Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

boss509

Member
NVIDIA kilka dni temu podała informację, że GeForce NOW będzie dostępne na telefony z Androidem oraz że obecna faza beta GFN zbliża się ku końcowi. Jeszcze w tym roku mają pojawić się nowe wieści.
 

gordonn

Member
Nie na każdym telefonie zagrasz i nie wiadomo kiedy.
Minimum pewnie będzie procek Snapdragon 845 i 4 gb ram.Czyli topowe smartfony.

Wysłane Xiaomi Mi Note 2
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Z tego co czytałem jeszcze w tym roku ma być nowa nvidia shield i jakiś box , tylko do grania w chmurze , bez wejść usb itp ma być to tańsze od nvidia shield tv.Trzeba czekać
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie tak na szybko bo jestem na kupnie puszki do filmow 4k hdr nividia czy Apple? Co jest lepsze i czy na 1 jak i 2 trzeba założyć konta? I jak sprawa wygląda kupna filmów lub wypożyczenia jak się konto ładuje pieniazkami? I jakie urządzenie polecacie.
 

Ralf Oman

New member
Nvidia sHield Problem z dźwiękiem

Witam serdecznie
Od niedawna mam pewien problem Mój Nvidia Shield nie przekazuje dźwięku do soundbara Samsunga HW N950. Wszystko ładnie śmigało. Do następnego dnia po włączeniu cisza nawet nie Słychać dźwięku jak przesuwam ikonki na głównym pulpicie. Pierwsze co wszedłem ustawienia ale wszystko odhaczone na włączenie. Wcześniej również odinstalowałem i zainstalowałem Shilda na nowo nic to nie dało dalej cisza wyłączyłem z sieci na jakiś czas również bez rezultatu. Wcześniej sprawdziłem TV Samsunga, Soundbara odnośnie dźwięku jest ok. Sam Hild nie jest na wyciszeniu również sprawdziłem Już nie wiem co mam robić Wcześniej grałem poprzez geforce experience na padzie co zauważyłem ciekawego to że przy ponownej instalacji systemu na początku musiałem użyć Pada jako pierwszego przy instalacji później już wybór języka i dalsze procesy mogłem działać poprzez pilot normalnie. Mam pytanie spotkaliście się u siebie z takim zjawiskiem? Nie mam już pojęcia co zrobić by przywrócić dźwięk. Za wszelką pomoc z góry dziękuję
 

takpoprostu

New member
NVidia Shield - jak rozdzielić sygnał video / audio na TV i projektor

Aktualnie posiadam Media Center na Windowsie. Ale zmieniam na NVidia Shield. Z tym że mam jeden problem.

Podłączenie z media center:
1 kabel HDMI do TV i dźwięk leci po HDMI do głośników od TV (do codziennego użytku).

2 kabel HDMI do projektora. (gdy chce coś obejrzeć na dużym ekranie a nie na TV).

1 kabel jack podłączony do karty muzycznej w Media Center na lepsze głośniki (Edifier EF-R2600) które stoją przy ekranie projektora.

NVidia Shield TV ma tylko jedno złącze HDMI i nie ma wyjścia jack.

Jak to rozdzielić bym mógł wybierać na czym ma być wyświetlany obraz i na jakich głośnikach ma być dźwięk ? Jakiś rozgałęźnik HDMI ?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
no tak jak pisałem , do końca roku , ja czekam na ten drugi box do gier w chmurze , nie wiem jak to będzie wyglądało ale te trzy miesiące mnie nie zbawi.Mi się nie spieszy jak Tobie tak to kup aktualną wersję a potem odsprzedaż ale nie będzie tam wiele zmian , jedynie podkręcony trochę procesor.Zmian będzie na prawdę niewiele w nowym sheldzie
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Aktualnie posiadam Media Center na Windowsie. Ale zmieniam na NVidia Shield. Z tym że mam jeden problem.



Podłączenie z media center:

1 kabel HDMI do TV i dźwięk leci po HDMI do głośników od TV (do codziennego użytku).



2 kabel HDMI do projektora. (gdy chce coś obejrzeć na dużym ekranie a nie na TV).



1 kabel jack podłączony do karty muzycznej w Media Center na lepsze głośniki (Edifier EF-R2600) które stoją przy ekranie projektora.



NVidia Shield TV ma tylko jedno złącze HDMI i nie ma wyjścia jack.



Jak to rozdzielić bym mógł wybierać na czym ma być wyświetlany obraz i na jakich głośnikach ma być dźwięk ? Jakiś rozgałęźnik HDMI ?
Normalnie wszystko wpięte jest do sounbara/amplitunera i wtedy wychodzisz na TV, projektor, głośniki itd. Bez tego musisz kombinować. Jakiś rozdzielacz HDMI powinien być ok, ale możesz nie mieć wtedy HDR na TV czy nawet 4k i dźwięku Atmos, DTS:X. Musisz kupić odpowiedni który przepuszcza jedno jakni drugie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
no tak jak pisałem , do końca roku , ja czekam na ten drugi box do gier w chmurze , nie wiem jak to będzie wyglądało ale te trzy miesiące mnie nie zbawi.Mi się nie spieszy jak Tobie tak to kup aktualną wersję a potem odsprzedaż ale nie będzie tam wiele zmian , jedynie podkręcony trochę procesor.Zmian będzie na prawdę niewiele w nowym sheldzie
Coś czuję, że ten box będzie za dobre 800 zł. Za tyle to można było kupić Shielda z padem w promocji :) Sam płaciłem 639 zł za wersję bez pada.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
ten box ma być tańszy bez żadnych wejść usb itp tylko do gier w chmurze , ma to być odpowiedź na drogiego shielda więc ja myślę o 500-600zł może mniej
 
Do góry