Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
W Stanach Zjednoczonych Dolby Vision jest jednak dosyć ważna bo tam nie brakuje telewizorów z tym formatem do tego co raz więcej też telewizorów OLED LG posiada tę funkcję ale zobaczymy.Będę ich bombardował mailami może coś wskóram ;-)
 

Pingwinek

Banned
W Stanach Zjednoczonych Dolby Vision jest jednak dosyć ważna bo tam nie brakuje telewizorów z tym formatem do tego co raz więcej też telewizorów OLED LG posiada tę funkcję ale zobaczymy.Będę ich bombardował mailami może coś wskóram ;-)
Poczytaj tematy na forum shielda. Od ponad roku ludzie piszą o DV i zero efektów Ogólnie problem jest nawet w samym hardware. Shield ma HDMI 2.0 a do poprawnego działania DV wymagany jest nowszy format.
 
Jako, że DV nie jest dominującym formatem w telewizorach, nie sądzę aby była to tak ważna kwestia dla Nvidi. Obsługuje konkurenta DV czyli HDR
HDR to nie żaden konkurent dla dolby vision. Hdr to ogóle określenie dla wszystkich odmian szerokiego zakresu rejestrowanego światła.

HDR 10 , to baza i format obsługiwany przez wszystkie urządzenia (jest zaszyty w formatach bardziej zaawansowanych )
Dolby Vision i HDR 10+
To te dwa zaawansowane i konkurujace.
Jest jeszcze HLG dla transmisji telewizyjnych.
I wszystkie one mieszczą się w ogólnej nazwie "hdr".
 
Poczytaj tematy na forum shielda. Od ponad roku ludzie piszą o DV i zero efektów Ogólnie problem jest nawet w samym hardware. Shield ma HDMI 2.0 a do poprawnego działania DV wymagany jest nowszy format.
Bzdura.
To jakie hdmi ma ATV 4k?

Poprostu brak licencji i oprogramowania, prawdopodobnie.
Musieliby się dogadać z Netflixem.
 

Pingwinek

Banned
Bzdura.
To jakie hdmi ma ATV 4k?

Poprostu brak licencji i oprogramowania, prawdopodobnie.
Musieliby się dogadać z Netflixem.
https://www.cnet.com/news/hdmi-2-1-is-here-but-dont-worry-about-it-now/

Poczytaj czym jest DV i jaki standard HDMI może przekazywać dynamiczne metadane.
Nie mam apple tv, ale zakładam iż obsługuje standard 2.1 bo taki jest potrzebny do DV. I tak czasami da się dodać pewne funkcje z 2.1 do 2.0 za pomocąsoftwerowego update'u.
I co ma do tego Netflix?? Nie on jest właścicielem licencji DV

HDR to nie żaden konkurent dla dolby vision. Hdr to ogóle określenie dla wszystkich odmian szerokiego zakresu rejestrowanego światła.

HDR 10 , to baza i format obsługiwany przez wszystkie urządzenia (jest zaszyty w formatach bardziej zaawansowanych )
Dolby Vision i HDR 10+
To te dwa zaawansowane i konkurujace.
Jest jeszcze HLG dla transmisji telewizyjnych.
I wszystkie one mieszczą się w ogólnej nazwie "hdr".
Przepraszam,że uprościłem wypowiedź. Tak chodziło mi o HDR10 jako konkurent DV
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
Nie zmieniaj tematu.
Napisałeś że DV nie działa na HDMI 2.0a

To ciekawe dlaczego działa na ATV 4k?
Napisałem też że softwerowo można zaimplementować funkcję z 2.1 ale to dla CIebie nie do ogarnięcia.
Jak tam Twój DA :D Więc jak nie masz nic do dodania w temacie shielda wróć do swojego amplitunerka :) Może zamiast tracić czas na pisanie w końcu ogarniesz sprzęt jaki posiadasz
 

syberka

New member
Człowieku dostałeś odpowiedz i dalej swoje :shock:
Masz KODI na shielda co łyka wszystko BD MENU czy pełne ISO to dla shielda pryszcz :)
Ciągnie gęste pliki w bitrate na poziomie 400Mbps to po co ci inna apka na shielda ? no chyba że szukasz sobie sam problemów.
W jaki sposób odtwarza iso? Mnie nie łyka.
 

syberka

New member
Sorry już wyczaiłem. Musiałem przeinstalować Kodi. Choć nie wszystko odpala z menu płyty. Zrobiłem sobie specjalnie kopię filmu ( płyta się troszkę porysowała ) i nie widzi menu. Może trzeba dograć jakiś wrapper?
 

Pingwinek

Banned
Dobra więc dowiedziałem się że przez KODI powinno ruszyć DOLBY VISION

A skąd ta wiadomość ??
Ostatnio zgłębiłem temat i DV może być wspierany całkowicie softwear'owo. Czyli nowy standard HDMI już nie jest wymagany. Niestety jeszcze nie znalazłem informacji o tym aby jakiś sprzęt skorzystał z takowego rozwiązania. Xbox One podobno już jest w fazie beta testów
 

Pingwinek

Banned
Jesteś z informacją 100 lat za muzułmanami [emoji3]

Ale i tak lata świetlne przed tobą "mistrzu" Dolby Atmosa :D
Technologii, która została zaprezentowana 6 lat temu. Ba nawet nie chodzi o samego DA. Ty nie rozumiesz technologii kompresji i dekodowania dźwięku.
I jak tam Twoje wpisy z weekendu, bo widziałem, że kasowałeś je jeden za drugim :D
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Wiadomość z forum w USA już nie pamiętam adresu ale przez KODI działało do tego pytałem firmę Ferguson i też potwierdzili
 

Pingwinek

Banned
Wiadomość z forum w USA już nie pamiętam adresu ale przez KODI działało do tego pytałem firmę Ferguson i też potwierdzili
A to Ferguson jest producentem shielda, że ich o to pytałeś.
Jak możesz poszukaj w historii adresu stronki. Byłbym wdzięczny, bo mi wujek google podpowiada, że DV nie jest obsługiwane przez Shielda
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Pytałem przy okazji ich bo mają swoją przystawkę więc zapytałem czy mają jakieś plany więc napisał by spróbować przez KODI , w google sobie poszukaj bo teraz jestem w pracy
 
Do góry