Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

bartekloch@gmail.

New member
Tak jak kolega napisał powyżej- włącz dopasowanie odswieżania do natywnego frame rate.
Wg instrukcji na stronie nvidia powinienem mieć w "Szybkich Ustawieniach" funkcję "Dopasuj częstotliwość generowania klatek (beta)”. Nie mam (oprogramowanie aktualne 9.1.1)
Udało mi się natomiast przypisać tą funkcję do przycisku "menu" na pilocie.
I rzeczywiście działa, także dziękuję za wskazówki 👏👏👏
Jednak wygląda na to, że za każdym razem będę musiał to zmieniać.
Gdzie jest to "dopasowanie" w Ustawieniach żeby zmienić to na stałe?
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety chyba na stałe nie ma właśnie. Tzn jest do aplikacji bardziej bazujących na plikach, jak kodi czy Plex. W streamingach z tego co wiem nie ustawisz na stałe. Zostaje Ci to co sobie zrobiłeś samemu - czyli skrót na pilocie i wlaczas za każdym razem na danym vod
 

pikej1

New member
Cena bezkonkurencyjna, chociaż ja osobiście wolałbym płacić więcej i mieć faktycznie tip top.
Jeżeli tutaj mamy wszystko, to nie ma się nad czym zastanawiać.
Czyli wychodzi na to, że jakość pakietu pakietowi nie równa. Nawet, jeżeli są te same kanały. Ok.

Wezmę w ramach testu Crystal, ale Datoo jestem dalej zainteresowany. No, chyba, że Crystal mnie... powali jakością ; )
Hej @armanig
Widziałem że zakupiłeś crystal na platformie:

Czy wszystko na ten moment działa? Korzystam z crystal ale od innego dostawcy a ten tutaj ma bardzo dobrą ofertę i myślę, żeby u niego zakupić.


Dziękuję za informację
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, korzystam cały czas z Crystal.
Zdarzają się przestoje na niektórych kanałach, ale wystarczy przełączyć na inny kanał i wrócić. Nie ma ideału z tego co zauważyłem, ale jak dla mnie Crystal i Datoo obecnie najlepiej wypadają.
 

pikej1

New member
hejka @armanig
tez uzywam crystal, ale bardziej pytalem o zakupy na tym sklepie usevq...nie bylo problemow?
Zaplaciles, przyszly dane logowania i dziala? A mozna wiedziec jak dlugo? Pytam bo chce przedluzyc przez ten sklep bo cena dobra :)
 

fipii

Member
Pytanie do użytkowników tzw "Tubki". Jak ona u Was działa po tych wszystkich aktualizacjach? Dla mnie to dramat jakiś jest. Srednio 2-3 razy dziennie łapie jakieś zwiechy, aplikacje Netflixa i Disneya raz odtwarzaja filmy a raz krecą kółeczkiem non stop. Nie wiem czy to wina mojego egzmeplarza czy ten nowy android popsuł całkowicie to urządzenie. Już bardziej stabilnie (oczywiście o wiele wolniej) działa system android wbudowany w tv sony który mam. Aż smieszne jest żeby mając Shielda z takim prockiem, musze używać systemu w tv żeby dało sie coś stabilnie obejrzeć.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak tubka ale 2019 Pro śmiga OK. Jeśli jest jakiś spadek wydajności od nowości to niezauważalny. Tubka wydajnościowo jest tylko nieznacznie słabsza, więc nie powinno obecnie być dużych różnic do wersji PRO.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Najnowszy Apple TV 4K Gen.3 (z 2022 roku). Są 2 wersje do wyboru:
  • podstawowa z pamięcią 64GB bez karty LAN
  • droższa z pamięcią 128GB i z kartą LAN

Trzeba na nie niestety polować bo popyt jest duży, zwłaszcza na tę lepszą wersję.

Nie pomyl tylko ze starszymi wersjami z 2021, bo wizualnie sam box jak i pilot wyglądają prawie identycznie (pilot jest dosłownie taki sam z wyjątkiem zmienionego obecnie gniazda ładowania na typowe USB-C). .
Już poprzednie wersje z 2021 r. były chwalone za funkcjonalność i wydajność ale w tych ostatnich z 2022 r., wydajność, dzięki nowemu SoC (Apple A15 Bionic) skoczyła jeszcze dużo wyżej.
 
Ostatnia edycja:

andi_HD

Member
nic nie ma Shield to taki mersedes jesli chodzi o boxy z androidem
zarowno tuba 2019 jak i pro sa tak samo wydajne i daja to samo
tuba dla mniej wymagajacych smiga u mnie od 2020 wczesniej mi box tez super
wszedlem w shielda tylko z jednego powodu
IPTV i nowy TV 4k a dostawca IPTV daje tylko 1280x720 czyli zwykle HD i slaby bitstream

to po zastosowaniu w shield IS mam obraz duzo bardziej wyrazny jak na Mi box i to byl jedyny powod przejcia na shield

tuba nie ma tez USB a moj nowy TV jakoc nie odpala z sieci Xvid i tu czasem byl problem to ost kupiem pro

ale znowu jak tu Panowie dali super listy z idealnym FHD to opcja IS bedzie pewnie zbendna
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mi BOXA ("S" jak rozumiem, skoro twierdzisz, że kiedyś miałeś) to bym akurat nie zestawiał z Nvdia. Pomijam już wyniki testów, w których MI BOX ma wyniki 10x słabsze od Nvidii ale już w samym użytkowaniu widać przepaść. Mi BOX to mistrz mulenia, przycinek i konieczności czekania po każdym kliknięciu aż coś się zadzieje a to co się później dzieje twa 2-3 razy za długo. Koszmar. Nie mam do niego cierpliwości. Nvidia to szybkość, płynność i lux torpeda. To zupełnie inna klasa użytkowych doznań. Żeby MI Boxa dało się jakoś użytkować musiałem mu robić co kilka dni restarty (ponowne uruchomienie) a co miesięcy głęboki reset i instalować wszystko od nowa. Wtedy jeszcze jako tako chodził (tzn. też fatalnie ale ciut lepiej). W Nvidii Shield 2019 nie muszę nic robić. Po prostu działa cały czas dobrze.
 
Ostatnia edycja:

pamel

New member
Wg instrukcji na stronie nvidia powinienem mieć w "Szybkich Ustawieniach" funkcję "Dopasuj częstotliwość generowania klatek (beta)”. Nie mam (oprogramowanie aktualne 9.1.1)
Udało mi się natomiast przypisać tą funkcję do przycisku "menu" na pilocie.
I rzeczywiście działa, także dziękuję za wskazówki 👏👏👏
Jednak wygląda na to, że za każdym razem będę musiał to zmieniać.
Gdzie jest to "dopasowanie" w Ustawieniach żeby zmienić to na stałe?
Kolego prośba o informację czym udało Ci się przypisać tą funkcję pod klawiszem i jakim?
 

pamel

New member
Rzeczywiście udało mi się przypisać tą funkcję do klawisza menu ale po naciśnięciu ekran robi się czarny znika sygnał na TV i wychodzi do menu filmu wiec to raczej słabo działa.
 

andi_HD

Member
ps
ja z mi boxami ( 4 w domu w kazdym pokoju ) pod IPtv nie mialem i nie mam problemu zadnego nic nigdy przenigdy sie nie mulilo
uzytkowane sa od 4 lat non stop nie sa wylaczane zawsze robie update i hard reset
 
Do góry