Włoch i Hiszpanii, a związany był on z przenosinami na nowe serwery. Czy działa nie sprawdzałem, poczekam też kilka dni z aktualizacją do nowego Androida, dopóki ktoś na YT nie opowie jak pady zewnętrznych dostawców sprawują się na tym systemie (ponoć nawet te oryginalne Shield wariują, m.in. lewy joystick).
 

boss509

Member
Wyłącz oszczędzanie energii dla pilota (opcja w trybie programisty - usypianie pilota w czasie filmu). Po tym pilot działa idealnie, od razu, za każdym razem i cały czas. Oczywiście warto co jakiś czas sprawdzić w menu % poziom baterii bo może od dawna wymagają wymiany. Tanie baterie wytrzymują 2 miesiące a markowe rok / półtora.
Naprawdę markowe baterie wytrzymują rok przy wyłączonym oszczędzaniu energii? Wyłączyłem tę opcję, włożyłem baterie Energizer z RTV EURO AGD i po 2 dniach pojawił się komunikat, że poziom naładowania baterii jest niski. Musiałem włączyć oszczędzanie, ale po 3 dniach pilot padł. Chcę zrobić ostatnie podejście i kupić Energizer CR2032 Ultimate Lithium za 19 zł 4 szt.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak, naprawdę tyle wytrzymują a mam cały czas wyłączone oszczędzanie i pilota używam codziennie. Mam dokładnie CR2032 Panasonica (średnia półka), mają już ok 10 miesięcy i w menu obecnie pokazują stan zazwyczaj 60%, chociaż ostatnio już mi się kilka razy pokazało 40%.
Identyczna sytuację mam w liczniku rowerowym na bluetoota. Tanie baterie typu Maxell, wymieniałem co 2-3 miesiące ale jak kupiłem Duracelle, to jeżdżę już na nich 2-gi rok i nie pokazują jeszcze żadnych objawów rozładowania.

Kup sobie Energizery Ultimate. Poprzednia seria była "made in Japan" ale nie wiem czy jeszcze je kipisz (zwykłe są produkowane w Indonezji).:
https://www.energizer.eu/pl/product/energizer-ultimate-lithium-coin-cr2032/

Teraz wyszły Ultimate w nowej, jaśniejszej szacie graficznej. Też są pakowane są w blister po 2 lub 4 sztuki. Dokładnie takie:
https://a.allegroimg.com/original/0...-Bateria-ENERGIZER-CR2032-Ultimate-Lithium-3V
Dostępne np w Auchan. Nie mam jednak pewności czy te też są Japońskie ale na pewno będą świeże. Ogólnie Energizer, Duracell ewentualnie Panasonic.

Edit:
A komunikat o rozładowaniu nie dotyczył przypadkiem pada? Może się pomyliłeś. Mi się pad rozładowuje bardzo różnie pomimo, że go dosłownie w ogóle nie używam. Raz potrafi się w miesiąc rozładować a czasem 4 mies. trzyma. Też tak macie?
 
Ostatnia edycja:

boss509

Member
Zamówiłem dokładnie takie, jak w pierwszym z podanych przez Ciebie linków, blister z 4 sztukami. Dzisiaj odbiorę je z Euro.

Powiadomienie było odnośnie pilota. Obecnie nie mogę nawet włączyć Shielda pilotem. Kupiłem wersję Remote, czyli bez pada. Dopiero później, gdy zobaczyłem jak GeForce Now dobrze chodzi, dokupiłem pady Gamesir. Ich poziomu naładowania konsola nie pokazuje. O tym, że trzeba je podładować wiem, gdy przyciski na kontrolerze zaczynają migać.

Dzięki za pomoc.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jak będziesz kupował nowe baterie to sprawdź miernikiem napięcie na nich. Super nowe CR2032 mają nawet ponad 3,3V a całkiem rozładowane ok 2.8 - 2.9V.
Markowe baterie potrafią jeszcze długo działać z napięciem dużo poniżej 3V a słabe padają już w okolicach 3V (nie potrafią utrzymać tego napięcia przy nawet małym obciążeniu, tzn. gdy wciskamy przycisk na pilocie napięcie wtedy wyraźnie spada i urządzenie sygnalizuje rozładowaną baterię).
 
Ostatnia edycja:

boss509

Member
Jak będziesz kupował nowe baterie to sprawdź miernikiem napięcie na nich. Super nowe CR2032 mają nawet ponad 3,3V a całkiem rozładowane ok 2.8 - 2.9V.
Markowe baterie potrafią jeszcze długo działać z napięciem dużo poniżej 3V a słabe padają już w okolicach 3V (nie potrafią utrzymać tego napięcia przy nawet małym obciążeniu, tzn. gdy wciskamy przycisk na pilocie napięcie wtedy wyraźnie spada i urządzenie sygnalizuje rozładowaną baterię).
Dzięki. Już je włożyłem, a miernika chyba nie mam. Jednak wyjmując te, które przestały działać po dwóch dniach zauważyłem, że to nie był Energizer, tylko Maxell, w dodatku rozładowany, bo mój tata dzisiaj się przyznał, że wyjął te Maxelle, bo słabo chodził pilot w bramie i włożył je do opakowania po Energizerach, które są w pilocie do nc+ i wadze łazienkowej, także cofam poprzednią skargę na baterie Energizer :)
 

Zlotnik86

New member
Ja z tym refresh rate mam taki problem że czasami gdy wychodzę z jakiegoś programu i zmienia odświeżanie robi się czarny ekran i tak zostaje muszę przełączamy na inne HDMI i wrócić żeby znowu się obraz wyswietlał
 
sami sobie robicie problemy wywalic ten refresh rate ,bo to kant dupy
Jak się nie podoba Ci ta aplikacja to nie używaj a nie obrażaj Twórcy. Wielu ludzi ma duży problem ze źle dopasowanym odświeżaniem na telewizorach i widzi tak jak ja wielkie szarpanie zamiast płynnego obrazu. Programiści nvidii mają gdzieś ten problem i nic z tym nie robią. Dobrze że chociaż tamax coś w tym kierunku robi.
 
Do góry