Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

caporeira

New member
Czy jest gdzieś jakieś ustawienie aby włączyć zegar w którymś rogu ekranu i aby wyświetlał się cały czas (we wszystkich aplikacjach) ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam tą klawiaturę, porażka.
Sa fajne uniwersalne piloty, w wolnej chwili wrzucę, bo gdzieś widziałem całą listę takich wynalazków.
 

boss509

Member
Witam. Zamówiłem właśnie Shielda w wersji bez pada (Remote Edition). Mam kilka pytań:

1. Czy te 16 GB na same aplikacje i aktualizacje systemu to wystarczająca pojemność? Myślę o małym o penie 64 GB, polecanego na stronie Nvidii, ale jeśli nie będę na nim przechowywał żadnych filmów itd., to może nie ma sensu wydawać kilkudziesięciu złotych.

2. Czy po podłączeniu pendrive'a/dysku pojemność urządzenia jest rozszerzana, czy te wbudowane 16 GB będą niewidoczne? Mam w domu jakiegoś pena od Sony 16 GB, zastanawiam się, czy zrobią mi się wtedy 32 GB, czy po prostu zostanę z taką samą ilością miejsca.

3. Czy ktoś z forumowiczów próbował korzystać z huba USB? Po podłączeniu pamięci będzie wolny tylko jeden port, czasami może okazać się to za mało.

4. Rozumiem, że obecnie GeForce Now jest darmowe. Wiadomo jak się to sprawuje w Polsce? Będę miał możliwość połączenia Shielda po Ethernecie. Internet 100 Mb/s, ale korzystam z plug n' play TP-Link, więc prędkość spadnie gdzieś do 60-70 Mb/s.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

caporeira

New member
Jest gdzieś instrukcja/tutorial jak poruszać się po Shield głosowo ?

Np czy da się wyszukiwać głosowo filmy w Amazon Video ?
Czy można sterować po polsku a szukać niemieckich tytułów ?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dotarł mój Shield i po kilku chwilach zabawy z nim ma pytania:

1. Jaką przeglądarkę internetową zainstalować?
2. Przy pomocy jakiej aplikacji najlepiej odtwarzać filmy z dysku USB (głównie mkv HD/FHD)?
3. Czy wyłączacie swojego Shielda? W menu jest tylko opcja "uśpij". A jakbym chciał wyłączyć?
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dotarł mój Shield i po kilku chwilach zabawy z nim ma pytania:

1. Jaką przeglądarkę internetową zainstalować?
2. Przy pomocy jakiej aplikacji najlepiej odtwarzać filmy z dysku USB (głównie mkv HD/FHD)?
3. Czy wyłączacie swojego Shielda? W menu jest tylko opcja "uśpij". A jakbym chciał wyłączyć?
1. Nie pomogę, bo nie używam
2. Ciągle uważam, że Kodi/SPMC to najlepszy wybór
3. Ta opcja w Shield jest chyba tożsama z Wyłącz
 

rabit

Active member
Bez reklam
Mój już też dotarł z X-koma. Też szukam jakiegoś odtwarzacza , który będzie odtwarzał dźwięk wielokanałowy i na razie, VLC pokazuje mi na amplitunerze multichanel zamiast DD czy DTS. Archos chyba będzie w tym wypadku lepszy. Muszę potestować, choć już widzę, że po przełączeniu w ustawieniach, na mode 2, jest tak jak bym chciał. Wczoraj podłączyłem pady od PS4 i działały idealnie. Dobrze że kupiłem tańszą wersję. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie znalazłem nic lepszego od Kodi/SPMC do filmów, na ampli wyświetla Atmosa i co tam mu podamy. Zresztą, to wszystkomający kombajn.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Kodi... wiadomo, wypas. Ale chciałbym spróbować jakiś player pod androidem. Teraz zainstalowałem Nova Video Player (chyba jakaś nakładka na Archos-a). Fajny, przejrzysty, z ciekawymi funkcjami, ale mam problem z szybkością odtwarzania filmu. Dźwięk jest normalny, a wideo w przyśpieszonym tempie. Potestujemy i jak nic nie znajdę, to będę odtwarzał z Kodi.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kodi... wiadomo, wypas. Ale chciałbym spróbować jakiś player pod androidem. Teraz zainstalowałem Nova Video Player (chyba jakaś nakładka na Archos-a). Fajny, przejrzysty, z ciekawymi funkcjami, ale mam problem z szybkością odtwarzania filmu. Dźwięk jest normalny, a wideo w przyśpieszonym tempie. Potestujemy i jak nic nie znajdę, to będę odtwarzał z Kodi.

Ja polecam MX Player w wersji Pro.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dotarł mój Shield i po kilku chwilach zabawy z nim ma pytania:

1. Jaką przeglądarkę internetową zainstalować?
2. Przy pomocy jakiej aplikacji najlepiej odtwarzać filmy z dysku USB (głównie mkv HD/FHD)?
3. Czy wyłączacie swojego Shielda? W menu jest tylko opcja "uśpij". A jakbym chciał wyłączyć?

1. Ja używam osobiście Chrome.
2. Mx Player Pro lub KoDI
3. Tylko uśpić lub uruchomić ponownie...
 

caporeira

New member
dream Player for Android TV - używa ktoś tego i ma może posłodzoną wersje aby było można przetestować ?

PS. Czasami (bardzo rzadko) Android dopasowuje ekran do zawartości - i czasami ucina obraz - też tak macie czy jakoś sobie z tym poradziliście ?
Zauważyłem to w aplikacji YouTube i Amazon video.

TAPATALK
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co ma takiego MX Player, że w ogóle warto go instalować na Shieldzie względem KODI? Może o czymś nie wiem.
Pomijam już fakt, że u mnie nie widzi Atmosa, ale to pewnie kwestia ustawień, nie wnikałem. Po za samym odtwarzaniem, to archaicznie wyglądający player, dobry może na komórki. Korzystać z tego posiadając taką maszynkę jak Shield, to masochizm ; )
 

profitgw

Member
Dołączam do użytkowników Shielda. Zachęcony Waszymi pozytywnymi opiniami nabyłem sprzęt i.......jestem zachwycony. Szybkość działania, wygoda streamowania, według mnie bardzo dobry pilot z funkcją wybierania głosowego, fajny pad i dostęp do biblioteki gier a ponadto stałe aktualizacje oprogramowania (shield i akcesoria zaraz po uruchomieniu się ładnie zaktualizowały) faktycznie czyni ten sprzęt bezkonkurencyjnym. Rozważałem jakieś chińskie wynalazki i dobrze, że nie poszedłem tą drogą.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Miałem "Malinkę", mam Mi box-a a teraz Shielda. Różnica między Pi a Xiaomi była znaczna, ale przeskok między chińczykiem a Nvidią, nie jest już tak ogromny. Jak tylko znajdę trochę wolnego (może między świętami :) ), to porównam oba sprzęty obok siebie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Miałem "Malinkę", mam Mi box-a a teraz Shielda. Różnica między Pi a Xiaomi była znaczna, ale przeskok między chińczykiem a Nvidią, nie jest już tak ogromny. Jak tylko znajdę trochę wolnego (może między świętami :) ), to porównam oba sprzęty obok siebie.
Też mam oba sprzęty i na Mi Box lagują filmy UHD. Jak ktoś potrzebuje tylko do FHD to sprzęt rzeczywiście świetny, ale do UHD nie. Druga sprawa to szybkość działania w każdej aplikacji też na korzyść Shielda, ale nie to, że MiBox muli, a po prostu Shield tak zapie*nicza :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Nie mam UHD, więc z innej perspektywy patrzyłem. ;)
Bardzo dziękuję za tutorial. Z nieba mi spadłeś. :) Zamotałem się tylko w dodawaniu mojego NAS-a, ponieważ zamiast NFS, chciałem połączyć go poprzez UPnP i nie chciało hulać.

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI !!!
 

profitgw

Member
Pytanko do użytkowników. Czy próbował ktoś zainstalować pełną wersję Sklepu Play na Shieldzie ? Jeśli tak to według jakiej instrukcji ?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
W jakim sensie pełną? Wersja jest pełna, tylko jest w niej mniej aplikacji - pozostawiono tylko te, które są zatwierdzone dla Android TV.
Pamietaj, że Android TV to nie jest ten sam Android znany z telefonów komórkowych.
 
Ostatnia edycja:

profitgw

Member
Rozumiem. Jednak aby zainstalować niektóre aplikacje trzeba się gimnastykować pobierać app i instalować z zewnętrznych źródeł. Pierwszy z brzegu przykład to przeglądarka Chrome, która jest niebecna w sklepie. Na YouTube są filmiki jak to zrobić, lecz szukam alternatywnych rozwiązań.
 
Do góry