Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Eleonor

Member
kowalmisiek - szkoda że nie odpowiadasz na pm.

pytanie do tamax :

Examples:
- If tv supports 25hz and 50hz, by default 25fps will match 25hz, when you disable 25hz it will match 50hz.

- If your tv supports 120hz you can disable 23hz, 25hz, 24hz, 59hz, 60hz. Then 23.976fps, 24.00 fps, 29,97 fps, 30 fps will match 120hz, 25fps will match 50hz

Refresh rate tool at first pass is looking for 'perfect' match in whitelisted display modes and if there is no match at second pass it will round fps (that's why 23,97 can match 120hz)

czy mógłbyś to wyjaśnić po naszemu ? nie za bardzo kumam a tv mam LG C9 :)
 
Co do Twojego pytania Eleonor to mniej więcej wygląda tak.

Jeśli jest jakiś film czy serial który jest nagrany w 25fps to najlepiej go odtwarzać z odświeżaniem 50hz. W aplikacji od tamaxa ustawić sobie możesz na białej liście 50hz. Wtedy automatycznie jak aplikacja wykryje że materiał jest nagrany w 25fpsach to przełączy odświeżanie na 50hz.

Jeśli posiadasz tv z matrycą 120hz a lg c9 taką posiada to trzeba powyłączać tak jak jest napisane tryby 23 Hz, 25 Hz, 24 Hz, 59 Hz, 60 Hz i wtedy z automatu powinno się przy materiałach 23.976, 29,87 i 30hz przełączyć na 120hz.
Moim zdaniem tu się w opisie tamax walnął i wpisał 23 Hz których nie powinno być ale może się mylę? Tryby które się powinno wyłączyć to 24Hz, 25 Hz, 59,94 Hz i 60 Hz.

Najprościej by było gdyby tamax dla osób które mają TV 120hz zrobił tryb 120hz który by automatycznie wyłączał niepotrzebne tryby.
 

Eleonor

Member
kowalmisiek popraw mnie jeśli się myle :
Np. TVP VOD ustawiam w refresh rate na sztywno 2160p 50 Hz , oba suwaki w prawo na enable .Puszczam jakiś film , po 5 sek ukazuje mi się że leci w 25.000 . Klawiszem sprawdzam sobie ręcznie i mam 2160p 50 Hz .Czy to tak właśnie ma być ?
 
kowalmisiek popraw mnie jeśli się myle :
Np. TVP VOD ustawiam w refresh rate na sztywno 2160p 50 Hz , oba suwaki w prawo na enable .Puszczam jakiś film , po 5 sek ukazuje mi się że leci w 25.000 . Klawiszem sprawdzam sobie ręcznie i mam 2160p 50 Hz .Czy to tak właśnie ma być ?
Dokładnie tak jak piszesz tylko z tym wyjątkiem że włącza się od razu w 50hz bez żadnego czekania przez 5 sekund.
 

boss509

Member
A robiles najnowszy update ?


Tak. Zaktualizowałem kilka dni temu.


co jest z NVIDIA SHIELD TV ? dlaczego nigdzie nie można kupić ?
Do Polski trafiają chyba małe partie. Swoją kupiłem pod koniec listopada i wtedy na xkom.pl była informacja o "niedalekiej dostawie", a w RTV EURO AGD na te bodajże 2 tygodnie konsola zniknęła z oferty. Teraz sytuacja musiała się powtórzyć, bo na xkom znowu widnieje informacja "dostawa wkrótce".


Warto zwrócić również uwagę, że szykowana jest już nowa, a raczej odświeżona wersja tego sprzętu, więc to pewnie też ma jakiś wpływ na produkowaną liczbę urządzeń.
 

azet

Member
Bez reklam
Do Polski trafiają chyba małe partie. Swoją kupiłem pod koniec listopada i wtedy na xkom.pl była informacja o "niedalekiej dostawie", a w RTV EURO AGD na te bodajże 2 tygodnie konsola zniknęła z oferty. Teraz sytuacja musiała się powtórzyć, bo na xkom znowu widnieje informacja "dostawa wkrótce".


Warto zwrócić również uwagę, że szykowana jest już nowa, a raczej odświeżona wersja tego sprzętu, więc to pewnie też ma jakiś wpływ na produkowaną liczbę urządzeń.

czyli kupować teraz czy czekać ?
 

boss509

Member
Oficjalnej zapowiedzi jeszcze nie było, jednak wiadomo, że konsola się pojawi, ponieważ znalazła się na liście urządzeń do zatwierdzenia przez jakąś tam amerykańską komisję. Nie wiadomo więc kiedy się pojawi w sklepach. Zmiany mają być chyba kosmetyczne, bo główne bebechy zostają te same. Jeśli nie masz ciśnienia, to zaczekaj przynajmniej do Black Friday pod koniec listopada. Wtedy można je było kupić za 639 zł (wersja bez pada) i za 789 zł (z padem). A nuż coś powiedzą już oficjalnie o nowej wersji, bo chyba na premierę tej z 2017 można ją było kupić taniej.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jeśli nie musisz dzisiaj mieć, to ja bym poczekał. Z drugiej strony, przecieki mówią, że zmiany mają być niewielkie i nie wiadomo jak bardzo wpłyną one na cenę.
 

Bluncik85

New member
Mam pytanko jeszcze jedno bo nie wiem czy to tylko u mnie czy u wszystkich. Po update zniknął mi dostęp do Nvidia Games i jak próbuje sie połączyć to wyskakuje ze nie udalo sie połączyć i napis Ponow Próbę.
 

boss509

Member
U mnie działa gorzej niż przed aktualizacją. Z pojawieniem się aktualizacji 8.0, jednocześnie dokonali migracji na nowe serwery dla użytkowników w kilku krajach, w tym w Polsce. Po każdym włączeniu NVIDIA Games przez około 10 sekund są wyłącznie gry na Androida, potem aplikacja się odświeża i widać też te na PC. Samo granie działa jednak bez zarzutu, pomijając sytuację sprzed kilku dni, gdzie nie można było włączyć Steama.
 

azet

Member
Bez reklam
trochę stron jest do przeczytania, dlatego "zapytowywuję" ,poproszę o radę- mam tv Sharp LC-60LE740E, od czasu do czasu podłączam dysk twardy i oglądam filmy wielkość 20gb, 30 gb , plik mkv ,ale ostatnio pojawiają się zacięcia telwizor nie daje rady przerobić plików (?) , rwie film, czasami pojawia się komunikat - nieobsługiwany format audio czy video . Aktualizacji oprogramowania już chyba nie ma, czy Nvidia shield poradzi sobie ,nawet w jakiejś tam przyszłości gdyby wymienić telwizor- SONY nie czyta plików mkv tej wielkości . A jak kupię nVidia shield- jak powinno wyglądać zabawa z nim, piszecie o jakiś aplikacjach, które muszą być zainstalowane - jakie ?
 
Do góry