Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dotarła lista (wpadła do spamu)
Pakiet Crystal
Pierwsze lepsze do porównania,
Jak widać, dalej jest sporo w 720, zamiast 1080
Mimo to, jakość wydaje się i tak lepsza od wcześniejszego dostawcy
Działanie jak na razie też bez zarzutu

Tvp1 - 720
Tvp2 - 720
Polsat - 720
Polsat2 - 1080
PolsatFilm - 1080
Tvn - 720p
Tvn7 - 720p
TvnStyle - 1080
TvnTurbo - 720 (wcześniej wydawało mi się, że widziałem 1080)
C+4K - 4k
C+ Premium 720
C+ 720
C+Film - 1080
C+Kuchnia (online) - 1080p
C+Kuchnia - 720
C+Sport - 1080
Planete+ - 1080
DiscoveryHD - 720
NG - 720
Zoom TV - 576
Cinemaxy i HBO/HBO2/HBO3 - 1080

Co ciekawe, pakiet Adult - pierwsze w kolejności 30 kanałów i wszystkie w 1080 ; )

Sprawdż Mat jak u Ciebie te kanały w pakiecie Datoo i czy faktycznie tam gdzie u mnie 720, u Ciebie będzie 1080.

W pakiecie Crystal zmiany:
Wszystkie wyrywkowo wymienione wyżej kanały działają już w 1080, bez wyjątku. Czyli tak jak w datoo. Tam gdzie nie ma 1080, nie ma też na datoo.
Oczywiście nie sprawdzalem wszystkich, jest ich naście tysięcy, jedynie te powyżej dla porównania, ale to co mnie interesuje jest ok.
Szybciej też ładują niektóre kanały muzyczne, w datoo potrafią nie odpalić.
Jest też chyba więcej kanałów, ale to na oko.

Po kilku godzinach testów, stabilność wydaje się lepsza, a konkretnie żadnych przestojów, w datoo ostatnio jest ich sporo.
Dodatkowo jest pakiet adult.
Jest też możliwość cofania, aczkolwiek nie zawsze działa (mieli kółko).

Na tą chwilę, pakiet uważam za lepszy od datoo.
Zobaczymy po tygodniu, wszystko może się odmienić.

Wczoraj bodajże leciał też Pinokio w 4K (crystal) na którymś kanale (nie pamiętam już czy PL), ale chyba kanał POP - przynajmniej tak mam oznaczone logo, ale takiej jakości jeszcze w tv na jakiejkolwiek liście u dostawców nie widziałem.

Minus, nie wiem jak ustawić EPG, na datoo działa. Same ikony też lepiej wyglądają na datoo, w crystal się nakładają.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trakt ma awarie, wczoraj działał na Kodi z przeprowadzoną wcześniej autoryzacją, ale już na świeżym Kodi jak chcemy autoryzować, to nie ma możliwości. Mat coś wspominał o przyszłym tygodniu.

Andi,
Tutaj masz m.in Crystal.
Ja będę brał jeszcze jeden abonament, więc można kupić dwa i będzie taniej.
Chociaż jeden pieron, parę zł w lewo czy prawo nie robi chyba różnicy.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziala czesciowo. Niektore pozycje sie ładują jak np seriale w trakcie ogladania czy filmy blockbusters 😉 wroci do normy pewnie za kilka dni 😜
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czytałem, całkiem ciekawa alternatywa.
Zainstalowałbym, ale nie chce już mieszać na świeżym Kodi.
Też poczekam na Trakta i potem się pobawię.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie, wziąłbym, ale zalogowałem się dziś na www i widzę, że ściągnęło mi z konta 2x. Pamiętam, ze przy pierwszym podejściu był jakiś problem, więc kliknąłem jeszcze raz, a teraz widzę w panelu, że mam dwa konta zakupione.
Nie wiem czy dziala jeszcze, jest tam info żeby wykorzystać od razu.
Do świąt sie zatem wstrzymuje z zakupami, a chce sprawdzić w drugim mieszkaniu.

Btw,
Mat, będziesz wiedział jak się pozbyć w tivimate w crystal tego tła pod logosami stacji? Udało się zaladowac EPG z ovh. Usunięte epg z crystal.

Na datoo nie ma tła.
Pomijam już fakt, że te loga nie są identyczne.

Tak wygląda crystal (tło z logo crystal pod spodem)

1000006577.jpg


Tak datoo, bez tła:

1000006578.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W ustawieniach Logo, zmieniłem na preferuj logo z przewodnika - nic nie dało, ale można do każdego kanału indywidualnie przypisać przewodnik (trzeba na kanale przytrzymac przycisk OK) i wybrać ovh, wówczas się zmienia logo. Burdello, za dużo tu ustawień.
Nie można tego jakoś globalnie ustawić? Tak było w datoo.
Ew. Jak się zabrać za podmianę logosów z folderu?
Jest opcja "folder z logo".
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Wyglada na to,że loga są z dwóch róznych żródeł.Po zmianie żródła EPG lub logosów musi nastapić aktualizacja ,potrafi to trwać kilkanaście minut a nawet (w tle) godzinę nim zostaną zastosowane zmiany.

ps. Poprosiłem o 24h test , jak dostane będę kombinował.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Usunąłem całkowicie epg z crystal, został tylko ovh.
W teorii korzysta tylko z ovh.

Musze się bawić z każdy kanałem indywidualnie, ale loga się zmieniają.
Z grubsza te podstawowe już podmieniłem.

Znalazłem też stronę w alternatywnymi logosami, ale tez są pojedyncze pliki i szczerze mówiąc, nawet nie wiem jak się za to zabrać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, na marginesie,
Wyłączacie te Shieldy po zabawie?
Sam nigdy tego nie robie.
Ot, oglądam coś, kończę i wyłączam tv/ampli. Shield dalej chodzi.
Bywa, że na drugi dzień po włączeniu mam zielony ekran Shielda.
Widać w tle menu, ale są ewidentne artefakty i jakiś błąd.
Widać na tyle, że mogę go zrestartować w menu.

Jeżeli wyłączacie, to w jaki sposób?
1. Usypianie
2. Wyłączanie permanentne

Jeżeli go wyłączę w menu Shielda "Wyłącz", to teraz dla przykładu nie mogę go już uruchomić pilotem. Muszę wyciągnąć kabel i włożyć ponownie.

Z tego co widzę, przycisk na pilocie on/off nie wyłącza Shielda, a go usypia.
Po wciśnięciu Shield wstaje momentalnie, nie jest to początkowe ładowanie.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja go usypiam pilotem (czerwony przycisk).
Często jednak robię restart ("Zrestartuj" w menu) bo gdy wyszukam z 10-15 filmów,zauważalnie wolniej zaczyna myśleć.
Gdzie w ogóle ustawić,aby po naciśnięciu przycisku "wstecz",zamykało mi film i aby nie leciał wtedy w tle ?

Ooo,trzeba wymienić baterie...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli wyłączacie, to w jaki sposób?
Usypiam.
Często jednak robię restart ("Zrestartuj" w menu) bo gdy wyszukam z 10-15 filmów,zauważalnie wolniej zaczyna myśleć.
Wystarczy .że wyłączysz Kodi przy ponownym uruchomieniu wyczyści na starcie cache.


Gdzie w ogóle ustawić,aby po naciśnięciu przycisku "wstecz",zamykało mi film i aby nie leciał wtedy w tle ?
:grin: Też się z tym na początku użerałem .Nie da się tego ustawić ,musisz przywyknąć że trzeba kliknąć "stop".
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja korzystam z domyślnego trybu usypiania i z reguły w 95% przypadków steruję pilotem od tv.
Przez długi czas miałem ustawione tak, że shield się włączał po przełączeniu tv na hdmi pod które jest podpięte, a wyłączał po zmianie na inne hdmi, lub wyłączeniu tv. I dodatkowo włączenie shielda włączało tv na odpowiednie hdmi.
Zmieniłem to trochę jak na nowym tv raz zaobserwowałem sytuację, że tv samoczynnie się włączył i ustawił się na hdmi shielda. Wyłączyłem aby tv się włączał po włączeniu shielda. Zostało tylko w drugą stronę, ale zmodyfikowałem, żeby tak często się nie usypiał i wzbudzał. Jak się włączy shield, to jest włączony, aż do momentu wyłączenia tv.
Taki układ mi się dobrze sprawdza.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Mimo wszystko, szkoda, że nie ma żródeł np. pod dema Dolby/Atmosa , DTS(x) itd. To są wydania cykliczne, Sporo tego znajduje w wyszukiwarce, ale na tym się kończy,
Wczoraj załadowałem z magneta - DTS Volume 24 (2020) i poszło.
Nie widzę nowszych wydań tej serii,chociaż na AVForum nadal robią własne składanki...
Ten Reelwood 2019,ich autorstwa (kiedyś już widziałem) pomimo,że mam 100%,nie chciało odpalić z chmury.

Znalazłem na Crystalu - Sky Sports 4K i Eurosport 4K (w wyszukiwarce,dopisujemy - 8K ;)).
F1 na tym pierwszym,śmigało normalnie,ale przymulało tenis.



 
Do góry